• BIST 11156.2
  • Altın 2547.659
  • Dolar 33.014
  • Euro 35.9538
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 30 °C
  • Antalya 36 °C

Travio ile Türkiye tanıtımı

Travio ile Türkiye tanıtımı
Tourexpi’nin sahibi Hüseyin Baraner, hedeflerinin tüm dünya çocuklarının akıllarına tatil ve uçma fikrini, Türkiye ile beraber yerleştirmek olduğunu belirtti.

ANKARA- Avrupa ve Türkiye’deki seyahat acentelerinin oluşturduğu portal olan Tourexpi, Türkiye’de bir ilke imza atıyor. Portal sahibi ve aynı zamanda Avrupa-Türkiye Turizm İş Konseyi Başkanı Hüseyin Baraner önderliğindeki proje ile Dünya çocuklarının seyahat ve konaklama amacıyla Türkiye’ye çekilmesi amaçlanıyor.

Projenin en ilginç yönü ise Türkiye’nin dünya çocuklarına “Travio” adlı bir karakterle tanıtılacak olması.

Türkçesi seyahat anlamına gelen “Travel” ve herkesin yakından tanıdığı masal kahramanı “Pinokyo” kelimelerinin birleşiminden oluşan “Travio” figürü, uçak özdeşliğinde aparatları olan çocuk görünümünde tasarlanmış.

Tasarlanan “Travio” adlı figürle, bütün dünya çocuklarının uçmaya ve tatile davet edileceğini ifade eden Baraner, ANKA’ya yaptığı açıklamada, hedeflerinin tüm dünya çocuklarının akıllarına tatil ve uçma fikrini, Türkiye ile beraber yerleştirmek olduğunu kaydetti.

Baraner, dünya çocuklarını aileleriyle birlikte Türkiye'ye taşıma amacı taşıyan “Travio”nun çocukların tatil ve uçma sembolü olacağını belirtti. Baraner, “Aile Turizmine önem veren Türkiye’de, aileler için hazırlanmış 8 bin yatak kapasiteli otel var. Aile turizmini canlandırmak ve çocukların aklına doğrudan tatil fikrini sokmak amacıyla, bu karakteri, Türkiye tanıtımında kullanmaya karar verdik. “Travio”yu aklına yerleştiren çocuklar, ailelerine kendileri tatile gitmeyi istediklerini söyleyecek” şeklinde konuştu.

 

-TRAVİO EKRANLARA VE BEYAZ PERDEYE YANSIYACAK

 

2009’da, Avrupa’daki 49 televizyon kanalında “Travio”nun çizgi filminin yayınlanacağını belirten Baraner aynı yıl Hong Kong’da “Travio”nun uzun metrajlı animasyon filminin sinemalarda gösterime gireceğini kaydetti. Film, "Travio"nun tüm dünyadan çocukları sırtına bindirerek Türkiye’ye taşıması ve yaşadığı maceraları konu ediniyor.

Hedeflerinin, dünya çocuklarının aklına bu figürle beraber tatil fikrini yerleştirmek ve onları Türkiye’ye çekmek olduğunu kaydeden Baraner, projenin 2-12 yaş aralığındaki çocuklara hitap ettiğini ve dünyada ilk olma özelliğini taşıdığını belirtti.

“Travio”nun çocuklara her yerde ulaşmasını sağlayacaklarını vurgulayan Baraner şunları dedi:

“Travio karakterinin kendine ait sitesi de olacak. Sitede Travio karakteri üzerinden Türkiye bütün dünyaya 5 dilde tanıtılacak. Çocuklar tatil anılarını görüntülediği fotoğrafları bu site üzerinden paylaşabilecek. Travio karakter aynı zamanda oyuncak olarak da sunulacak. Oyuncağın içinden çocukların ilgisini çekecek şekilde Türkiye’deki otellerin tanıtımı ve tatil seçenekleri çıkacak. Uçaklarda çocuklara Travio eşlik edecek. Aile Turizmine vurguda bulunmak için, Travio’nun kardeşleri, anne ve babası da olacak. Travio geniş kapsamlı olarak Turizm ve seyahat fuarı olan EMİTT’te, 14 Şubat’ta tanıtılacak.”

 

-“TORUNUNU DA AL GEL”

 

Travio karakteri üzerinden çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirileceğine dikkat çeken Baraner, 2009’un Şubat ayında, Kemer Belediyesi işbirliğiyle “Torununu da al gel” sloganıyla 1 aylık süre için tatil programı düzenleyeceklerini kaydetti.

Buradaki amacın anneannelere, babaannelere ve dedelere torunlarıyla birlikte tatil imkanı sağlamak olduğu belirten Baraner, “Şubat ayını seçmemizin sebebi de Avrupa’da en soğuk ay olması. Turistleri soğuk ayda, ılık Antalya iklimine çekmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Bir aylık tatil programında anlaşma çerçevesindeki otellerde, özel fiyat uygulamaları ve hizmetler sunulacağını belirten Baraner “Büyük ebeveynler torunlarıyla birlikte, spor yapacak, yarışmalara katılacak, eğlenecek ve Türkiye ile ilgili anılar biriktirecek. Yine tatil programı çerçevesinde, nesiller arası, 2km’lik bir güzergahta ‘sevgi yürüyüşü’ düzenlenecek” şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.