• BIST 10739.57
  • Altın 2500.459
  • Dolar 32.1992
  • Euro 34.9816
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 15 °C
  • Antalya 20 °C

TEMET-2022 Sağlık Turizmi Fuarı

Tümay Mercan

Ülkemizin sağlık turizmindeki başarısı ve bu gün geldiği nokta herkeste malum. Bu başarıda ilgili bütün aktörlerin katkısı var. STK’ların katkısı ise ayrı bir noktada çünkü STK temsilcileri gönüllü olarak sağlık turizmine katkı verdiler. 10 seneyi aşkın bir zamandır sağlık turizmi derneklerinin iş birliği önemli.

Yine bir böyle birliktelikte TEMET 2022 ortaya çıkmış.

31 Ekim-02 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak TEMET-2022, Antalya Sağlık Turizmi Derneği (UASTED) başkanı Dr. Mehmet Kanpolat ve yönetimi öncülüğünde 5 sağlık turizmi derneğinin de desteği ve bir çok değerli kişi ve kurumun katılımı ile Bookingsmed Italya Temsilciliği ve Associazione Italiana Turismo Medicale (AIPTM) tarafından organize edilen bir sağlık turizmi etkinliği.

TEMET-2022 Türkiye ve Avrupa ülkeleri arasında sağlık turizmi hareketliliğini sağlamak, ülkeler arası sağlık turizmi hizmet ve faaliyetlerinin tanıtımı ve bu alandaki uluslararası işbirliğini geliştirmek istiyor.

Broşüründe amacı “Türkiye'nin sağlık turizmindeki güçlü alt yapısını başta Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine tanıtmak” olarak belirlenmiş.

Sağlık turizmi alanındaki bütün çalışmaları önemsiyoruz. Kocaeli Sağlık Turizmi Derneği olarak, sağlık turizmi çalışmalarının daima içinde yer alan bir dernek olarak bu etkinliğin organizasyonunda olmasak da elbette destekliyoruz. Çünkü bu alandaki her çalışma ülkemiz için değerli.

NEDEN KATILMALISINIZ?

TEMET-2022 broşürünün “Temet 2022 Fuar Ve Alım Heyeti Programına Neden Katılmalısınız?” bölümünde bu soruya verilen cevap:

“TEMET 2022” Türkiye Avrupa Medikal Sağlık Turizm Fuarı, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen sağlık sektörünün öncü Grup Hastaneleri, Klinikler, Hekimler, Sektör Sivil Toplum Kuruluşları, Sektör firmalarının temsilcileri, sektörün en son ürün ve hizmetlerini bir arada sergileyecekleri, farklı ülkelerden gelen nitelikli ziyaretçilerle buluşacakları etkin bir iletişim ve pazarlama platformudur.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren; Hastaneler, klinikler, Hekimler, üretici firmalar, tedarikçiler, makine üreticileri, hizmet sağlayıcılar, toptancılar, ithalatçılar, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık firmaları, sektörel sivil toplum kuruluşları ile aynı ortamda bir arada olarak pazar araştırması ve sektör analizi yapabilir, bu sayede pazarın değişen talep ve beklentilerini yakından takip edebilir, ürün ve hizmetlerinizin sunumunu yapabilirsiniz.

Fuarı yurtiçi ve yurtdışından ziyaret eden hedef müşteri kitlelerinizi, rakip firmalarla aynı çatı altında büyük bir rekabet ortamı içinde karşılayarak, onlara en üst düzey hizmeti verme imkânı bulabilirsiniz. Katılım sağlamayan rakip firmaların avantajlarını kullanabilirsiniz. Fuar sırasında hedef kitle ve müşterilerle birlikte yeni iş bağlantıları, ortaklıklar ve yatırım fırsatları yaratabilirsiniz. Firmanızı ve markanızı daha çok duyurabilir, sektördeki bilinirliğinizi arttırabilir, kurumsal kimliğinizi daha da güçlendirebilirsiniz. ” olmuş.

Hepsi doğru. Sağlık turizmini ülke olarak önemsiyoruz, tek tek sağlık turizmi aktörlerinin de önemsemesi ve katılması gerek. Bunu hem konuyla ilgili yazılarımda hem de üniversitemde verdiğim “Sağlık Turizmi “ dersimde daima söylerim.

Sözün özü; Sağlık turizmi milli mesele. TEMET-2022’ yi önemseyin, kurumsal olarak katılın, kendinize, bölgenize, ülkenize destek verin. İcraat önemli “ HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ”

 

Bu yazı toplam 3570 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.