Çarşamba, 18 Ekim 2017 03:21
20:42 TÜRSAB Adayı Erdem: Hak arıyoruz         19:00 Hüseyin Kırk: Hizmete geliyoruz         09:00 Türkiye”ye turizm ödülleri yağdı         19:00 Antalya'da 10 milyonu geçecek         18:00 Otel doluluğu 2015'i yakaladı         17:00 Conrad İstanbul Bosphorus'a ödül         16:00 Kuşlar THY uçağını geri döndürdü         15:00 Turizm yatırım komisyonu kurulacak!         14:00 Manavgat'a 5 yıldızlı otel         13:00 Alibeyköy Ramada 2018'de açılacak!         12:00 Mardan Palace kapatılacak mı?         11:00 Rixos, 30 ülkede 100 yeni otel açacak!         10:00 Marina ve otel davalık oldu         09:00 Türk müteahhit dev ihaleyi aldı         18:00 Alman JT Touristik iflasını istedi         17:00 Metin Ersoy-Hurşit Yenigün buluştu         13:00 Yolculuk 1 saatin altına iniyor!         12:00 Hintli acenteler Kuşadası'nda         11:00 Artvin'de Turizm Çalıştayı         10:00 İstanbul seyahatte Avrupa üçüncüsü         09:00 Elvan: Kültürel bölgeler önemli         16:30 Kuzey Irak'a uçuşlar durduruldu         16:00 THY'nin Twitter oylaması         15:30 KKTC’nin bayrağı JATA’da         15:30 Bakanlık: Kuzey Irak'tan ayrılın        
ARŞİVDE ARA
FOTO GALERİ
LİNK BANKASI
ARŞİVDE ARA
HAVA DURUMU
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Hİindistan Seyahat Acenteleri Federasyonu-TAFI, ATSO'da
19 Eylül 2017 Salı 10:00
TAFI Başkanı Praveen Chugh, TITC Başkanı Emin Çakmak ve beraberindeki heyeti ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi karşıladı.

ANTALYA - HİNDİSTAN Seyahat Acenteleri Federasyonu (TAFI) Başkanı Praveen Chugh, Türk-Hindistan Turizm Konseyi (TITC) Başkanı Emin Çakmak ve beraberindeki heyet, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ATSO) ziyaret etti.

TAFI Başkanı Praveen Chugh, TITC Başkanı Emin Çakmak ve beraberindeki heyeti ATSO Başkan Yardımcısı Mustafa İssi karşıladı. Kentin yatırım imkanları ve ATSO hakkında heyete bilgi veren Mustafa İssi, Antalya ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgiler paylaştı. Antalya'nın Türkiye'nin turizm ve tarımsal üretim başkenti olduğunu kaydeden Başkan Yardımcısı İssi, "Kentimiz, turizmde dünyanın en önemli merkezlerinden birisi. Geçen yıl bazı nedenlerle sektörde ciddi bir kayıp yaşadık. Bu zor süreç bize farklı pazarlara ve farklı ürünlere yönelmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu anlamda Hindistan bizim için işbirliğine gidebileceğimiz önemli hedef destinasyonlardan biri" dedi.

Hindistan ile Türkiye'nin geçmişten bu yana iyi ilişkiler yürüten iki ülke olduğunu da vurgulayan Mustafa İssi, geçmişten gelen bu dostluğu turizm alanındaki işbirlikleriyle de gelişerek devam etmesini arzuladıklarını kaydetti.

ANTALYA'NIN TURİZM POTANSİYELİ

Antalya'nın yalnızca Türkiye'nin değil dünyanın en güzel kentlerinden biri olduğunu ve Antalya'da olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten TAFI Başkanı Praveen Chugh ise her geçen gün büyümekte olan global turizm sektörü için Antalya'nın çok önemli bir kent olduğuna vurgu yaptı. Antalya'da bulundukları süre içerisinde kent turizminin yalnızca deniz, kum ve güneşten oluşmadığının farkına vardıklarını ifade eden Chugh, "Antalya'da kültür turizmi, sağlık, spor ve kongre turizmi de ön plana çıkıyor" dedi.

TÜRK DİZİLERİ TURİZME DE OLUMLU KATKI YAPIYOR

Hindistan'ın büyüyen turizm potansiyeline de değinen Chugh, "Hindistan'dan yurtdışına tatil için giden yaklaşık 20 milyon kişi bulunuyor. Bu sayının birkaç sene içerisinde 30 milyona ulaşmasını bekliyoruz. Hindistan turizmi için de Türkiye çok önemli bir yer tutuyor. Televizyonlarda yayınlanan Türk dizileri ve programlar ülkemizde büyük bir keyifle takip ediliyor. Dizilerden etkilenen vatandaşlarımız tatil için Türkiye'yi tercih ediyor. Türkiye, Hindistan için çok önemli bir turizm destinasyonu" dedi.

Ekim ayı sonunda Hintli 650 seyahat acentesinin Antalya'ya gelerek kongre düzenleyeceğini ve çalışmalar yapacaklarını ifade eden TAFI Başkanı Chugh, "Bu toplantılar da çok önemli. Çünkü Hintli turistlere yol gösteren herkes burada olacak. Umarım bu toplantıdan sonra bu güzellikteki bir şehri daha çok Hintli turist ziyaret edecektir. Bunun için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Bu haber toplam 1194 defa okunmuştur
Röportaj
Gazete Manşetleri
Özel Haber
Analiz
Yorumlananlar
Anket
Turizm haberinde ne beklersiniz?
Doğruluk
Hız
Fark
Anlatım
Çok Okunanlar