• BIST 1.391,740
  • Altın 496,56
  • Dolar 8,8130
  • Euro 10,3050
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 20 °C

FiturNext 2021: Promoting the role of women in the tourism

FiturNext 2021: Promoting the role of women in the tourism
Cristina Figueroa, professor with the Universidad Rey Juan Carlos, and Antonia Varela, director of the Fundación Starlight, for the upcoming edition of FiturNext, to be held from the 19 to 23

Madrid - FiturNext, the FITUR observatory dedicated to promoting good tourism practises regarding sustainability, will host four conferences dedicated to boosting the role of women in the tourism industry, from the 19 to 23 May.

The programme, to be presented within the upcoming edition of the International Tourism Fair of Madrid (FITUR), will complement the awards ceremony for the winners of the FiturNext 2021 challenge with a series of testimonials, dialogues and presentations that will highlight the need to reflect on gender equality in tourism, an area that is key to industry recovery after the Covid-19 crisis.

Renowned sector professionals who are committed to equality

The event will be attended by renowned professionals and experts in the tourism sector who will talk about their experience and career in developing projects based on seeking equality and women’s empowerment.

Among them are Cristina Figueroa Domecq, professor with the Universidad Rey Juan Carlos and author of the book Mujer y alta dirección en el sector turístico (Women and Senior Management in the Tourism Sector) and Antonia Varela, director of the Fundación Starlight (FiturNext 2020 award), who will talk about various projects that promote equality in the travel industry. The initiative led by Figueroa (WomEnt) consists of a project funded by the European Commission at the University of Surrey (United Kingdom) on how women can advance through entrepreneurship in the tourism sector. Varela is currently developing a program to provide visibility for rural women and another in Pakistan to support women through astrotourism, a ground-breaking project.

Award-winning initiatives for their contribution to gender equality

During the four days, FiturNext will also introduce the three initiatives that won the award for the 2021 edition. The winning projects will be chosen from among the more than 400 that were analysed based on their contribution to gender equality and women’s empowerment, and their capability to be replicated, that is, the possibilities of the practises being reproduced by other sector agents with different resources and in different contexts.

FiturNext 2021 will also be the backdrop for the presentation of the FiturNext 2021 report, that will showcase the keys to facing current challenges regarding gender equality and providing value for tourism.

Lastly, the new FiturNext edition will host talks and conversations with the public on themes such as “What is a cool destination? Reflections on the replicability, equality and local economic development” or “How to generate value at a destination or company through gender equality”.

kadin.jpeg

FiturNext 2021, turizm endüstrisinde kadınların rolünü teşvik etmeye odaklanan programını duyurdu
 
 Universidad Rey Juan Carlos'ta profesör olan Cristina Figueroa ve Fundación Starlight'ın direktörü Antonia Varela, FITUR bünyesinde 19-23 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan FiturNext'in gelecek baskısı için konuşmacı olarak katılımlarını ilk onaylayanlar oldu.
 
 Madrid, 25 Şubat 2021. - Sürdürülebilirliğe ilişkin iyi turizm uygulamalarını teşvik etmeye adanmış FITUR gözlemevi olan FiturNext, 19-23 Mayıs tarihleri ​​arasında turizm endüstrisinde kadınların rolünü artırmaya adanmış dört konferansa ev sahipliği yapacak.
 
 Madrid Uluslararası Turizm Fuarı'nın (FITUR) yaklaşan baskısında sunulacak program, FiturNext 2021 yarışmasının kazananları için ödül törenini, yansıtma ihtiyacını vurgulayacak bir dizi referans, diyalog ve sunumla tamamlayacak.  Covid-19 krizinden sonra endüstrinin toparlanmasında kilit rol oynayan turizmde cinsiyet eşitliği üzerine.
 
 Eşitliğe bağlı, tanınmış sektör profesyonelleri
 
 Etkinliğe, eşitlik ve kadınların güçlenmesine dayalı projeler geliştirmedeki deneyimleri ve kariyerleri hakkında konuşacak olan turizm sektöründeki ünlü profesyoneller ve uzmanlar katılacak.
 
 Bunlar arasında Universidad Rey Juan Carlos'ta profesör olan ve Mujer y alta dirección en el sektör turístico (Turizm Sektöründe Kadın ve Üst Düzey Yönetim) kitabının yazarı Cristina Figueroa Domecq ve Fundación Starlight (FiturNext 2020 ödülü) direktörü Antonia Varela var.  ), seyahat endüstrisinde eşitliği teşvik eden çeşitli projelerden bahsedecek.  Figueroa (WomEnt) liderliğindeki girişim, kadınların turizm sektöründe girişimcilik yoluyla nasıl ilerleyebileceklerine dair Surrey Üniversitesi'nde (Birleşik Krallık) Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen bir projeden oluşmaktadır.  Varela şu anda kırsal kesimdeki kadınlara görünürlük sağlamak için bir program geliştiriyor ve bir diğeri de Pakistan'da astrotourizm yoluyla kadınları desteklemek için çığır açan bir proje.
 
 Cinsiyet eşitliğine katkılarından dolayı ödüllü girişimler
 
 Dört gün boyunca FiturNext, 2021 baskısı için ödül kazanan üç girişimi de tanıtacak.  Kazanan projeler, toplumsal cinsiyet eşitliğine ve kadının güçlenmesine katkıları ve çoğaltılabilme yeteneklerine, yani uygulamaların diğer sektör temsilcileri tarafından farklı kaynaklarla yeniden üretilme olanaklarına göre incelenen 400'den fazla proje arasından seçilecektir.  ve farklı bağlamlarda.
 
 FiturNext 2021, cinsiyet eşitliği ve turizm için değer sağlama konusunda mevcut zorluklarla yüzleşmenin anahtarlarını gösterecek olan FiturNext 2021 raporunun sunumunun da zeminini oluşturacak.
 
 Son olarak, yeni FiturNext baskısı, "Harika bir yer neresi?" Gibi temalar üzerine halkla konuşmalara ve sohbete ev sahipliği yapacak.  Tekrarlanabilirlik, eşitlik ve yerel ekonomik kalkınma üzerine düşünceler ”veya“ Cinsiyet eşitliği yoluyla bir destinasyonda veya şirkette nasıl değer üretilir ”.

Bu haber toplam 1458 defa okunmuştur
Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.