• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C
  • Antalya 26 °C

Bolaman-Perşembe projesi

Bolaman-Perşembe projesi
Kültür-Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilecek olan Ordu'nun Bolaman-Perşembe sahiliyle ilgili olarak geliştirilen proje tamamlandı.

ORDU- Kültür-Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edilecek olan Ordu'nun Bolaman-Perşembe sahiliyle ilgili olarak geliştirilen projenin tamamlandığı Bakanlar Kurulu'nun onayına sunulacak duruma geldiği bildirildi.

 

Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Günay, Ordu ile Fatsa arasındaki çevre yolunun ulaşıma açılmasından sonra ıssız kalan Bolaman-Perşembe sahilinin Kültür-Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edileceğini açıkladı.

 

Ordu ile Fatsa arasındaki çevre yolunun hizmete girmesiyle Bolaman-Perşembe sahilinin yöre insanı ve doğayla baş başa kaldığını belirten Muzaffer Günay, bu alanların değerlendirilmesi için Bakanlıkça gerçekleştirilen projenin Bakanlar Kurulu'nun onayına sunulacak duruma geldiğini söyledi.

 

Bu kıyıların turizm gelişim sahası içine alındığını ve bir süre sonra hızlı bir turizm ivmesi kazanacağını belirten Günay "Dünya çapında otantik bir turizm alanı olan bu kıyılar turizm geliştirme bölgesi olduktan sonra, yatırımlar derhal başlayacak ve bir kaç yıl içinde on binlerce turistin ziyaret ettiği bir cazibe merkezi olacaktır. Daha şimdiden yurtiçi ve yurtdışından talepler gelmeye başladı." dedi.

 

Muzaffer Günay, bölgenin turizm geliştirme alanı ilan edilmesinin ardından su sporları, yatçılık, yelken sporları gibi etkiinliklerin gerçekleştirileceğini, bölgede yatırım yapmak isteyen müteşebbislere üç yılı ödemesiz, beş yılı taksitler halinde ödenecek teşvikler verileceğini de ifade ederek "Bölgede en kısa zamanda yol, su, elektrik, telekomünikasyon, kanalizasyon, atık ve içme suyu şebekeleri gibi alt yapı hizmetleri gerçekleştirilecek; Yason, Çaka, Hoynat gibi bölgeler cazibe merkezi konumuna getirilecektir." diye konuştu.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.