• BIST 11134.08
  • Altın 2625.74
  • Dolar 33.0895
  • Euro 36.271
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 19 °C
  • Antalya 28 °C

Turizmin temeli, hizmet alışverişi

Turizmin temeli, hizmet alışverişi
Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, turizmin hizmet alışverişine dayalı olmasından hizmet kalitesini yükseltmeye çalıştıklarını söyledi.

RİZE - Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, turizmin temelde hizmet alışverişine dayalı olmasından dolayı bu alanda gerçekleştirilecek faaliyetlerin kurallara uygun olmasının büyük önem taşıdığını ve sektördeki hizmet kalitesini yükseltmeye çalıştıklarını söyledi.

Rize'nin kültürel ve turizm değerlerinin tanıtımına yönelik 2007'de yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, 2007 yılı içinde Travel Turkey, EMİTT, İzmir Enternasyonal Fuarı gibi ulusal ve uluslararası fuarlara ve sivil toplum kuruluşlarının gerçekleştirdiği şenlik ve festivallere katıldıklarını belirtti. Fuar, şenlik ve festivallerde Rize'nin kültürel ve turizm değerlerinin tanıtımına yönelik faaliyetlerde bulunduklarını dile getiren Müdür Hocaoğlu, bu amaçla 25 bin adet harita, 11 bin 800 adet kitapçık, 6 bin adet tanıtım çantası ve 10 bin 500 adet CD'den oluşan tanıtım materyalleri hazırladıklarını dile getirdi.

 

Turizmin temelde hizmet alışverişine dayalı olmasından dolayı bu alanda gerçekleştirilecek faaliyetlerin kurallara uygun olmasının büyük önem taşıdığını ve sektördeki hizmet kalitesini yükseltmeye çalıştıklarını kaydeden Hocaoğlu şunları söyledi: "Turizm işletmeleri bünyesinde çalışan personele yönelik 'yaygın eğitim seminerleri' düzenledik. Ayrıca turizm mevzuatı, sosyal davranışlar, çevre sağlığı ve hijyen konularında bilgilendirmek amacıyla polis, jandarma, belediye zabıtası, enformasyon memuru, ticari taksi sürücüleri ve esnaflara yönelik eğitim seminerleri de verildi. Bütün bu çalışmalar sonucunda, Rize'de turizm yönünde büyük ilerlemeler ve kazanımlar elde edildi."

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.