• BIST 10792.53
  • Altın 2415.055
  • Dolar 32.2003
  • Euro 34.8307
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • Antalya 19 °C

TÜRSAB: Sorumlu değiliz

TÜRSAB: Sorumlu değiliz
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy: Genel kurul öncesi Bursa seçim toplantısında çıkan kavganın mimarıydı. O tarihte saygı duyup yazmamıştık.

İSTANBUL- TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Alanya TÜRSAB BYK toplantısında çıkan kavganın varlığını hem kabul eden, hem de etmeyen bir açıklama yaparak, TurkiyeTurizm.com'un bölgedeki ulusal medya temsilcilerinden aldığı haber için“Alanya BYK. binasında yapılan toplantıda çıkan münakaşa ile başkanlığımızın ilişkilendirilmesi, abesle iştigaldir. Zira; yetişkin kişilerin hal ve davranışlarından da TÜRSAB'ın sorumlu tutulması, hiçbir doğruya uymamaktadır” dedi.

HASTANELERE KALDIRILANLAR TÜRSAB ÜYELERİ DEĞİL Mİ?
Ortada bir kavganın varlığı var. Hastanelere kaldırılan TÜRSAB üyelerinin haberleri bölge gazetelerinin manşetlerinde yer alıyor.
Acaba bu durumdan TÜRSAB yönetimi değil de kim sorumlu?
“Görünen köy kılavuz istemezken,  hiç bir kuruluşa ve kişiye bağımlı ve güdümünde olmadan bağımsız turizm haberlerini  veren TürkiyeTurizm.com haber portalini hedef alınması bizleri memnun etti. Amerikalıların dediği gibi 'Reklamın iyisi kötüsü olmaz'
Tekrar tekrar teşekkürler...

TURKİYETURİZM.COM’UN DOĞRU YOLDA OLDUĞUNU GÖSTERDİLER
TurkiyeTurizm.com haber portalinin hedef alınması Türk turizmi adına doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.
Bilindiği gibi TürkiyeTurizm.com ortada yok iken kapalı kapılar ardında bir çok iş bitiyordu.
Şimdi TurkiyeTurizm.com sayesinde günde 25-30 bin kişi turizmdeki tüm hareketlenmelerden haberdar oluyor.
Artık Edirne’den Ardahan’a, Amerika'ya Rusya'ya Almanya ve Fransa'ya.. Hatta Avusturalya'ya kadar tüm turizmciler ‘ayan-beyan’ herşeyden haberdar oluyorlar.
Turkiyeturizm.com elinden geldiğince herşeyi habercileri, yazarları ile açıkça yazıyor.
TurkiyeTurizm.com’un yazdıklarından rahatsız olanlar bellidir.
Rahatsız olmayanlar ise ülkesini, insanını seven ve canla başla hizmet edenlerdir.
TurkiyeTurizm.com tüm turizm camiasını kucaklayan, onların menfaatini en önde gören ve Türkiye’nin turizm haber sitesidir.
Başaran Ulusoy’un güdümünde olan yayın kuruluşlarının farkındayız ve buralarda çalışan gazeteci arkadaşlarımızı çalışmak zorunda oldukları için kınamıyoruz. Onlar oralarda görevliler ve işlerini yapmak zorundalar. 
TurkiyeTurizm.com hakkında çıkan her haber bize daha fazla güç vermektedir.OLAYLI BURSA TOPLANTISINI HATIRLAYALIM
Başaran Ulusoy, Genel Kurul öncesi Bursa seçim toplantısında çıkan kavganın mimarıydı. O tarihlerde seçimi etkilememek adına yazmamıştık. Ancak ortamı kızıştıran ve sonra kavganın çkmasına neden olan esrarengiz bir mektubu birbirlerine rakip olan iki kişiyi birbirine düşürmek için gönderdiği iddialarını duymuş, yakıştıramamıştık. Sonra kavga eden kişilerle yaptığımız görüşmede olayın doğru olduğunu öğrenince üzülmüştük.

BAŞKANIN KAVGACI KİMLİĞİNİ BÖLGE GAZETELERİ YAZIYOR
Ancak Alanya BYK'da böylesine bir kavga ‘ayyuya’ çıkmışken ve sebebinin sadece Başaran Ulusoy’un kavgacı kimliği olduğunu yazan  bölge gazetelerinde 'aleniyete kavuşan' haberleri yayınlanırken "araştırmacı - gazeteci" kimliği denilerek neyin araştırılacağını anlamadık.
Şimdi “Acaba Alanya TÜRSAB BYK bağımsız demokatik seçim yapabilen bir kuruluş mu? Yoksa antidemokratik bir kuruluş m?” diye sormak gererektiğini düşünüyoruz.
TÜRSAB ‘Bu olaylarla benim ilgim yok!” diyor. O zaman rahat bıraksınlar Alanya BYK demokratik seçimini yapsın.
Bırakın TÜRSAB'ta diğer BYK’larda demokratik ve bağımsız seçimini yapsın. Atama yoluyla yapılan yönetimlerin hiçbir zaman bölgedekilerin sıkıntılarını çözecek gücü olamaz.

GAZETELERDE YAZAN HABERLERİ ARAŞTIRMAK GEREKMEZ
Açıklamada  “Bu portalın sorumluluğunu yürüten arkadaşların, "araştırmacı - gazeteci" (!) kimliklerini kullanarak yaptıkları bu haberin, habere konu olan olayları ne kadar araştırdıkları konusunda yorum yapmadan, gerçeğini bilme konusuna ilgi duyanların olabileceği düşüncesiyle aşağıdaki açıklamaları yapma zorunluluğu doğmuştur” şeklindeki  sözler ise çelişkilerle dolu olarak yer alıyor.
Bölge gazetelerinde yayınlanan ve daha bir çok yayında yer alan haberleri araştırmaya kalkarsak, bölgede yıllardır çalışan ve ulusal basına, haber ajanslarına hizmet eden gazeteci arkadaşlarımızı küçük düşürmüş oluruz.
Özellikle Alanya bölgesinde çok değerli profesyonel gazeteciler bulunmaktadır.

İHTİSAS KOMİTELERİ İÇİN EMİN ÇAKMAK’IN AÇIKLAMASI YETERLİ

TÜRSAB’da ihtisas komiteliri için oynanan oyunları, eski bir komite üyesi olan Hello Turizm'in Genel Müdürü Emin Çakmak açıkladı. Bu konuya en iyi cevabı bu işi bilen olarak kendisi cevap verdi. Bu haberden sonra Emin Çakmak'ın açıklaması yayına gird.
Biz sadece kavgasız, dövüşsüz, adaletli bir turizm ve herkesi seven sivil toplum kuruluşları istiyoruz.
Halen TÜRSAB Başkanı’nın kavgalı olmadığı bir turizm kuruluşu ve yönetimi yok...  Şimdi kavga boyutlarının TÜRSAB içine yayılması ise Türk turizmine zarar veriyor.
Kavgacı bir yönetimin Türk turizmine zarar vereceğini düşünüyor ve turizmin en önemli unsurunu hatırlatıyoruz : “Turizm barış, huzur ve sevgi üzerinde gelişir”

Sorumlu gazetecilik anlayışı ile TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a ait olduğu, diğer haber sitelerinde belirtilen ve sadece "TÜRSAB" imzalı açıklamayı yayınlıyoruz.
Açıklamada yer alan diğer konuların takdirini tüm seyahat acentelerine bırakıyoruz.

 

TÜRSAB BAŞKANI BAŞARAN ULUSOY’UN AÇIKLAMASI İSE ŞÖYLE

TÜRSAB'dan "kavga sürüyor" iddialarına cevap

 

TÜRSAB yönetimi, bazı kaynakların ortaya attığı "Alanya BYK'da kavga sürüyor" iddiaları üzerine biraz önce bir açıklama yaparak, bu iddiayı şiddetle yalanladı. Yapılan açıklamada, "iddiaların abesle iştigal olduğu, iddia sahiplerinin Alanya toplantısına katılanların sayısından bile habersiz bulundukları" belirtildi.

 

TÜRSAB'ın yaptığı açıklama şöyle:

 

Değerli Üyelerimiz,

 

TürkiyeTurizm.com isimli haber portalında "TÜRSAB Alanya BYK.'da Başkan Ulusoy'un yarattığı kavga sürüyor" başlıklı yazıyı, okumuş bulunmaktayız.

 

Yazıda; Alanya'da seçimler nedeniyle bir kaos yaşandığı, geçtiğimiz günler içerisinde Başaran Ulusoy'un yaptığı toplantıya onbeş kişinin katıldığı, yine Alanya BYK. binasında yapılan toplantıda kavga çıktığı ayrıca da, Birlik bünyesindeki ihtisas komitelerinin "lağvedildiği"ne dair birtakım çarpıcı (!) açıklamalar yer almaktadır.

 

Bu portalın sorumluluğunu yürüten arkadaşların, "araştırmacı - gazeteci" (!) kimliklerini kullanarak yaptıkları bu haberin, habere konu olan olayları ne kadar araştırdıkları konusunda yorum yapmadan, gerçeğini bilme konusuna ilgi duyanların olabileceği düşüncesiyle aşağıdaki açıklamaları yapma zorunluluğu doğmuştur.

 

Şöyle ki;

 

1) Gerek Alanya, gerek Bodrum, gerekse Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulları'nda olan istifalar ve yapılan atamalar, hiç de haberde yer aldığı gibi "baskı" kullanılarak yapılmış değildir. Bu BYK.'larda istifalar gerçekleşmiş ve Yönetim Kurulumuz da bu istifalar doğrultusunda aldığı kararla, bugünkü atamaları yapmıştır.

2) Diğer taraftan, Alanya'daki toplantı, haberde yer aldığı gibi onbeş kişiyle değil, 9 kişiyle yapılmıştır. Yani Alanya Bölgesel Yürütme Kurulu ile..

3) Alanya BYK. binasında yapılan toplantıda çıkan münakaşa ile Başkanlığımızın ilişkilendirilmesi, abesle iştigaldir. Zira; yetişkin kişilerin hal ve davranışlarından da TÜRSAB'ın sorumlu tutulması, hiçbir doğruya uymamaktadır.

4) İhtisas Komitelerinin lağvedilmesi iddiası ise; tamamıyla yanlış ve yersizdir. Zira; bu komitelerin tamamına yakınının oluşumu tamamlanmış olup, bir kısmı ikinci, üçüncü toplantılarını yapmışken, diğer bir kısmının da görev çağrıları devam etmektedir.

 

Değerli Üyelerimiz,

 

Yukarıdaki açıklamaları ilgilenen siz değerli üyelerimizin bilgilerine sunarken, ilgili haber portalı sorumlusu arkadaşlarımızın konuları daha iyi araştırmalarını tavsiye ediyoruz. Zira böylelikle, hitap ettikleri okuyucu kitlesinin sayısını artırmanın yanında, kimliklerine de daha yakışır ve daha doğru bir biçimde bilgilendirebileceklerine inanıyoruz.

 

İyi çalışmalar dileğiyle saygılar sunarız.

 

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.