• BIST 10676.65
  • Altın 2420.531
  • Dolar 32.1983
  • Euro 34.9286
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 13 °C
  • Antalya 20 °C

Varan otel için arazi bakıyor

Varan otel için arazi bakıyor
Ankara'da 20 milyon dolar yatırımla Mövenpick Otel'in inşaatına yönelen Varan, ikinci oteli için İstanbul'da Atatürk Havalimanı yakınlarında yer bakıyor.

İSTANBUL- Ankara'da 20 milyon dolar yatırımla Mövenpick Otel'in inşaatına yönelen Varan, ikinci oteli için İstanbul'da Atatürk Havalimanı yakınlarında yer bakıyor. Varan Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, turizm alanına 50 milyon dolarlık yatırımla ağırlık vereceklerini belirtti.

 

Varan Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal

Şehirlerarası otobüs işletmeciliğinin önemli firmaları arasında yer alan Varan, 50 milyon dolarlık yatırımla otel işletmeciliğine giriyor.  20 milyon dolarlık yatırımla mart ayında Ankara Söğütözü'nde beş yıldızlı Mövenpick oteli inşaatına başlayacak olan şirket, İstanbul'da da Atatürk Havalimanı yakınlarında otel yatırımı için yer bakıyor. Varan markalı gıda maddelerinin Varan Dinlenme Tesisleri'nde satışına da başlandı.

 

OTEL 2010'DA BİTECEK

Varan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, ikinci otel planlarının İstanbul'da bulunduğunu ve bunun da görüşmelerinin 2008 yılında tamamlanacağını açıkladı. Pekuysal, yumurtaları aynı sepete koymak istemedikleri için turizm alanına ağırlık verdiklerini belirterek, otellerin bitmesinin ardından cirolarının yüzde 20-30'unun turizmden gelmesini planladıklarını kaydetti. Pekuysal, "Turizm zaten taşımacılık yapıyoruz. 20 milyon dolar yatırıma mal olacak Ankara'daki otel 2010'da bitecek" dedi.

 

1.100 METREKARELİK ALAN

Bakanlıkların, hükümet binalarının, konferans merkezlerinin ve büyük şirketlerin yer aldığı Söğütözü bölgesinde bulunan Mövenpick Hotel Ankara, Esenboğa Uluslararası Havalimanı'na 30 dakika uzaklıkta. İş seyahatinde bulunanların beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlandı. Yumurtaları aynı sepete koymak istemediklerinden genişleme için en uygun alanı turizm olarak gördüklerini aktaran Pekuysal, "Bütün oteller için yatırım bütçemiz 50 milyon dolar. Otelcilik alanında da oyuncu olacağız" diye konuştu.

 

GIDAYA DA GİRDİ

Gıda sektörüne de giren Varan, konaklama tesislerinde yöresel doğal ürünlerin satışını yapıyor. Yöresel zeytinyağı, peynir çeşitleri, bal gibi ürünleri ürettirip, satışını yapıyor. Varan Başkanı Enis Pekuysal, bir yıldır bu ürünlerin pazarlamasına başladıklarını aktararak, "Yöresel üretimleri kendi ismimizle satıyoruz. Kendi tesislerimiz yanında büyük marketlere girmeyi de planlıyoruz" dedi.

 

Yurtdışı markalı zincir restoran yatırımı yapacak

Varan Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, 2008 yılında 80 milyon dolar ciro hedeflerini beklentilerini olduğunu aktararak, grup olarak bu yıl yüzde 15'lik büyüme beklediklerini, ağırlıklarını turizm ve gıdaya vereceklerini kaydetti. Pekuysal, yeni yatırımlarıyla ilgili, "TEM otoyolu ve yol güzergahlarında tesis yatırımı, yurtdışı markalı zincir restoran yatırımı, Varan markalı ürünlerimizin büyükşehir perakende notkalarında yaygınlaştırılması" bilgisini verdi.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.