• BIST 10471.32
  • Altın 2446.35
  • Dolar 32.8093
  • Euro 35.1341
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 28 °C
  • Antalya 29 °C

Bayram Ergün - Mutfak Şefi

İletişim Tel.: 0.242.565 14 51 

Faaliyet Alanları: Yiyecek-İçecek, Yiyecek-İçecek Yönetimi Eğitimi

E-mail: alpad@superonline.com  

Web: www.alpad.org.tr  

Eğitim Durumu: Lise

 

Özgeçmiş:

 

1964 yılında Karabük/Ovacık Doğumlu

2800 yatak kapasiteli her şey dahil sistemde Club Oasis Vista Tatil köyünde Kariyer sahibi Executive Chief olarak görevine devam ediyor. 1978 yılında aşçılığa ilk adımı Türk mutfagı olarak hizmet eden bir lokantada atan Ergün, 2800 misafiri ve 550 club personeli,yaptığı ve oluşturduğu birbirinden lezzetli mönüleriyle,Öger ve Holiday Plan işletmelerinde misafir ve personel memnuniyetini zirveye taşımış, aktif çalışmaları ve mesleğinde başarı doyumsuzluğu ile,Alanya Grand Zaman Otelde çalışırken, kendi bilgi ve becerilerini aşçılar ile paylaşmak, turizme yeni ivmeler katmak için 1998 Yılında Profesyonel Aşçılar Derneğini Kurdu. Aşçılık mesleğinde başarılı çalışmalara imza atan şef Bayram Ergün;

Manavgat/Side Club Melas Tatil köyünde Mesleğinin Zirvesine Yerleşmiş,İspanyol Turizm Mantalitesinde Yoğrulmuş ve 1200 kapasiteli Sol Kamelya Tatil Kompleksinde 1989 yılında ilk Executive Şefliğe adımını atarak,Turizm ve Türk mutfağında, başarılı çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Mesleğinde ve turizmde ilk'lerle gündeme gelerek;

ilk 15 Nisan Aşçılar Bayramını başlatmış,

İlk kapsamlı Açık büfe süsleme ve dekor kursları Organize etmiş,

İlk Alanya da Aşçılar arasında Kanbağışı Kampanyası başlatmış,

İlk Turizmde Planlı Mutfak Personel Eğitimlerini başlatarak,

İlk Mönü,Cost,Hijyen,HACCP Seminerleri ile devam etmiş ve Akdeniz Bölgesinde ilk Bayanlar Arası Yemek Yarışmaları düzenleyerek,evlerimizde yapılan yemeklerimizi Modern reçetelere,koyarak Türk Mutfağına kazandırmıştır.

 

Çeşitli ve uluslar arası yemek Yarışmalarında jüri üyeliğinde bulunan Ergün,başarılı çalışmalarından dolayı,Turizm Bakanlığı tarafından Şilt ile ödüllendirilmiştir. 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.