• BIST 10705.75
  • Altın 2528.488
  • Dolar 32.2017
  • Euro 35.0269
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 24 °C
  • Antalya 25 °C

Banu Dedeman - Dedeman Otelleri

Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de Banu Dedeman yapıyor. Grubun temel direği Murat Dedeman’ın 2019 temmuz ayında âni vefatı üzerine Dedeman Holding ve Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Rıfat Dedeman getirilirken, Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de Banu Dedeman üstlendi

1975 yılında Ankara’da doğan Banu Dedeman, Boğaziçi Üniversitesi’nde Hotel Management Sertifika Programı’nı bitirdikten sonra University of Miami’de İşletme eğitimine devam etti. 2002’de Bilgi Üniversitesi Tasarım Yönetimi ve Kültürü Sertifika Programı'na katılan Banu Dedeman, çalışma hayatına ilk olarak 1993’te Yönetici Adayı olarak Dedeman Grubu’nda başladı.

Decar A.Ş. Genel Müdürü Banu Dedeman, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Satış ve Pazarlama İletişimleri Direktörlüğü görevine atanırken, Club Med Türkiye Bölge Operasyonlarından Sorumlu Direktör olarak görev yapan Tamer Yürükoğlu, Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş. Operasyon Direktörlüğü görevine getirildi.

3 YıL IÇINDE DECAR’ı ZIRVEYE TAŞıDı

1993 ve 1998 yılları arasında Dedeman Holding bünyesinde Finans, Muhasebe ve Halkla İlişkiler gibi çeşitli pozisyonlarda Yönetici Adayı olarak görev alan Banu Dedeman, 2002-2004 yılları arasında Kurumsal Projeler Direktörü olarak görevine devam etti. Bu sure içinde grubun gayrimenkul ve kurumsal iletişim projelerini yöneten Dedeman, holdingin yeniden yapılanma ve kurumsal yönetim ilkelerine geçiş süreçlerinde etkin rol aldı.

Bu aşamalarda edindiği bilgi birikimi ve yöneticilik tecrübesi ile 29 yaşında grup şirketi olan Decar Rent a Car’ın Genel Müdürlüğüne atanan Dedeman, son 3 yılda Decar’ı dünya zincirlerinin egemen olduğu günlük oto kiralama sektöründe lider konumuna taşıdı. 18 yeni noktada açılan ofisleri ile Türkiye’nin en yaygın operasyon ağına sahip olan Decar, dinamik ve yenlikçi yapısı ile hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini üst seviyelere çıkardı. “Drop charge/ Tek yön ” ücretinin kaldırılması, call center ve filo yönetimi konularında yapılan atılımlar ile Decar, sektördeki referans kurum olma özelliğine devam etmektedir.

Genç Yönetici ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Umut Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olan Banu Dedeman, 11 yaşında bir çocuk annesidir.

DEDEMAN GRUBU’NDA 3. KUŞAK IŞBAŞıNA GEÇTI / 13.09.2019

Grubun temel direği Murat Dedeman’ın temmuz ayında âni vefatı üzerine Dedeman Holding ve Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Rıfat Dedeman getirilirken, Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de Banu Dedeman üstlendi.

Temeli 1918 yılında ailenin kurucu lideri Mehmet Kemal Dedeman tarafından Kayseri Kapalıçarşı'da atılmış olan Dedeman Grubu, Mehmet Kemal Bey’den sonra oğlu Murat Dedeman’ın yönetiminde büyüyerek gelişmişti. Grup şimdi üçüncü kuşak Dedeman kardeşlerin yönetiminde başarılı yükselişini sürdürüyor.

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilen Rıfat Dedeman, bu görevinin yanı sıra Dedeman Madencilik Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yürütecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Rıfat Dedeman, “Geçmişten bugüne getirdiğimiz Dedeman Grubu kültür ve değerlerini, geleneklerimize sadık kalarak, aynı inanç ve kararlılıkla yarınlara taşımaya devam edeceğiz. Bu anlayış doğrultusunda, yönetim kurullarımızı yeniden yapılandırdık. 2000’e yakın çalışanımız ve paydaşlarımızla birlikte, güçlü bir aile olarak hayallerimizi gerçekleştirecek cesaret, kararlılık ve gayret içerisinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Rıfat Dedeman açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Dedeman Madencilik olarak ise, çağdaş işletmelerde çevreye saygılı Ar-Ge ve üretim felsefemizi koruyarak, nitelikli iş gücümüz ile birlikte ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz.”

Dedeman Turizm Yatırımları A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Banu Dedeman, “Dedeman Otelleri’nin bugün geldiği nokta hem aile olarak bizim hem de ülkemiz turizm sektörü için gurur kaynağıdır. Hedefimiz bundan böyle verimlilik içinde büyüme ve yaygın hizmet ağını genişletme olacaktır” şeklinde görüşlerini paylaştı.

banu-dedeman.pngBANU DEDEMAN KİMDİR?
Banu Dedeman, 1975 yılında Ankara'da dünyaya gelmiş olup babası 2019 yılında vefat eden Dedeman Otelleri grubunun yönetim kurulu başkanı Murat Dedeman'ın kızıdır. Banu Dedeman yüksek öğrenimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Hotel Management Sertifika Programı’nı bitirdikten sonra University of Miami’de İşletme eğitimine devam etti. 2002’de Bilgi Üniversitesi Tasarım Yönetimi ve Kültürü Sertifika Programı'na katılan Banu Dedeman, çalışma hayatına ilk olarak 1993’te Yönetici Adayı olarak Dedeman Grubu’nda başladı. Babası Murat Dedeman'ın ölümünden sonra 2019 yılından bu tarafa Dedemen Turizm Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Banu Dedeman yapıyor. Bu göreve geldikten sonra Dedeman Otel sayısı artmaya başladı. Bir erkek çocuk annesi olan Banu Dedeman, Dedeman Holding ve Dedeman Madencilik şirketlerindeki Yönetim Kurulu üyeliklerine ilaveten, 17 otel ve üç markası ile faaliyet gösteren Dedeman Hotels & Resorts International’ın Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD)’nde Yönetim Kurulu üyelikleri de bulunuyor.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.