• BIST 10792.53
  • Altın 2415.055
  • Dolar 32.2003
  • Euro 34.8307
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 19 °C

Nejat Sarp - Genel Müdür

Nejat Sarp, Mandarin Türkiye'de

Ana Sayfa» Konaklama

12.09.2013 10:30

Mandarin Oriental Hotel Group, Türkiye Genel Müdürü Nejat Sarp 2014 yılında açılması planlanan Mandarin Oriental, Bodrum otelinde görev yapacak.

HONG KONG – Mandarin Oriental Hotel Group, Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Nejat Sarp getirildi. Sarp, 2014 yılında açılması planlanan Mandarin Oriental, Bodrum otelinde görev yapacak. Nejat Sarp, Boston Üniversitesi mezunu olup Türk ve Kanada vatandaşıdır.
Nejat Sarp, hem oteli hem de The Residences at Mandarin Oriental, Bodrum tesisini yönetmenin yanında, 2016 yılında açılması planlanan Mandarin Oriental, İstanbul otelinin geliştirilmesi sürecinde de görev alacak.

DENEYİMLİ BİR OTEL YÖNETİCİSİ
Deneyimli bir otel yöneticisi olan Nejat Sarp, işletmeler ve geliştirme alanında 30 yıldan fazla kıdemli küresel konaklama deneyimiyle Mandarin Oriental’a yeniden katıldı 2000 – 2004 yılları arasında Mandarin Oriental, Singapur’da Genel Müdür pozisyonunda görev yapan Sarp, daha sonraki yıllarda, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya ve A.B.D. dâhil olmak üzere, çeşitli destinasyonlarda otel ve resort yönetimi deneyimi kazandı. Sarp, kısa bir süre önce, LNI Global Service Inc adlı şirketinin şemsiyesi altında Yaz Olimpik ve Paralimpik Oyunları için İstanbul 2020 İhale Komisyonu için Teknik Müdür ve Danışman olarak görev yaptı.

BODRUM VE İSTANBUL OTELLERİNE MÜKEMMEL BİR ADAY
Nejat Sarp’ın Mandarin Oriental Hotel Group Türkiye Genel Müdürlüğü’ne atanması ile ilgili görüşlerini bildiren Mandarin Oriental Hotel Group Başkan Yardımcısı, EMEA ve Hindistan İşletmeler Müdürü, Christoph Mares şunları söyledi: “Nejat Sarp’a Türkiye Bölge Genel Müdürü olarak Mandarin Oriental’a geri geldiği için ‘hoş geldin’ demekten son derece memnunuz. Yoğun uluslararası deneyiminin yanında markamız hakkında zengin bilgisiyle yeniden aramıza katılmaktadır. Bu, gelecekte hizmet verecek olan Bodrum ve İstanbul otellerimizi ülkedeki en iyi iki otel konumuna getirmek için Sarp’ı mükemmel bir aday yapmaktadır. ”

MANDARİN ORİENTAL HOTEL GROUP HAKKINDA
Mandarin Oriental Hotel Group, dünyadaki en saygın bazı otel ve resortların ödüllü sahibi ve işletmecisidir. Grup, Asya’da 19 otel, Amerika kıtasında 12 otel ve Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da 14 otel olmak üzere, 27 ülkede 11.000’in üzerinde odayı temsil eden 45 oteli işletiyor. Grup mülkiyetleriyle bağlantılı olan Mandarin Oriental tesisinde 14 adet Residans işletmektedir veya yapımını sürdürüyor

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.