• BIST 10643.58
  • Altın 2504.005
  • Dolar 32.1989
  • Euro 34.8984
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 22 °C
  • Antalya 25 °C

Can Göktaş - Genel Müdür

Ritz-Carlton İstanbul'da Türk Genel Müdür Can Göktaş dönemi

Ritz-Carlton İstanbul'da Göktaş dönemi 18.07.2015

25 yıllık uluslararası otelcilik deneyimine sahip olan Can Göktaş, The Ritz-Carlton Istanbul bünyesinde Genel Müdür konumuna gelen ilk Türk olarak da dikkat çekiyor

İSTANBUL- The Ritz-Carlton, İstanbul’un Genel Müdürlük görevine, turizm sektörünün deneyimli profesyoneli Can Göktaş getirildi. 25 yıllık uluslararası otelcilik deneyimine sahip olan Can Göktaş, The Ritz-Carlton Istanbul bünyesinde Genel Müdür konumuna gelen ilk Türk olarak da dikkat çekiyor

2001 yılında otelin açılış ekibinde yer alan ve 8 yıl boyunca Satış ve Pazarlama Direktörlüğü gibi önemli görevlerde bulunan Göktaş, The Ritz- Carlton, İstanbul’a yıllar sonra Genel Müdür olarak geri döndü. Otel içerisindeki ilk Türk Genel Müdür görevini üstlenecek olan Göktaş, 1 Temmuz 2015 tarihinden itibaren The Ritz-Carlton, İstanbul’un profesyonel ekibine liderlik edecek.

Satış ve Pazarlama alanında 15 yılı aşkın bir tecrübesi bulunan Can Göktaş, Genel Müdürlük pozisyonundan önce 2009-2010 yılları arasında Çırağan Palace Kempinski Satış&Pazarlama Direktörlüğü ardından İstanbul, Bodrum, Belek ve Bulgaristan otellerinin tüm satış ve pazarlama operasyon ve gelirlerini yönetmekten sorumlu Türkiye ve Güney Avrupa Bölgesi Satış & Pazarlama Direktörlüğü görevini yürütüyordu.

Başarılı yönetici geçtiğimiz yıllarda, "Kempinski Grubu’na olağanüstü katkılarından dolayı" 76 otelin arasındaki en başarılı Satış ve Pazarlama Direktörü seçilerek, Kempinski'nin en prestijli ödülü sayılan CEO ödülüne layık görülmüştü.

Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yöneticiliği'nden 1997 yılında mezun olan Can Göktaş, yüksek lisans programını 2012-2014 yılları arasında Paris’te Neoma Business School’da tamamlayarak Pazarlama&Strateji, Kurum Yöneticiliği, Etkileyici Konuşma, İstatistik, Finans, Stratejik Proje Sunumu, Sürdürülebilir Kurumlar ve Değişim ile Lüks Marka Pazarlama içerikli konularla tezini tamamladı.

Meslek hayatına, Divan Otelleri'nde başlayıp, Swissotel The Bosphorus gibi uluslararası zincir otellerin ekiplerinde yer alan Göktaş, Yiyecek&İçecek, Ön Büro ve Satış&Pazarlama departmanlarında çeşitli pozisyonlarda görev aldı.

Evli ve iki çocuk babası olan Göktaş; Skal International, Türk Amerikan İş Adamları Derneği, Türk Hindistan Turizm Konseyi ve Chaîne des Rôtisseurs gibi derneklerin de aktif bir üyesidir.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.