• BIST 10656.96
  • Altın 2425.455
  • Dolar 32.186
  • Euro 34.8939
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 16 °C
  • Antalya 23 °C

KDV indirimi yılbaşından itibaren

KDV indirimi yılbaşından itibaren
AMPD Başkanı Nuşin Oral, %10’luk KDV indiriminin tüketiciye yansıtılması gerektiğini belirterek “Üyelerimiz yeni yılla birlikte vergi indirimini uygulayacaklar" dedi.

İSTANBUL- Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Nuşin Oral, yeni yılda yürürlüğe girecek olan yüzde 10’luk KDV indiriminin tüketiciye yansıtılması gerektiğini belirterek, “Üyemiz olan büyük market zincirleri yeni yılla birlikte vergi indirimini uygulamaya başlayacaklar” dedi.

 

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Nuşin Oral, yeni yılda yürürlüğe girecek olan yüzde 10’luk KDV indiriminin tüketiciye yansıtılması gerektiğini belirterek, “Üyemiz olan büyük market zincirleri yeni yılla birlikte vergi indirimini uygulamaya başlayacaklar” dedi.

 

Nuşin Oral, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ocak 2008 tarihinde yürürlüğe girecek olan sodalı, meyveli ve kolalı gazozlar, cafe, restaurant ve fast food restaurantlarında verilen hizmetler ve konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmetlerinde KDV oranının yüzde 18’den yüzde 8’e indirileceğini bildirdi.

 

Organize perakende kesiminde bu tür vergi indirimlerinin uygulandığını, şeffaflığın da bu doğrultuda hareket etmeyi gerektirdiğini ifade eden Oral, geçen yıl hazır giyim sektöründe yüzde 10’luk bir vergi indirimi uygulandığını, organize perakende tarafında bulunan tüm hazır giyim markalarının da bu indirimi tüketicilerine yansıttığını anımsattı.

 

-AMPD ÜYELERİ KDV İNDİRİMİNİ YILBAŞINDA UYGULAYACAK

 

KDV indirimi uygulamasının en önemli göstergelerinden birinin son 2 ? 3 yıldır hazır giyimde fiyatların geriye gitmesi olduğunu vurgulayan Oral, “Kayıt içi faaliyet gösteren tüm perakendecilerin şeffaflığı esas aldığının göz önünde bulundurursak, büyük marketlerde sodalı, meyveli ve kolalı gazozlarla ilgili KDV indiriminin uygulanması kaçınılmazdır. Nitekim, üyemiz olan büyük market zincirleri yeni yılla birlikte vergi indirimini uygulamaya başlayacaklar” dedi.

 

“ÖNÜMÜZDEKİ 3 YILDA SEKTÖRDE YATIRIMLAR ARTACAK”

 

Nuşin Oral, bundan önce de çeşitli vesileler ile AMPD tarafından gündeme taşınan perakende sektöründeki yatırımların sektör için büyük önem taşıdığına dikkat çektiği açıklamasında, şu görüşlere yer verdi:

 

“2007 organize perakendenin yanı sıra bir çok sektör adına yatırım yılı oldu, 2008 yılı yoğunlukta olmak üzere önümüzdeki 3 yıllık dönemde yatırımların artarak devam etmesini bekliyoruz. Yatırım büyüklüklerinin ciro büyüklüklerinin önünde gittiği bu dönemde sürdürülebilirliğin sağlanabilmesinin en önemli faktörü tüketici güvenidir.” 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.