• BIST 11156.2
  • Altın 2547.659
  • Dolar 33.014
  • Euro 35.9538
  • İstanbul 31 °C
  • Ankara 30 °C
  • Antalya 36 °C

K.Çekmece, Y.Sarajevo işbirliği

K.Çekmece, Y.Sarajevo işbirliği
Küçükçekmece ve Nova Sarajevo (Yeni Saraybosna) Belediyeleri arasında ortak projeler üretmek amacıyla "İşbirliği Protokolü" imzalandı.

İSTANBUL- Küçükçekmece ve Nova Sarajevo (Yeni Saraybosna) Belediyeleri arasındaki ortak ilişkileri ve iyi niyeti geliştirmek, Avrupa Birliği projelerinde çalışmalar ile ortak projeler üretmek amacıyla her iki belediye heyeti arasında "İşbirliği Protokolü" imzalandı.

 Expochannel TV'de canlı yayınlanan "Başkanlar Konuşuyor" programında iki ülkenin belediyeleri arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü imza törenine, Novo Sarajevo (Yeni Saraybosna) Belediye Başkanı Nedzad Koldzo, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay,  Bosna Hersek'ten gelen heyet ve iki belediyenin yetkilileri katıldı.

 

İki belediye başkanı da bu protokolün, iki ilçenin halkının kardeş olan toplulukları için bağlarını güçlendirmek, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda güç ve sinerji oluşturmak yönünde yarınlara güvenle yürüme fırsatını yaratacağını belirttiler. İki belediye arasındaki işbirliğini geliştirmek adına bu protokolü imzaladıklarını ifade ederek hayırlı olmasını temenni ettiler.

 

İki taraflı ilişkileri ve iyi niyeti geliştirmek adına Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ve Novo Sarajevo (Yeni Saraybosna) Belediye Başkanı Nedzad Koldzo tarafından imzalanan protokolün içeriği şöyle:

 

İşbirliği içerisindeki iki belediyenin çeşitli aktivitelerini ve etkinliklerini teşvik etmek

 Kültürel, sosyal, teknik ve yaratıcı ilişkileri geliştirmek ve tesis etmek,

Yerel yetkililerin karşılıklı ziyaretlerini düzenlemek,

 

Avrupa ile alakalı konularda, örneğin; kurumsal yapısı, sosyal modellemeleri, Avrupa Birliği'ndeki genişleme, temel haklar, ırkçılığı ve yabancı düşmanlığını engelleme, çevreyi koruma, gençliğe ve eğitime yönelik konularda konferanslar organize etmek,

 

İki belediye arasındaki yerel ekonomiyi geliştirme, ne-nasıl alışverişi ve en iyi yol gösterici notları oluşturmak,

Avrupa projelerinin ve diğer finansal kaynakların çatısının oluşturulmasında teklif ve önerileri üretmek.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.