• BIST 10771.36
  • Altın 2493.09
  • Dolar 32.7826
  • Euro 35.0775
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 21 °C
  • Antalya 27 °C

Salih Gözcü - Dubai Bölge Md.

Körfez'de büyüyen Adonis, Dubai ofisine Salih Gözcü'yü getirdi

11 Ağustos 2014 Pazartesi 10:00

Adonis.com Başkanı Tamer Çiçek, Körfez'de güçlenmek için Dubai ofisini açtı ve başına deneyimli turizmci Salih Gözcü’yü getirdi.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM

DUBAI / BAE - Türk turizminin parlayan yıldızı Adonis Turizm üç aylık hazırlık sonucu hizmete açtığı Dubai ofisine deneyimli turizmci Salih Gözcü’yü atayarak Körfez’de daha güçlendi. Adonis.com adlı internet kanalı üzerinden B2B satışı ile internette dünya devleri arasında önemli bir yere gelen Adonis Turizm’in hedefinde dünyayı Türkiye’ye taşımak yatıyor. Turizmde pazar payı giderek artan Adonis.com dinamik ve deneyimli kadrolarla çalışırken "Hedefimiz sürekli yenilik ve yeni pazarlar" diyor.

 

TAMER ÇİÇEK: HEDEFİMİZ DÜNYADA GÜÇLENMEK

Türk-Ortadoğu Turizm Konseyi Başkanı ve Adonis Turizm Başkanı Tamer Çiçek “Hedefimiz dünya devleri arasında yer alarak online satışta büyümek ve dünyaya güçlü bir adonis.com sunmaktır. Bölgeyi iyi tanıyan ve incomingte başarılarını bilinen Salih Gözcü’nün Dubai Müdürü olmasıyla gücümüze güç kattık. Dubai ofisimizi ise müşteriye daha yakın olmak ve daha iyi hizmet etmek için açtık. Sezona yeni projelerle hazırlanıyoruz” dedi.

 

SALİH GÖZCÜ KİMDİR?

Turizmde gösterdiği başarılarla tanınan Salih Gözcü “Turizmin geleceğinin online olduğuna inanıyorum. Bu nedenle online turizmin giderek büyüyen kuruluşu Adonis.com’da Dubai Müdürü olarak birikimi kullanacak ve Pazar payının daha büyümesi için çalışacağım” dedi.

25 Mart 1987 Turhal doğumlu olan Salih Gözcü, 2006 yılında Sinop Gerze Turizm ve Otelcilik Okulu’nu bitirdikten sonra turizmle 2003 yılında Belconti Resort Otel’de staj yaparak tanıştı. Daha sonra 4 yıl Letoonia Golf Resort Belek’te görev yaptıktan sonra 2008’de Dubai’de Kazakistan pazarında etkin çalışan Quality Tours’da satış müdürü olarak göreve başladı. Bu dönemde Türkiye, Azerbaycan ve Balkan pazarlarında önemli çalışmalar yaptı. Quality Tours’a pazarda yüzde 60 oranında katkı sağlayarak önemli bir gelişme yaşattı.

 

ANI TUR’DA INCOMING BÖLÜMÜNÜ KURDU

Bu başarıları üzerine Salih Gözcü, Anı Tur’a incoming müdürü olarak transfer oldu. Kuruluşun içinde incoming şirketini kurdu. Daha önceleri iç pazar ile çalışan Anı Tur böylece diğer şirketlerin cesaret edemediği ve ilgilenmediği incoming departmanından bir yıllık sürede beklenenin üzerinde önemli ciro elde etti.

 

Salih Gözcü, İran pazarında etkin çalışmalarda bulundu. Haftada 5 charter uçuşuyla İstanbul operasyonu yaptı. Rus ve Azeri pazarında önemli pax’lar üretti. Anı Tur’da dünya turizminde bile cesaret edilmeyen şartları zorlayarak incoming mantığını yaygınlaştırdı. Dünya ülkelerine ve Türkiye’nin her şehrine incoming hareketi başlattı. Aynı günde İstanbul, Antalya, Ege, Kapadokya, Trabzon’a konuklar getirerek hizmet sunuldu.

 

40 BİN AZERBAYCANLIYA DUBAİDE TATİL YAPTIRDI

2013 yılında Azerbaycan pazarının tek tur operatörü olan Era Style Tours’a ilk kez girecekleri Dubai pazarı için Dubai Müdürü olarak transfer oldu. Hergün charter seferi yapan 180 koltuklu uçakları Dubai pazarında başarılı bir çalışma yaparak doldurdu. Tek sezonda 40 bin Azerbaycanlının Dubai’de tatil yapmasını sağladı.

Adoniscom'un Dubai Ofisi İletişimi:

Salih Gözcü- Managing Director

Bayswater Tower,Office 2211 ,Business Bay

P.O Box : 127226 Dubai / UAE

Tel : +971 4 428 90 60 Fax : + 971 4 428 90 65

E-mail : salih@adonis.com Mobile : + 971 56 351 38 48

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.