• BIST 10739.94
  • Altın 2485.906
  • Dolar 32.8381
  • Euro 35.2772
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 33 °C
  • Antalya 30 °C

Frank Reichenbach , Genel Müdür

Mövenpick Hotel Istanbul - Genel Müdürü Frank Reichenbach 20 Ekim 1955’te Gstaad, İsviçre’de doğdu. Frank Reichenbach dünyanın en meşhur resortunda büyümüş olmasından dolayı misafir ağırlamayı ve catering hizmetlerini çok yakından görme ve öğrenme şansına sahip olmuştur.

1978 yılında dünyaca ünlü Ecole Hôtelière de Lausanne’dan mezun olduktan sonra yönetici olarak dünyanın bir çok yerinde The Peninsula Group, Shangri-La Hotels & Resorts, Regent International ve Swissôtel gibi ünlü otellerde yöneticilik yapmıştır. Güney Kore, Tayland, Hong Kong, Filipinler, Tayvan, Çin, Endonezya, Malezya ve Singapur gibi çeşitli yerlerde çalıştıktan sonra Institute Hotelier “Cesar Ritz” ve Le Bouveret’de okul direktörü olarak ve Sonnenhof Private Clinics’te ağırlamadan sorumlu COO görevlerini üstlenmek üzere İsviçre’ye geri dönmüştür.
2002 yılında Frank Reichenbach Mövenpick Hotels & Resort’ta Beyrut, Lübnan ve Bahreyn’de Mövenpick Hotels’i kurmaktan sorumlu genel müdür olarak tekrar görev almıştır.
 2005’ten bu yana Reichenbach Mövenpick Hotels & Resorts Türkiye’de Genel ve Bölgesel Müdür olarak çalışmaktadır. Mövenpick Hotel İstanbul’dan sonra Frank Reichenbach Mövenpick Hotels İzmir ve Ankara’nın da açılışını yapmış, 2014 yılı sonunda ise Mövenpick Hotel Haliç İstanbul’un açılışını yapmayı planlamaktadır. İsviçre’de yedi kampüsü bulunan ve dünyanın bir numaralı Otelcilik Yönetimi eğitimini veren İsviçre Eğitim Grubu’nun alanında uzman kişilerden oluşturduğu heyet üyelerindendir. Frank Reichenbach Fransızca ve Almanca dillerinde anadil yetkinliğine sahip olmasının yanı sıra akıcı şekilde İngilizce konuşabilmektedir. Norge Reichenbach ile evli olup bir oğlu, kızı ve bir de torunu vardır. Fotoğrafçılığa tutkuyla bağlı olmasının yanı sıra açık havada bulunmak, golf ve kayak yapmak hobileri arasındadır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.