• BIST 11134.08
  • Altın 2625.74
  • Dolar 33.0895
  • Euro 36.271
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 19 °C
  • Antalya 28 °C

Bakan:Fazıl Say’la kucaklaşacağım

Bakan:Fazıl Say’la kucaklaşacağım
Bakan Günay, Fazıl Say’ın sözlerinin kırgınlıkla söylendiğini düşündüğünü belirterek “Kendisiyle görüşerek kucaklaşacağım” dedi.

İSTANBUL- Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye'den ayrılabileceği yönündeki açıklamasıyla tartışmalara neden olan piyanist Fazıl Say'ın bu ifadelerini kırılganlıkla yapmış olabileceğini belirterek ünlü sanatçıyla yüzyüze görüşüp kucaklaşacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilen 'Mevlana'dan Esinler' konserine katıldı. Program öncesi basın mensuplarının Fazıl Say'ın açıklamalarıyla ilgili sorularını yanıtlayan Bakan Günay, bunların bir kırılganlıkla söylenmiş sözler olabileceğini kaydetti. Günay, "Böyle bir açıklama yapmamış olsaydı çok sevinirdim. Umarım önümüzdeki günlerde nedenini anlarız. O da bunu telafi eder. Hiçbir sanatçıya 'ben ülkemi terk edeceğim' demek uygun düşmüyor. Bir kırılganlık, kişisel bir bunalım halinde söylenmiş olduğunu düşünüyorum. Türkiye'de kimsenin gitmesini gerektirecek bir neden yok. Hepimiz bu ülkede elele kolkola güzellikle, sanatçılarımızın yaptığı güzellikleri alkışlayarak birlikte yaşayabiliriz." diye konuştu.

 

Bakan Günay, "Fazıl Say tepkilere rağmen söylediklerinde ısrar etti" şeklindeki soruya, "Sanatçılar biraz inatçı olur. Ben Fazıl Say ile yüzyüze görüşeceğim. Sanıyorum ki kucaklaşacağız." karşılığını verdi.

 

'MEVLANA'DAN ESİNLER' KONSERİ

 

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen konsere çok sayıda Mevlana seveni katıldı. Konser öncesinde Yıldız Kenter ve Talat Halman'ın sunumuyla Mevlana'nın hayatı anlatıldı ve Mevlana'dan sözler nakledildi. Daha sonra CRR İstanbul Senfoni Orkestrası ve Korosu sahne aldı. Şef Rengin Gökmen yönetimindeki orkestra katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.