• BIST 10643.58
  • Altın 2504.005
  • Dolar 32.1989
  • Euro 34.8984
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 26 °C
  • Antalya 26 °C

Malatya'da spor turizmi gelişiyor

Malatya'da spor turizmi gelişiyor
Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Bayansalduz, düzenlenen etkinliklerle Malatya'da spor turizminin geliştirildiğini bildirdi.

MALATYA- Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Bayansalduz, düzenlenen etkinliklerle Malatya'da spor turizminin geliştirildiğini bildirdi.

Türkiye'de, şu anda kar nedeniyle kayak merkezlerinde, mevsimsel şartlardan dolayı Antalya'da ve düzenlenen organizasyonlarla da Malatya'da sportif şampiyonalar düzenlendiğini belirten Bayansalduz "Malatya'da bir spor turizmi oluştu. Düzenlenen organizasyonların Malatya'da gerçekleşmesi esnafımız için ayrı bir kazanç oluşturuyor. Sadece Türkiye Gençler Boks Şampiyonası için Malatya'ya 306 sporcu geldi. Bunlar otellerde kalıp lokantalarda yemek yedi. Bu spor turizmidir. Bu tür organizasyorlar öyle kolay getirilmiyor. Bundan önce de basketbol ve güreş şampiyonaları ilimizde yapıldı," dedi.

Türkiye Kulüplerarası Bilardo Şampiyonası'nın da 3 Şubat Pazar günü Malatya'da başlayacağını ve bundan dolayı çok sayıda sporcu ve yöneticinin Malatya'ya geleceğini kaydeden Bayansalduz "Önümüzdeki aylarda Basketbol Şampiyonası, Arjantin Tango Şampiyonası, Üniversitelerarası Bilardo Şampiyonası, Wushu Şampiyonası, Sualtı Hokeyi müsabakaları, kick boks müsabakaları gibi çok sayıda önemli sportif organizasyonlarına ev sahibi olacağız," şeklinde konuştu.

Bayansalduz "Sportif faaliyetleri en iyi şekilde yapıyoruz. Malatya'da son üç yılda hemen hemen her spor branşında şampiyonalara katılan ve şampiyon olan sporcular yetiştirdik. Türkiye'de bazı spor dallarında ilk kulüpleri kuran il olduk. Bir çok büyük ilde kurulamayan bazı spor dallarının Malatya'da ligini oluşturduk.

Gençlerimiz için yeni ilgi alanları oluşturduk. Tesisleşme konusunda önemli hamleler yapıldı. Bunun haklı sonucu olarak da önemli şampiyonaların Malatya'da yapılmasını sağlayarak spor turizmi için yeni bir dönem başlattık," şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.