• BIST 8081.15
  • Altın 1900.505
  • Dolar 28.9343
  • Euro 31.8367
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 5 °C
  • Antalya 14 °C

Didim'e 5 yıldızlı bir otel

Didim'e 5 yıldızlı bir otel
Türk turizminin son dönemlerde parlayan yıldızlarından biri olan Aydın’ın Didim ilçesine yeni bir beş yıldızlı otel daha inşa ediliyor.

DİDİM- Didim’de Maliye Bakanlığı’ndan 32.443 dönümlük arazi kiralayan Adakale Turizm ve Otelcilik A.Ş., 519 yataklı, beş yıldızlı bir otel inşa edecek.

 

Maliye Bakanlığı’ndan beş yıldızlı otel yapmak üzere kiralanan araziyle ilgili protokol Didim Kaymakamlığı’nda, Didim Kaymakamı Ali Katırcı ve Didim Mal Müdürü Alaaddin Duyar ile Adakale Turizm Otelcilik A.Ş.’nin sahibi Mustafa Şipar arasında imzalandı.

 

Didim Kaymakamı Ali Katırcı, Didim’de yeni ve kaliteli otellere ihtiyaç duyulduğunu belirterek “Adakale şirketine 49 yıllığına kiralanan 32.443 dönüm araziyle ilgili tüm işlemler tamamladı. Şirket, arazinin üst kullanım hakkını alarak beş yıldızlı yeni bir otel inşa edecek. 2010 yılında hizmete girmesi planlanan tesis işletmeye geçince gelir payının yüzde 1'inin hazineye aktarılacak. Didim’de turizm yatırımı yapmak isteyenleri her zaman desteklemeye hazırız. Didim'de böyle kaliteli bir çalışma yapmak için girişimde bulunan Sayın Mustafa Şipar’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

1984 yılından beri Didim’de Triton ve Orion otellerinin işletmeciliğini de yapan Adakale Turizm Otelcilik A.Ş.’nin sahibi Mustafa Şipar, Maliye Bakanlığı’ndan 49 yılında kiraladıkları arazide 510 yataklı turistik tesis yapacaklarını söyledi.

 

Didim’in yeni ve kaliteli tesislere ihtiyacı olduğunu kaydeden Şipar “Turizm-Otel işletmeciliğinde gösterdiğimiz hassasiyet ve ciddiyeti yapacağımız beş yıldızlı otel projesine de yansıtarak Didim'i çağdaş ve kaliteli, gerçek beş yıldızlı otel statüsünde bir tesise sahip kılacağız. İnanıyoruz ki yapacağımız tesis 2010 yılından itibaren Didim'in turistik yüzünde de daha kaliteli yansımalar olarak bize dönecek. Hizmet yelpazemizi geniş tutarak İngiltere dışında, diğer ülkelerden de turist akışını sağlamak öncelikli hedefimiz." şeklinde konuştu.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.