• BIST 10656.96
  • Altın 2425.455
  • Dolar 32.186
  • Euro 34.8939
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 17 °C
  • Antalya 24 °C

Bekir Akkaş - Betuyab GM

Doğum Yeri ve Tarihi  : Bursa / 23.01.1956

Öğrenim Durumu       : Ankara Üniversitesi

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi

Medeni Durumu         : Evli, 2 çocuk sahibi

Yabancı Dil                  : İngilizce

Sektör Geçmişi           : 01.12.1975 T.C. Emekli Sandığı Emek İnş. Turistik Tesisler Ltd. Şti. Marmara Oteli’nde resepsiyon memuru olarak göreve başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Büyük Ankara Oteli / Ankara Dedeman Oteli / Ankara Sürmeli Oteli /Ankara Etap Altınel Otel’inde görev yapmıştır. 01.06.1989 yılında Genel Müdür olmuş Dedeman Nevşehir Otel’inin açılışında görev almıştır.

01.10.1993 tarihinden beri Antalya’da çalışmaktadır. İlk olarak Club Otel Sirene Belek’e genel müdür olarak gelmiş daha sonra sırasıyla KAYA HOTELS bünyesinde; Merkez İşletmeler Müdürü olarak çalışmış, Antalya Porto Bello Otel, Titanic Lara Otel açılışında genel müdür olarak görev yapmıştır. Son olarak 18.03.2004 /31.12.2016 tarihleri arasında Belek Bölgesinde Akkanat Holding’in turistik tesislerinde Turizm Gurubu Başkanı olarak görev yapmıştır. 11 Ocak 2017 tarihinden itibaren BETUYAB Genel Müdürü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

30.01.2017 – Bekir Akkaş Betuyab genel müdürü oldu.
Akkanat Grubu bünyesindeki Sirene Otelleri’nin Genel Koordinatörlüğü  görevinde bulunan Bekir Akkaş, bu görevinden ayrılarak kısa adı BETÜYAB olan Belek Turizm Yatırımcıları Birliği’ne geçti.

Antalya bölgesinin deneyimli turizmcisi Bekir Akkaş, kkanat Holding'deki görevinden ayrılıyor. Otelcilik sektörünün duayen isimlerinden biri olan Bekir Akkaş, çalışmalarına bundan sonra danışman olarak devam edeceğini açıkladı. 20 yıl görev yaptığı Akkanat Holding'in Davraz ve Pamucak'taki yatırımlarına da danışmanlık vereceğini anlatan Bekir Akkaş, "Otelcilik sektöründe 42 yıllık bir tecrübeye sahibim. Türkiye'nin bu koşullarında güvenilir bir insan olduğumu düşünüyorum. 12 tane otel açılışı tecrübem var. Şehir, kültür ve resort otelciliği yaptım. En büyük sermayen bu" dedi.

9 Ocak 2017 tarihinden itibaren BETUYAB genel müdürüyüm. 24 yıldır yaşadığım ve çalıştığım bölgede bağlı olduğumuz birliğin genel müdürü olmaktan dolayı çok mutluyum. Bundan sonra Belek Bölgesi için tanıtım ve pazarlama konularında bölgeyi daha iyi nasıl tanıtabiliriz, bölgeyi daha yukarılara nasıl taşırız gibi soruların yanıtlarını bulacağız. Bunun yanı sıra güvenlik açısından neler yaparak önleyici olabileceğimizi konuşacağız ve önlemler alacağız. Ayrıca bölgenin ilaçlanması ve çöpleri konusunda tesislerimize lojistik desteği nasıl sağlayabileceğimizi araştıracağız.

 

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.