• BIST 9814.19
  • Altın 2435.362
  • Dolar 32.3524
  • Euro 34.3983
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 16 °C
  • Antalya 24 °C

Türksat'dan üretsiz hizmet

Türksat'dan üretsiz hizmet
Türksat A.Ş, Kabloİnternet'e abone olacaklardan 30, KabloTV'yi tercih edenlerden 43 YTL'lik kurulum ücretini 3 ay süre ile almayacak.

ANKARA -Türksat, KabloTV ve Kablo İnternet'te kurulum ücreti almayacağını duyurdu.  Türksat A.Ş, 10 Aralık 2007 tarihinde başlattığı kampanya ile Kabloİnternet'e abone olacaklardan 30, KabloTV'yi tercih edenlerden 43 YTL'lik kurulum ücretini 3 ay süre ile almayacak.

 

Türkiye'de en ucuz İnternet ve TV hizmeti veren Türksat Kablo Platformu, aylık 10 YTL'den başlayan fiyatlarla sunduğu Kabloİnternet'in yanı sıra, 7 YTL'ye KabloTV hizmeti veriyor. Türksat Kablo TV ve Kablo İnternet aboneleri, ne kadar hızla internete bağlandıklarını hangi kotaya göre ne kadar ücret ödeyeceklerini internetten öğrenebilecek.

PTT TTNet ADSL satışı yapcak  

 

 ADSL abonesi olmak isteyenler, TTNet ile PTT arasında imzalanan anlaşma uyarınca artık Türkiye genelindeki 3 bin 133 PTT şubesinden de başvuru yapabilecek.

 

Söz konusu işbirliğine yönelik anlaşma Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, PTT Genel Müdürü Osman Tural, Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Paul Doany, Türk Telekom Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Toros ve TTNet Genel Müdürü Okay Eğridici’nin katıldığı toplantıda imzalandı. Türkiye'yi 2013 yılında bilgi toplumu haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Biz geniş bant erişimine geç başladık. 4 milyon aboneye eriştik fakat 2013 hedefi için 15-20 milyon aboneye ulaşacağız. Bu işbirliği bizim amacımıza büyük ölçüde hizmet edecek" dedi.

 

Bakan Yıldırım, "Bilgi toplumu olursak, bilgiye ulaşırsak ve bilgiyi üretimde kullanırsak gelişmiş toplum olma şansını yakalarız" diye konuştu.

 

Geniş bant erişimine çok geç başlanıldığını ve 2003 yılında geniş bant üzerine yoğunlaşıldığını kaydeden Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Biz 4 milyon aboneye eriştik fakat halen 2013 hedefimiz için 15-20 milyon aboneye ulaşmamız gerekiyor. TTNET ve PTT çok güzel bir işbirliğine gidiyor. Geniş bant internet erişimini çok kısa sürede yurdun her yerine yaygınlaşmasını sağlayacağız. Bu anlaşma söz konusu sorunun en büyük çözüm ortağı haline geldi."

 

Yıldırım, 167 yıllık tarihi ile Türk Telekom ve PTT'nin 1994 yılında hizmet gereği yollarını ayırdığını ancak söz konusu ayrılığın şekli bir ayrılma olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin her yerinde Türk Telekom ve PTT'nin vatandaşa hizmet vermek için güzel bir çalışma içerisinde olduğunu vurgulayan Yıldırım, iki kuruluşunda birbirini tamamlayan bir anlayışla hizmet verdiğini, PTT'nin Türkiye'nin örgütlenme ağı en büyük bankası konumunda bulunduğunu kaydetti.

 

PTT Genel Müdürü Osman Tural da konuşmasında, PTT’nin, Türkiye’nin tahsilat ve ödeme merkezi olma konusunda yürüttüğü çalışmaları 3 bin 132 işyerinde devam ettiğini belirtti. Tural, kurum olarak halihazırda TTNeET faturalarının tahsilatını gerçekleştirdiklerini, bu işbirliği anlaşmasıyla TTNET ADSL satış hizmetinin de PTT işyerlerinde sunulacağını ifade etti. TTNet ADSL satışının öncelikle 986 PTT Merkezi'nde hizmete konulduğunu kaydeden Tural, "2008 yılından itibaren 2 bini aşkın PTT Şubesinin daha ilavesiyle bu sayı 3 bin 100’ü aşacak. Bu vesileyle hizmet yelpazemiz daha da genişleyerek özellikle kırsal kesimde bulunan vatandaşlarımıza bu hizmetten yararlanma fırsatı sunulacak" diye konuştu.

 

"AMACIMIZ İNTERNET KULLANIMINI YAYGINLAŞTIRMAK"

 

TTNet Genel Müdürü Okay Eğdirici'de yaptığı konuşmada, hedeflerinin tüm Türkiye’de internet kullanımını yaygınlaştırarak, Türkiye’nin bilgi toplumu olma yolundaki adımlarını hızlandırmak olduğunu söyledi. Eğdirici, "TTNet olarak Türkiye’de internetin yaygınlaşmasına yönelik projelerimizi ve işbirliklerimizi genişletiyoruz. Bu kapsamda, müşterilerimizin genişbant internet hizmetlerine kolayca ulaşabilmeleri için çözüm ortaklarımızın sayısını artırmaya devam ediyoruz. PTT gibi Ülkemizin en yaygın online işyeri ağına sahip kuruluşunun TTNet Çözüm Ortakları arasına katılmasıyla internetin avantajlarını daha geniş kitlelere ulaştıracağımız için büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. Eğdirici, TTNet olarak 2007 yılında 2.4 milyon yeni ADSL abone kaydı gerçekleştirdiklerini belirtti. 

 

 

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.