• BIST 10771.36
  • Altın 2493.09
  • Dolar 32.7826
  • Euro 35.0775
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 21 °C
  • Antalya 27 °C

Hasan Sabuncu - Hilton F&B Md.

Turizm sektörü geçtiğimiz günlerde iki profesyonel turist rehberinden sonra, otelcilik sektörünün duayen isimlerinden Hasan Sabuncu’yu da korona virüsüne kurban verdi. Yıllarca Hilton İstanbul Bosphorus’ta Yiyecek İçecek Müdürlü yapan Hasan Sabuncu vefat etti.

hasan-sabuncu-.jpgİstanbul’da Amerikan Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde tedavi gören Hasan Sabuncu, ailesinin yardım arayışları ve doktorların tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.
Turizm Otel Yöneticileri Derneği-TUROYD üyesi değerli dostumuz, Hasan Sabuncu’ya turkiyeturizm.com olarak rahmet dilerken, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve turizm camiasına başsağlığı dileriz

hasan-subasi.jpg

43 YILDA 19 ADET 5 YILDIZLI OTEL AÇTI

Türkiye’ye gelen ilk uluslararası turizm markası olan Hilton, İstanbul Elmadağ’da 1955 yılında faaliyete geçti. Kabataş Lisesi'nin bitirdikten sora İstanbul Üniversitesi'nde Turizm ve Otelcilik eğitimi alan Hasan Sabuncu, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel, Türkiye’nin tek uluslararası otel zinciri unvanını 20 yıla yakın süre tek başına sürdürdü.

Halihazırda bünyesindeki değişik markaların çatısı altında Türkiye’de 61 otel işleten Hilton, aynı zamanda çalışanında yüksek aidiyet oluşturan turizm gruplarının da başında geliyor.

Hilton İstanbul Bosphorus Hotel Elmadağ’daki çalışma yaşamı 43’üncü yılına giren Hasan Sabuncu da bu duyguyu üst seviyede yaşayan Hilton yöneticilerine örnek olarak gösterildi.

1980’li yılların ortalarından başlayarak açılış süreçlerinde üst düzey yönetici olarak çalışan Sabuncu, kariyeri boyunca 13 ülkede açılan 19 beş yıldızlı otelin faaliyete geçmesinde bizzat görev aldı.

Hasan Sabuncu, 43 yıl kesintisiz sürdürdüğü Hilton kariyerine ilişkin, “Hilton tam anlamıyla aile ortamıdır. İş dünyasındaki deneyimlerinden mutluluk duyuyorum” diye konuşuyordu. 13 Nisan 2020 / İstanbul

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.