• BIST 10771.36
  • Altın 2445.083
  • Dolar 32.7509
  • Euro 35.0444
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 19 °C
  • Antalya 27 °C

Tuğçe Kırcılar Değirmenci / Diyetisyen

Diyetisyen Tuğçe Kırcılar Değirmenci Haziran 2015 yılında Haliç Üniversitesi’nden derece ile mezun olarak İmuneksFarma isimli firmada ‘Kurum Diyetisyeni’ olarak göreve başlamış ve kurum içinde sağlıklı beslenme konularında danışmanlık hizmeti vermiştir. Sonrasında 2 yıl süre ile Amerikan Hastanesi Yemekhanesi’nde Toplu Beslenme alanında görev yapmıştır. Başkent Üniversitesi hastanesinde 1 yıl süreyle hastanede poliklinik hizmetlerinde ve kurumun diyaliz merkezinde görev yapmıştır. Daha sonra son hastanesi olan Özel Levent Hastanesi’ne geçmiş ve burada 3 yıl süre ile klinik,poliklinik ve toplu beslenme alanlarında tek Diyetisyen olarak çalışmıştır. Tüm bu tecrübelerini 2022 yılı itibariyle kendi ofisinde danışanları ile paylaşmaktadır. Çalıştığı dönem sürecinde aldığı çeşitli eğitimler sonucunda Bariyatrik Cerrahi Sürecinde Beslenme, Böbrek Hastalıklarında Beslenme , Çocuklarda Tip 2 DM Sürecinde Beslenme gibi konularda yetkinlik kazanmıştır.

Diyetisyenin aktif hizmet alanları:

Kilo alma-verme programında; kan tahlili sonuçlarınız ve vücut analizinize göre sağlıklı beslenme normlarından ayrılmadan genetik faktörler göz önüne alınarak danışan ile diyetisyen birlikte beslenme programı oluştururlar. Bu şekilde hazırlanan programlar sürdürülebilir olduğu için verilen-alınan kilo kalıcı olacaktır.

Gebelik ve Laktasyon Döneminde Beslenme; Gebelik döneminde enerji ve besin öğeleri gereksinimi artmaktadır. Bu ihtiyaç karşılanmadığı takdirde bebeğin büyüme ve gelişmesi için gereksinim duyulan besin öğeleri, annenin kendi dokularından sağlanır. Bunun sonucunda da annede, çeşitli hastalıklar ortaya çıkar ve enfeksiyonlara karşı direnç azalır. Bu direnci düşürmemek için bilinçsizce gereğinden fazla beslenildiğinde ise anne fazla kilo alabilir. Bu durum doğumu zorlaştırabiliği gibi sonrasında annenin aldığı kiloyu vermesini zorlaştırabilir

Çocuk ve Adölesan Dönemde Beslenme; Çocuklarda normal büyüme ve gelişmenin izlenmesi, normalden sapmaların tespiti yoluyla hastalıkların belirlenmesi ve önlenmesi için gereklidir. Sağlıklı çocuk takibinde düzenli olarak boy, ağırlık ölçümü oldukça önemlidir. Bununla birlikte çağımızın en büyük problemi olan fast-food tüketimi ve hareketsiz yaşam ile çocuklarda kilo problemi oldukça artmaktadır.Kilo fazlalığı veya azlığı olan 4 yaşından büyük tüm çocuklar merkezimize kabul edilmektedir.

Hastalıklarda Beslenme; Diyabet, kalp hastalığı,tansiyon, böbrek hastalıkları, karaciğer yağlanması gibi hastalıklarda danışanın klinik tablosu ve konu hakkındaki en güncel veriler göz önüne alınarak beslenme tedavisi uygulanır.

Özel durumlarda beslenme; besin intolerans bozukluğu (glüten-laktoz free diyet, eliminasyon diyeti vb) olan veya vejetaryen beslenen kişilerde düzenlenen kişiye özel beslenme planıdır.

Bariyatrik Cerrahi Sonrasında Beslenme; Bu süreçte kas kütlesini korumak ve geliştirmek, operasyon sonrası dokuların iyileşmesi hedeflenmektedir. İşlem sonrasında hızlı bir şekilde kilo kaybı olmaktadır. Bu süreçte sarkmalar, saç ve tırnak rahatsızlıkları, halsizlik gibi sorunların yaşanmaması için protein, mineral ve vitamin desteği planlar. Bu süreçteki beslenme aşamaları diyetisyen tarafından takip edilir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.