• BIST 7948.6
  • Altın 1889.487
  • Dolar 28.8486
  • Euro 31.4581
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Ulusoy: Kongre Bursa'yı uçurur

Ulusoy: Kongre Bursa'yı uçurur
TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin dünya standartlarında olduğunu belirterek "Bursa kongre merkezi olur" dedi

BURSA -Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, inşaatında incelemelerde bulunduğu Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nin dünya standartlarında olduğunu belirterek, "Eski ile yeninin harmanlandığı bir kongre merkezini ilk kez görüyorum. Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi açıldığında Bursa, kıtalararası bir kongre merkezi olur" dedi.
TÜRSAB Başkanı Ulusoy, Büyükşehir Belediyesi'nin Merinos'ta yapımı devam eden Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Merinos'taki inşaatı gezerek, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Ahmet Erdönmez ile Etüt Projeler Daire Başkanı Nalan Fidan'dan kongre ve kültür merkeziyle ilgili bilgiler alan Ulusoy, "Geçtiğimiz günlerde Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay, Kuşadası'ndaki Kültür Vadisi incelemelerinde bulunurken, benim Bursa'daki Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'ni görmemi istedi. Bakanımız da burayı mükemmel bulduğunu söylemişti ama burası mükemmel ötesi. Çünkü böyle merkezler genellikle yeni yapılır. Ama buranın antik bir değeri olduğu gibi modern de bir mimarisi var. Kongre turizmi 36 sektörü besliyor. İnanıyorum ki, bu merkez Bursa'yı her alanda uçurur" diye konuştu.

 

Ulusoy, inşaat alanındaki inceleme sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'i ziyaret etti. Son 3 -4 yılda Bursa'nın çok büyük bir değişim içinde olduğunu belirten Ulusoy, "Bursa'ya her gelişimde bu değişim ve gelişimden dolayı başkanımızı ziyaret edip, tebrik etmek istiyordum. Nasip bugüneymiş. Başkan Şahin'in heyecanı beni çok etkiledi. Ağzından çıkan her sözde Bursa'ya hizmet etme düşüncesini dile getiriyor" dedi. Ulusoy, Başkan Şahin'i çalışmalarından dolayı tebrik etti.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.