• BIST 10771.36
  • Altın 2493.09
  • Dolar 32.7826
  • Euro 35.0775
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 21 °C
  • Antalya 27 °C

Demirhan Doruk Aktoprak - Otel Müdüru

Demirhan Doruk Aktoprak

Blog / Günce #İstanbul #İTÜ #İşletmeMühendisi #Sales #Marketing #Hotel #Management #Hotelier #Tourism #Blogger

Skip to content

Doruk Aktoprak Özgeçmiş

Doruk Aktoprak Özgeçmiş

Paylaşın: 
Takip Edin: 

► Helping business owners to build their brand and boost their sales by using the right marketing strategies, latest technology and management techniques. “Keyifle ve Memnuniyetle…”

Anamur’luyum. 93’te Cerrahpaşa İngilizce Tıp Fakültesini kazandım, 2 sene okudum ve hatanın neresinden dönersem kardır diyerek 95’te ayrıldım. Hata derken eğitim ve hayat tarzının bana hiç uygun olmamasını kastediyorum, Allah doktorlarımıza kolaylıklar versin. Tekrar sınava girerek İTÜ İşletme Mühendisliği’ni kazandım. Severek okudum. Kulüp ve sosyal aktivitelerde lider bir öğrenciydim. İTÜ’den 2000’de mezun olarak “İşletme Mühendisi” ünvanımı kazandım.

Öğrenciliğim sırasında part time işlerde çalıştıktan sonra 3. sınıf öğrencisiyken Ege Leasing’de satış pazarlamada çalışmaya başladım. İlk yöneticilerim Osman Serhat Binatlı ve Firuze Gümüş üzerimde epeyce emek harcadılar. Minnetle anıyorum.

Mezuniyetle birlikte DHL Worldwide Express’te business support departmanında fiyatlama ve maliyetlendirme yönetici adayı olarak çalıştım. Pelin Baysal ve Bahar Çelik’e bağlı çalıştım. Onların da çok emeği var üzerimde.

Bir grup girişimci arkadaşla bir süredir hazırlık yaptığımız bir projeyi hayata geçirmek için bir melek yatırımcının desteğiyle internet tabanlı işimizi 2001’de kurduk. Birçok girişimcilik hikayesinde rastlayabileceğiniz sıkıntılı süreçlerimiz oldu ve ağaç sallandıkça düşenler, ayrılanlar oldu. İnişli çıkışlı yıllar yaşadım. Ama yinede 2010’a kadar bu işi devam ettirebildim. Yaklaşık 10 yıl boyunca birçok müşterinin internet projesinde onlara danışmanlık yaptım. Online kurum kimliği yaratılması, internet siteleri oluşturulması ve geliştirilmesi, internette pazarlama danışmanlığı, ihtiyaca özel yazılımlar hazırlanması, arama motoru optimizasyonu, sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlaması, e-bülten pazarlaması vb konularda hizmet verdim.

2010 yılında, 75 adet lüks odası olan Levni Hotel’de profesyonel yönetici olarak çalışmaya başladım. Sayın Aydın Karacabay’a bağlı olarak otelde farklı departmanlarda çeşitli görevler aldım. Aydın beyden çok şey öğrendim ve çok çalışarak kendimi geliştirdim. Sayılara hakimiyetim internet becerilerimle de birleşince özellikle online satış kanallarındaki satışlarımızı yaklaşık %25 arttırdım. Revenue management tekniklerini iyi öğrendim ve otelimde uyguladım. Daha başarılı olduğum için, otelciliği sevdiğim için, girişimcilik yerine turizm sektöründe profesyonel yöneticiliğe devam ettim.

2012’de Bodrum’da satış pazarlama direktörü olarak çalışmaya başladım. Çalıştığım her iki sezonda da başarılı satış performansına imza attım. Bana bağlı personeli eğitip motive ettim. Otelin pazarlama planını yeniden yaptım. Otelimi tanıtmak için yurtdışında bir çok fuara katıldım. Online satış kanallarıyla ve acentelerle yakın ilişkiler kurdum ve geliştirerek satışları iki sezonda yaklaşık %35 arttırdım. Revenue management tekniklerini yeni otelimde de uyguladım. Bodrum’u tanıtmak için kurulmuş olan BOTAV vakfında aktif olarak çalıştım. Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon ve BOTAV Genel Sekreteri Sayın Cemil Bayraktar’ın görevlendirmeleriyle Bodrum’un tanıtımına karınca kararınca katkılarım oldu.

2014’te güvenlik sektöründe dünyanın en büyüğü olan İngiliz şirketi G4S Türkiye’de elektronik güvenlik operasyonlarının başına geçtim. Yeniden yapılanma kapsamında ekip oluşturulması, satış, pazarlama ve operasyon faaliyetlerini yönettim. 1 yıl kadar çalışıp şirket tarihindeki en büyük projeleri kazandırdıktan sonra operasyonel sebeplerle ayrılarak Türkiye’nin en büyük zayıf akım sistem entegratörlerinden biri olan EEC Entegre Bina Kontrol Sistemleri’nde pazarlama müdürü olarak çalıştım.

2016 yılından itibaren Makedonya Cumhuriyeti’nin en güzel oteli olan 131 odalı Ramada Plaza Gevgelija’da Genel Müdürlük görevini üstlendim. Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bulgaristan, Almanya, Arnavutluk ve Türkiye’den gelen misafirlerimizi ağırladık, keyifle ve memnuniyetle…

2018’de Gaziantep’in ve Türkiye’nin en eski hanlarından biri olan Hışvahan Otel ve Restoranın Genel Müdürü olarak görev yaptım. Gaziantep mutfağı binlerce yıllık geçmişe sahip medeniyetlerin ve tarihi İpek Yolu üzerinde olması sebebiyle çeşitli kültürlerin etkileriyle zenginleşmiş. Yeni tatlar ve kültürler hakkında öğrenmeye tutkulu bir yönetici olarak Gaziantep’in en üst düzey misafirlerini ağırladık. Yine 2018 yılında 3-4 ay gibi kısa bir süre Rox Hotel’de Genel Müdür olarak görev yaptım.

Nisan 2019’dan beri 37 odalı Faros Bodrum Göltürkbükü’nde Genel Müdürü olarak görev yapmaktayım. Otelimin, hizmet kalitesini, misafir memnuniyetini, görünürlüğünü, bilinirliğini, satışlarını, karlılığını arttırmak için harika bir ekiple çalışıyorum, keyifle ve memnuniyetle…

Başarı odaklı, hedeflerle çalışan, takım çalışmasına önem veren, ekibini eğitmekten ve onların başarısından keyif alan, sayılarla çalışmayı ve sayılarla konuşmayı seven, tutkulu, sadık, profesyonel bir yöneticiyim. Sıcak iletişim kurarım ve çabuk uyum sağlarım. İz bırakan işler yapmaya çalışırım. En önemli anahtar kelimem “tutku”dur.

Bekarım, dünyalar güzeli bir kız babasıyım. Biraz ud çalarım, biraz aikido, basket, yüzme. Satrançta iyiyimdir. Tavlayı iyi oynayamam ama şanslıyımdır. Okuyamayacağım kadar çok kitap alırım ve vakit buldukça okumaya çalışırım. Pişirmeyi ve yemeyi severim ama şu aralar diyetteyim. Seyahat etmeyi, yeni insanlar ve kültürler tanımayı seviyorum.

Hakkımda daha fazla bilgi için bana yazabilirsiniz.
dorukaktoprak@hotmail.com

Sevgiler, saygılar
Demirhan Doruk Aktoprak

#DemirhanDorukAktoprak #keyiflevememnuniyetle #Turizm #Otel #SatışPazarlama #SalesMarketing #Revenue #Online #GenelMüdür #SatisPazarlama #İstanbul #Bodrum #Makedonya #Gürcistan #Gaziantep #LuxuryHotels #AirportHotels #HistoricalHotels #ResortHotels #CasinoHotels #OTC #OTA #Booking 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.