• BIST 8039.18
  • Altın 1681.641
  • Dolar 27.158
  • Euro 28.9189
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 23 °C
  • Antalya 28 °C

UETD ile HOTİAD biraraya geldi

UETD ile HOTİAD biraraya geldi
UETD Başkanı Veyis Güngör ve Genel Koordinatör Mikail Güneş başkanlığında heyet Hollanda Türk İşadamları Derneği'nde (HOTİAD) buluştular

ROTTERDAM -Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkanı Veyis Güngör, amaçlarının, Hollanda'daki Türklerin toplumla siyasi katılımını arttırmak, sivil girişimleri takip etmek olduğunu belirtti.

UETD Başkanı Veyis Güngör ve Genel Koordinatör Mikail Güneş başkanlığındaki heyet Rotterdam Hollanda Türk İşadamları Derneği (HOTİAD) merkezinde biraraya geldi. Görüşmede HOTİAD Başkan Yardımcısı Gülali Alkılıç, üyelerden Hikmet Gürcüoğlu, Turgut Torunoğulları, İsmail Ağırmış hazır bulundular.

 Ziyaret esnasında bir konuşma yapan UETD Başkanı Veyis Güngör, amaçlarının Hollanda'daki Türklerin toplumla siyasi katılımını artırmak, sivil girişimleri takip etmek olduğunu kaydetti. Bu iki amaç doğrultusunda devam ettiklerini ifade eden Güngör, "Bizim alanımıza giren kurum ve kuruluşlar ile anlaşmalar yapıyoruz.HOTİAD ve HOGİAF gibi işadamları derneklerimiz AB ile müzakerelerde önemli roller üstleniyoruz.Bunun yanı sıra diğer işadamları derneklerimiz ile de görüşüyoruz.Bakanlıklar ve sivil toplum örgütleri ile etkinliğimiz var.Türk yatırım ajansı ile bir çalışma yemeği organize edeceğiz.Hiçbir ayırım yapmadan ortak çalışma yapmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.Hiçbir kurum ve kuruluşa karşı kesinlikle bir ön yargımız yok" dedi.

 

HOTİAD Genel Başkan Yardımcısı Gülali Alkılıç da 4 yıl önce 21 işadamı ile derneği kurduklarını söyledi. Alkılıç, şöyle dedi:

 

"15 bin Türk işadamının bulunduğu Hollanda'da 24 üyemiz bulunuyor. Bizim amacımız 15 bin işadamının hepsini bu derneğimize üye yapmak değil. Kriterlerimize uyanları kabul ediyoruz. Diğer dernek, kurum ve kuruluşlar ile ön yargısız çalışmaya hazırız. 2008 yılında en önemli faaliyetimiz Maastricht zirvesi yapacağız. Geçen yıl olduğu gibi bir program organize etmiştik. Etkin katılım oldu. Maastricht zirvesine 500 işadamımızın katılmasını arzu ediyoruz. Yatırım cenneti Türkiye programının 2.'sini yapacağız. Bulunduğumuz Türk toplumuna nasıl faydalı oluruz düşüncesi ile çalışmalarımızı etkin şekilde devam ettiriyoruz. 2008 yılında gerek HİGİAF ile gerekse UETD ile yakın ilişki içinde olmayı arzu ediyoruz."

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.