• BIST 7948.6
  • Altın 1887.908
  • Dolar 28.8471
  • Euro 31.4362
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Turizmde Manisa-Kalmar işbirliği

Turizmde Manisa-Kalmar işbirliği
Manisa Belediyesi ile Isveç Kalmar Belediyesi arasında turizmin geliştirilmesi konusunda çalışmalar sürüyor.

MANISA- Manisa Belediyesi ile Isveç Kalmar Belediyesi arasında turizmin geliştirilmesi konusunda çalışmalar sürüyor.

Isveç Kalmar Kenti Belediyesi’nden Jan Martinsonm, Annelı Andeson ve Wıola Haggler, Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar’ı makamında ziyaret ederek Manisa Belediyesi ile Isveç Kalmar Belediyesi arasında turizmin geliştirilmesi konusunda fikir alış verişi gerçekleştirdi.

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Isveç ile turizm konusunda bir proje geliştirdiklerini söyledi.

Başkan Kar, proje çerçevesinde, Manisa'da turizmin geliştirilmesi için hem Isveç’de hem Manisa’da neler yapılabileceği konusunda fikir alış verişi gerçekleştireceklerini kaydederek konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Kalmar‘a geçtiğimiz aylar içerisinde belediye meclis üyeleri ile birlikte bir ziyaret gerçekleştirdik. Turizm konusunda ne gibi projeler ürettiklerini ve hangi çalışmaları yaptıklarını yerinde tespit ettik. Orada fikir alışverişinde bulunup kendilerini Manisa’ya davet etmiştik. Şimdi Kalmar Belediyesi’nden yetkililer bizim turizmin geliştirilmesi konusunda yaptığımız çalışmaları yerinde inceleyecekler. Gerçekleştirilen ziyaret ile Türkiye Belediyeler Birliği ve Isveç Belediyeler Birliği arasında geliştirilen TUSUNET (Belediye Ortak Ağları) Projesi Manisa’da da hayata geçmiş oldu. Önümüzdeki günlerde Isveç Kalmar Belediyesi ile birlikte, turizm konusunda ortak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz.”

Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar’ı ziyaret eden Isveç Kalmar Belediyesi yetkilileri arasında yer alan Kalmar Belediyesi TUSUNET Sorumlusu Jan Martinsonm, amaçlarının iki belediye arasında kendi bölgelerinde sürdürülebilir bir turizmi geliştirmek olduğunu dile getirdi.

Manisa’nın tarihi zenginliği bol olan bir kent olduğunu ifade eden Jan Martinsonm “Manisa’ya ilk kez gelmemize rağmen bizi gerçekten büyüledi. Manisa ile birlikte sürdürülebilir bir turizm projesi geliştirmek konusunda istekliyiz. Türkiye Belediyeler Birliği ile Isveç Belediyeler Birliği’nin geliştirdiği TUSUNET Projesi çerçevesinde, Manisa Belediyesi ile turizm konusunda çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Hem kendi bölgemizde hem de Manisa’da turizmin artması için öncelikli olarak bir fizibilite çalışması yapacağız. Daha sonra bu çalışmalar neticesinde ortak projeler geliştirip hem Manisa hem Kalmar’a çok şeyler kazandıracağız.” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, Isveç Kalmar Belediyesi yetkililerine Manisa’nın tarih, kültür, ekonomi ve turizmde hangi noktada olduğu konusunda bilgiler verdi.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.