• BIST 7685.75
  • Altın 1670.504
  • Dolar 27.0156
  • Euro 28.8093
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 23 °C
  • Antalya 31 °C

Bayramda oteller boş kaldı

Bayramda oteller boş kaldı
Kurban Bayramı tatilinden umduğunu bulamayan Antalya'daki bazı otellerde ünlü sanatçıların çıkacağı konser programları iptal edildi.

ANTALYA- Kurban Bayramı tatilinden umduğunu bulamayan Antalya'daki bazı otellerde ünlü sanatçıların çıkacağı konser programları iptal edildi.
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Osman Ayık, otellerin, bayram tatilinde beklenen ilgiyi bulamaması nedeniyle programlarını iptal ettiğini söyledi. Uzun süreli dini bayramların kış mevsimine rastlamasının Antalya'daki konaklama tesisleri açısından olumsuz etki yarattığına dikkati çeken Ayık, buna karşın iç bölgelerdeki kayak ve kaplıca bölgelerine olan ilginin arttığını vurguladı.

 

İptallerdeki bir diğer nedenin tatilin kısalığı olduğunu savunan Ayık, ''yılbaşı ile Kurban Bayramı'nın birbirine yakın olmasının da talebi etkilediğini'' söyledi.

 

Son yıllardaki ekonomik gelişmelerin iç turizme büyük katkı sağladığını belirten Ayık, ''artık vatandaşlarımız Türkiye'yi keşfedecek organizasyonlara ilgi gösteriyor. Kıyı bölgelerimizde otellerimiz 10 yıldan fazladır sanatçılı programlar yapıyorlardı. Artık insanlar farklı eğlence arayışı içindeler'' diye konuştu.

 

Jolly Tour Sahibi Sinan Vardar ise önceki yıllardaki bayramlarda yaşanan hareketliliğin bu bayramda yaşanmamasının en önemli nedeninin yerli tatilcilerin iç bölgelere ilgi göstermesi olduğunu söyledi.

 

Ekonominin düzelmesi ve banka kredilerinin yüzde 6-8'lerde seyretmesinin iç turizmde büyük bir hareketliliğe sebep olduğunu vurgulayan Vardar, ''maalesef bu bayram kıyı şeridindeki 5 yıldızlı otellerimiz beklenen ilgiyi görmedi. Ünlü sanatçılar getirilmesine karşı otellerin salonları dolmadı. Bayramda talep Doğu Anadolu ve GAP turlarına yöneldi. Özellikle kayak bölgelerine yoğunluk oldu. Önümüzde yılbaşı programları var ancak rezervasyonlar iyi görünmüyor. Arz çoktu ancak talep olmayınca konser programları iptal edildi'' diye konuştu.

 

Kurban Bayramı öncesinde Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Bülent Ersoy, Deniz Seki, Demet Akalın, Funda Arar, Gülben Ergen, Petek Dinçöz ve Serdar Ortaç'ın da de aralarında bulunduğu çok sayıda şarkıcı, bayram tatilinde sahneye çıkmak üzere Antalya'daki otellerle sözleşme imzalamıştı.

 

Kemer, Belek ve Manavgat'taki otellerde sahne alması beklenen Seda Sayan, Ebru Gündeş, Sibel Can, Petek Dinçöz, Serdar Ortaç ve İbrahim Tatlıses'in bayramın ikinci günündeki konserleri iptal edildi.Otelciler, bugün ve yarınki konser programlarının ise yeniden değerlendirileceğini bildirdi.

 
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.