• BIST 9193.69
  • Altın 2062.063
  • Dolar 31.3131
  • Euro 33.8453
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 7 °C
  • Antalya 10 °C

Emin Çakmak: Yönetim özür diliyor

Emin Çakmak: Yönetim özür diliyor
TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, Türsab BYK başkanlarından özür dileyen TÜRSAB yönetiminin adeta günah çıkarır bir hale geldiğini söyledi.

KİEV / UKRAYNA- “Türsab Hepimizin” sloganıyla, genç ve dinamik bir ekiple yola çıkan Türsab başkan adayı Emin Çakmak ‘Türkiye turizmi’ adına tanıtım yapmak için katıldığı Ukrayna’nın Kiev kentinde düzenlenen Turizm Fuarı’ndan son dönemlerde Türsab başkanının kendisini ve ekibini kastederek yaptığı açıklamalara cevap verdi.
Emin Çakmak, 16 yıldır hiçbirşey yapamadıkları için seyahat acentelerinden ve Türsab BYK başkanlarından özür dileyen başkanın adeta günah çıkardığını belirterek “Başkan sen üzülme, mutlu ol. Biz gelir doğru şeyler yaparız” dedi.


emin-kiev1.20150326172542.jpg

Türsab başkan adayı Emin Çakmak, yurtiçi çalışmalarına bir kaç gün ara vererek Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Başkanı olarak Kiev’deki fuara katıldı. Ukrayna Sağlık Bakanlığı temsilcileri ile fuarı açtı ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Yönetim Kurulu Toplantısı’na katıldı.

emin-kiev3.20150326172634.jpg

TÜRSAB’TA HAREKET ERKEN BAŞLADI

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği-TÜRSAB seçimleri yaklaşırken turizm sektöründe hareket başladı. Türsab başkan adayı Emin Çakmak, geçen genel kurulda çok az bir oyla başkanlığı kaçırınca, Başaran Ulusoy “Bana sarı kart gösterildi” diyerek arka arkaya toplantılara başladı. Ancak çalışmaların geçen genel kuruldan bu yana sürdüren Türsab başkan adayı Emin Çakmak, seyahat acentelerini kapı kapı dolaşarak “dikili ağacınız olsun” diyerek bereket simgesi çam fidanı veriyor ve seçim kampanyasını sürdürüyor.

Türsab başkanlığına yeniden aday olacağını duyuran Başaran Ulusoy’u ise ekibinden bir çok kişi ayrılarak terkederken, 16 yıldan bu yana görülmemiş şekilde acentelerin kapısını çalmaya hazırlanıyor. Son olarak TÜRSAB BYK başkanlarını yemekte ağırlayarak “monolog” şeklinde acentelere söz vermeden yaptığı toplantı eleştirilere yol açtı. Ancak yemekte yaptığı konuşmada Türsab başkan adayı Emin Çakmak ve ekibinden tedirginliği ortaya çıktı.

emin-kiev6.jpg

16 YILDIR PROJESİZ BİR TÜRSAB VAR

Türsab başkan adayı Emin Çakmak, Ulusoy’un konuşmaları üzerine açıklama yapmak zounda kaldı. Emin Çakmak, güçlü turizm ve güçlü Türsab için yola çıktıklarını belirterek “Biz Türk turizminde değişim sözü vererek yola çıktık. Türsab’ın eski yönetimi 16 yıldır ne yaptı ki bundan sonra yapacak. Projesi olmadan yeniden başkanlığa talip olan bir yönetim başarılı olamaz. Keşke birşeyler yapsaydı da yanında olsaydık. Artık acenteler kimin kim olduğunu çok iyi anladı” dedi.

GÖREVE TALİP OLANLARA AYNI SEVGİ VE SAYGI
Türsab başkan adayı Emin Çakmak, Türsab’ın şimdiki başkanının “Bölge başkanlarımdan bana ve yönetim kuruluna nasıl davranılıyorsa, göreve talip olan arkadaşlarımıza da aynı sevgi ve saygıyı gösterin” şeklindeki isteğinin olumlu bir gelişme olduğunu belirterek şunları söyledi: “Başaran Bey ile ekibine yeniden açıkladıkları adaylık sürecinde başarılar diliyor, geçen dönem genel kurul salonunda yaşanan haksızlıkların ve tatsızlıkların bu seçimde de tekrarlanmamasını bekliyoruz. Geçen seçimin hazırlık ve genel kurul süresince şahsımın ve ekibimin korumuş olduğu nezaketi bu seçimde de devam ettireceğimizi bildirir, aynı nezaketi diğer yönetim kurulu adaylarından beklediğimizi ifade ediyoruz.
Ümidim, genel kurulumuzun tüm camiamız, ulusal ve uluslararası turizm basınının arzu ettiği bir zarafet ve şeffaflıkla gerçekleşmesidir.”

ÜÇ YILDIR ACENTELERİ ZİYARET EDİYORUZ
Türsab Başkan adayı Emin Çakmak, üç yılı aşkın süredenberi Türsab Hepimizin ekibi olarak; Türkiye’deki tüm acentelere ulaşarak dertleşme, fikirlerini paylaşma şansına sahip olduklarını belirterek şöyle devam etti:
“Türkiye’nin dört bir yöresinde ve seyahat acenteciliği mesleğinin farklı branşlarında faaliyet gösteren değerli meslektaşlarımızla beraber yaptığımız sohbetlerden ortaya çıkan fikir ve sorunları değerlendirdik. Türsab Hepimizin ekibinin danışman kadrosunda bulunan mali müşavirler, avukatlar, Başbakanlık ve Turizm Bakanlığı eski danışmanları, turizm sektörünün otel, rehber birlikleri, havayolu şirketleri gibi farklı dinamiklerinin temsilcileri ile birlikte çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar sonucu Türkiye’nin gözbebeği seyahat acentelerini sıkıntıdan kurtarmak için bir yol haritası çizdik. Önceki yönetimler taraından yapılmayan yoğun ziyaretler ve bunların sonucunda ortaya çıkan sorunlar için çözüm çareleri üretmemiz için olumlu sonuçlar elde ettik.”

TÜRSAB GERÇEK MESLEK KURULU OLACAKTIR
Emin Çakmak, ziyaretler sırasında sorunları paylaştıkları tüm seyahat acentelerine katkıları nedeniyle teşekkür ederek “Acentelerle buluşan ve onlara yakın olan bir yönetim anlayışı, karşılıklı bilglendirmeler bizim dönemimizde devam edecektir. “Ben” değil “biz” anlayışıyla bizzat acentelerin ayağına gidilerek onların ihtiyaçları doğrultusunda hizmet üretilecektir. TÜRSAB, bizim dönemimizde şahısların tasarrufundan çıkarılıp; ulaşılabilir, sadece üyelerinin hizmetinde olan gerçek bir meslek kuruluşuna dönüşecektir” dedi.

12 AY TURİZM HER BÖLGEDE OLACAKTIR
Emin Çakmak, yasal zemini doğru hazırlanmış bir program dahilinde, Türkiye’nin turizm sektörünü yöneten tüm birimleriyle ortak bir politika geliştirileceğini belirterek “Bölgesel Yürütme Kurulları başkanları ile yönetim kurulunun eş zamanlı çalışmasıyla her bölgenin 12 ay boyunca turist alabilir hale getirilmesi ilk çıkış noktamız olacaktır”

TÜRSAB’IN TÜM İŞTİRAKLERİ ÜYELERİN OLACAKTIR
Türsab başkan adayı Emin Çakmak, tüm üyelerin varlığı ile oluşturulan Türsab’ın iştiraklerinin hiçbir üyeye faydası olmadığını, sadece bazı kişilerin menfaatine çalıştığını belirterek “Türsab’ın tüm iştirakleri tüm üyelerin eşik şekilde pay alabilecekleri şekle getirilecektir. TÜRSAB’ın tüm iştirak şirketlerinin hakim ortağı ve TÜRSAB’ın tüm gayrimenkullerinin sahibi haline getirilen, fakat sadece 400-450 üye ile paylaşılan Turizm ve Seyahat Acenteleri Vakfı –TURSAV’ı tüm seyahat acentelerinin vakfı yapmak ve açık, şeffaf bir anlayışla iştirak şirketlerinin gelirlerini üyelere eşit bir şekilde paylaştırmak öncelikli hedeflerimizdendir”dedi.

OY VERENİ DE VERMEYENİ DE KUCAKLIYORUZ
Türsab başkan adayı Emin Çakmak, Türk turizmini ve Türkiye’nin güzide seyahat acentelerinini geleceğini kurtarmak , Türsab’ı hantal yapıdan kurtarmak ve değişimle yeni Türsab yaratmak için yönetimine aday olduklarını belirterek şöyle devam etti: “Türsab Hepimizin” sloganıyla yola çıkarken Türsab’ın sadece ‘birilerinin’ değil ‘hepimizin’ olduğunu belirttik. Bize oy veren ya da vermeyen tüm meslektaşlarımızı kucaklıyoruz. Seyahat acentelerini genç, dinamik, değişim isteyen, kendi işlerindeki başarılarını acenteler için Türsab’a taşımak isteyen Türsab Hepimizin ekibiyle birlikte olmaya davet ediyoruz.”

BASIN MENSUPLARI GENEL KURULU İZLEMELİDİR
Genel kurulda basın mensuplarının salona alınmayışına değinen Türsab başkan adayı Emin Çakmak, “Bizim basından ve kamuoyundan gizleyecek, saklayacak neyimiz olabilir? Turizm sektörünün geleceğini, ülke ekonomisini çok yakından ilgilendiren Türsab seçimlerinde ulusal ve sektörel basın mensuplarını, demokrasinin gereği olarak seçim günü tüm oturumları izlemek üzere genel kurulda salonda, aramızda görmeyi diliyoruz. Basın mensupları genel kurulda rahatça çalışabilmeli ve Anayasa’nın kendilerine tanıdığı haber alma ve haber verme özgürlüğünü rahatça yaşamalıdırlar. Biz Türsab genel kurulunun açık ve demokratik bir ortamda yapılması gerektiğine inanıyoruz.”

ÜYELERE KURUŞU KURUŞUNA HESAP VERİLECEK
Türsab başkan adayı Emin Çakmak, şimdiki Türsab yönetiminin 16 yıl boyunca 6 kez üyelere işine geldiği şekilde bilgi aktardığını belirterek “Türsab’ta görev alacağımız süre boyunca üyelerimizi her konuda eş zamanlı bilgilendirip, fikirlerini alacağız, İştirak şirketlerinin kazançlarını ve yapılan harcamaları kuruşu kuruşuna tüm şeffaflığıyla üyelere sunacağız. Türsab’a tüm üyelere açık, şeffaf, demokratik bir yönetim anlayışı getireceğimizi basın araclığıyla şahsım ve ekibim adına garanti ediyorum.
Türsab’ın şimdiki başkanına yeniden adaylığı sürecinde başarılar diliyorum. 16 yıldır yapılmayan hizmetler konusunda içini ferah tutmasın istirham ediyorum ve “Sen üzülme, mutlu ol. Biz gelir yaparız...’ diyorum.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.