• BIST 9645.02
  • Altın 2441.966
  • Dolar 32.5645
  • Euro 34.7621
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 15 °C

Yıldırım Beyazıt Serim-Mutfak Şefi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali BTA (Bilintur,Tepe,Akfen) Airport Catering Services ve İstanbul İnternational Airport Hotel Executive Chef, Türk Milli Aşçılar Takım Üyesi, AVADER Genel Sekreteri, Mutfak Profesyonelleri Derneği Üyesi, Avrupa Aşçılar Birliği ve Malta Aşçılar Birliği Üyesi.
1973 Ankara doğumlu. 1987yılında ilk meslek hayatına bir pastahanede çırak olarak başladı. 1987 yılı sonlarına doğru profesyonel mutfaklarda çalışmaya başlayarak Ankara' da bir çok 5 yıldızlı hotel ve marka restoranlarda çalıştıktan sonra, 1990 yılında Antalya' da 2 sene çeşitli 5 yıldızlı hotellerde, çok profesyonel mutfaklarda ve aynı oranda çok değerli ustalarla çalışma fırsatını yakaladı ve kendini en iyi şekilde mesleğiyle ilintili tüm branşlarda gelişme, öğrenme ve mesleğe karşı olan ilgisi, sevgisi ve aynı zamanda da mesleğinin içindeki sanat ruhunu ortaya çıkarma şansını yakaladı . Dönem dönem yarışmalara katılarak çeşitli dallarda dereceler aldı. Bu da meslekte kendini geliştirmeye ve hedeflerini genişletmede etkenlik sağladı.

Antalya , İzmir, Marmaris, Bodrum derken 7 sene sahil illerindeki otellerde mesleki görevler yaptı. Daha sonraları İzmit Outlet Center Beğendik Restoran' da çalıştıktan sonra Gaziantep Beğendik Restaurant ' ta çalışmaya başladı. Gaziantep' te çalıştığı bir yıllık zaman zarfında, güneydoğunun eşsiz mutfak kültürünü ve dolayısı ile güneydoğu yemeklerini tanıma ve öğrenme fırsatını buldum. Araştırmacı ve yeniliklere meraklı kişiliğimin önderliğinde, güneydoğu mutfağı hakkında mevcut bilgilerimi geliştirerek, yöresel yemeklerinden baharatlarına, sebzelerinden yöresel el yapımı ürünlerine kadar bir çok çevre illeri de kapsayan araştırma ve tecrübelerini ilerletecek faaliyetler içinde oldu.

Halen, 28 ünitesi bulunan tüm dünya mutfaklarının konseptinin mevcut olduğu uluslararası Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinin yiyecek ve içecek işletmecisi BTA (Bilintur, Tepe, Akfen) Airport Caterıng’ in (www.bta.com.tr) Executive Chef’ lik görevini yapmaktayım. Ayrıca Mısır, ABD Miami, Orlando, Malta, Singapur, Endonezya ve Bangkok gibi uzakdoğu ülkelerinde Türkiye' yi ve Türk mutfak kültürünü tanıtma şerefine layık oldum ve bir çok yerel tv yemek programlarını sundum. Aynı zamanda yurt dışında da uluslararası yemek yarışmalarına Türk Milli Aşçılar Takımı olarak, takım kaptanımız Eyüp Kemal Sevinç liderliğinde Türkiye adına ve bireysel yarışmalara, takım halinde katılmaktayım. Türk Milli Aşçılar Takımı olarak, enson 10 - 14 Ocak 2003 tarihleri arasında bu yıl 4. üncüsü düzenlenen Malta "Le Festival International De La Gatronomie A Malta" Uluslararası Mutfak Şampiyonasında görev aldım. Takım olarak yarışmada Türkiye' nin yanı sıra Fransa, İngiltere, Almanya, Yunanistan, İtalya, Ukrayna, Portekiz, Azerbaycan, Özbekistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Rusya, Türkmenistan, Çin, Tunus ve Malta' dan toplam 482 Şef, 29 adet canlı ve 40 adet display (önceden hazırlanarak sergilenen yağ, çikolata, şeker hamuru gibi malzemeler kullanılarak yapılan) eserlerle 69 farklı branş yer aldı. 48 branş arasında, 7 adet altın madalya, 11 adet gümüş madalya, 20 adet bronz madalya ve 6 adet Merit özel başarı ödülü olmak üzere toplam 44 ödülün sahibi olarak Türkiye' yi üstün bir performansla Avrupa' da temsil ettik. Ayrıca bu ödüllere ek olarak çikolata işçiliği ve hamur yemekleri kategorisinde, Türk ekibi klasman birinciliğiyle ödüllendirildi. Bireysel katıldığım yarışmalarda ise 1 gümüş madalya, 1 bronz madalya ve 1 Merit özel başarı ödülü aldı.

Geniş Bilgi İçin : www.chefyildirim.com web adresiniz ziyaret edebilirsiniz

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.