• BIST 7948.6
  • Altın 1889.487
  • Dolar 28.8486
  • Euro 31.4581
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

TÜROFED Genel Kurulu açıldı

TÜROFED Genel Kurulu açıldı
TÜROFED'in 2. Olağan Genel Kurulu Lara Resort Spa & Suites Barut Otel'de Bakan Ertuğrul Günay’ın eşi Gülten Günay’la katıldığı gala yemeği ile başladı.

Özkan Altıntaş-Türkiye Turizm


ANTALYA- Ahmet Barut'un tek aday olarak katılacağı bildirilen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED)'in 2. Olağan Genel Kurulu'nun açılışında Bakan Ertuğrul Günay, düzenlenecek genişletilmiş ortak arama toplantısı ile turizmin sorunlarına çözüm aranacağını bildirdi.
TÜROFED Kongresi Lara Resort Spa & Suites Barut Otel'de Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın eşi Gülten Günay’la katıldığı kokteyl ve gala yemeği ile açıldı.TÜROFED Başkanı Ahmet Barut’un açış konuşmasından sonra bakan Günay’a söz verildi.Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay,  yaptığı konuşmada  2007 'de 23 milyon 340 bin turist sayısına ulaşıldığını belirterek, "Bu noktaya ulaşmamızda en büyük pay sizlerindir.  29 Şubat- 2 Mart arısında Antalya'da yapılacak Ortak Arama Toplantısı’nda turizmin sorunlarını birlikte çözüm arayacağız Hepinizi bekliyoruz" dedi.


Bakan Günay  ve KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ Electrolux Genel Müdürü Semih Orcan, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut


Daha sonra Bakan Günay "Benden iyi takdimci olur" diye espri yaparak KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ tile birlikte TÜROFED'in ana sponsorları Electrolux Genel Müdürü Semih Orcan, Grundfos Genel Müdürü Okay Barutçu, John Diversey  Gıda Güvenliği ve İş Geliştirme Müdürü Kürşat Ulus ile SunExpress Yurtiçi Satışlar Müdürü Emre Bahtoğlu’na teşekkür plaketleri verildi.


Başaran Ulusoy, Grundfos Genel Müdürü Okay Barutçu, Bakan Günay, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut


Bakanlık Müsteşarı İsmet şahin, SunExpress Yurtiçi Satışlar Müdürü Emre Bahtoğlu, Bakan Ertuğrul Günay, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut 


Johnson Diversey  Gıda Güvenliği ve İş Geliştirme Müdürü Kürşat Ulus, Bakan Günay, TÜROFED Başkanı Ahmet Barut


TÜROFED Başkanı Ahmet Barut, katkılarından ötürü sponsorlara teşekkürlerini bildirdi.Genel Kurul'a katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan eşiyle birlikte geç saatlerde otele geldi. Bir süre lobide oturarak sektör temsilcileri ile konuştuktan sonra odasına çekildi.
Genel Kurul’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yapacak

TÜROFED GENEL KURUL PROGRAMI ŞÖYLE


20 OCAK 2008 PAZAR

10:00 / 10:30                   Kayıt,

10:30 / 12:30                   Açılış konuşmaları:

                                                        Ahmet Barut, TÜROFED Başkanı

                                                        Rıfat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkanı

                                                        Ertuğrul Günay, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı

                                                        Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Başbakanı

 

12:30 / 13:00                  TÜROFED Araştırma Sunumu:

“Konaklamanın Seyahat Pazarındaki Yeri, Ekonomiye Katkıları ve Turizm – Endüstri İlişkileri”

13:00 / 14:00                  Öğle Yemeği,

14:00 / 14:30                  TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü sunumu:                 

                                                        “Yeni Bölgesel Tanıtım Filmleri”

14:30 / 15:30                  Panel:

                                                        “Gastronominin Turizme Katkıları”

                                                        Sn. Mehmet Yalçın

                                                        Sn. Vedat Başaran

                                                        Sn. Mehmet Gürs

                                                        Sn. Semih Orcan

 

15:30 / 16:00                 Şükrü Kızılot: “Turizm Sektöründe Vergisel Düzenlemeler”

 

16:15 / 18:00                 GENEL KURUL

 
GALADAN FOTOĞRAFLAR


Bu müdürlerin bir tek ortak yanı var, hepsi de Balıkesir Turizm ve Otelhcilik Yüksek Okulu mezinları  (BTİOYOMD)  olmaları .TÜROFED toplantısında yeniden öğrencilik yıllarının espirilerine döndüler.Okulun en çalışkanının Erhan Çakay, en tembelinin Vedat Başaran olduğu söylendi. Hatta bu çalışkan ve tembel öğrencilerin okulun 'kopya kralları' olduğu bile ileri sürüldü. Neyse boşverin bakalım bu arkadaşlar nerede ne müdürü olmuşlar?
Orhan Kutluay (Barut Hotels), Mehmet Yılmaz (Papillon Hotels), Erhan Çakay (The President Hotel), Vedat Başaran (Feriye), Nadir Çam (Doğu Havalandırma), Şükrü Oruç (Pegassos Hotels), Deniz Çuha (Papillon Hotels), Mehmet Aydın (Amara Hotels), Hikmet Aydın (Asteria Hotels), Ercan Turhan (Dedeman Hotels)


Bir böcek 4 çiçek... Böcek Kartal Erdim Oteli'nin sahibi Ali Erdim... Sağyanında ise Türk turizminin ekürisi duruyor. Esra Değirmenci Hilton Satış Pazarlama Müdürlüğü'nden,  Movenpick Otellerinin Genel Satış Koordinatörlüğüne transfer olunca bir başka güzlleşmiş. Biz ona artık bir zamalnların ünlü yıldızı Zsa Zsa Gabor desek iyi olacak galiba. Antik Otel Genel Müdürü Sevda Yılgaz'da hala Cladua Cardinale gibi... Her ikisinin de ortak bir yanı var...Omuzlarındaki Meksika şalları... Sevda Turkuaz üzerine aynı renkte, Esra ise siyah üzerine pembe şalı ile pek şıktı...Arena Oteli Genel Müdürü Gül Küçükserim'de siyah kıyafetine pek yakışan bir siyah şalla takımı tamamlıyor. Avukat Yelda Dikmen Uras ise turkuaz ve siyahı birleştirip bu hanımlar korusunu tamamlamış. Ali Erdim Sarı kravatı ile pek yakışıklı... Onun gibi bir Galatasaraylı bir yerlere kırmızı koymalıydı diyoruz... Biraz Beşiktaş havası olmuş...


İstanbul için Antalya 'Bizans' der. Bunu neresi Bizans? TUROB Yönetim Kurulu bir arada sadece Armada Oteli'nden Kasım Zoto var... Bir tek o gerçek Bizans'ta, Sultanahmet'te... Bir de Gül Küçükserim. Muhmat Atay Laleli Eyfel, Osman Öztürk Topkapı Holiday Inn, Ali Erdim Kardal Erdim, Sevda Yıldaz Beyazit Antik, Levent Erdoğan Kadıköy My Dora... Burada en tehlikeli Eşre Yıldırım... Her an birisinin doğum gününü kutlayabilir...


Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Tahsin Öztiryaki kürden üzerindeki küçük böreği gösterek, "Perhize başladım. Evdekileri inandıramıyorum. Bari bu resim ispatı olsun. Koca geceyi bir börekle geçiştiriyorum" dedi.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, Kayı Tur Yönetim Kurulu Başkanı , TÜRSAB 2. BaşkanıTalha Görgülü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Raci Karaca; Side Tuder Başkanı Cengiz Haydar Barut, TOBB Turizm Koordinatörü Hüsnü Gümüş...Bir araya gelince ne konuşurlar? Turizmi nasıl daha iyi yapabiliriz.


Geçtiğimiz yıllarda gösterdiği başarı ile bir çok ödülü hakeden Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü Özgür Özaslan, TUROB'un şık bayan yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti.


TUROFED Genel kurulu'na tam kadro katılan Kapadokyalı otelciler  "2008 için yeni projelerimiz var" dediler.


AKTOB'un yeni başkanı Sururi Çorabatır heyecanlıydı. Arkadaşlarını hiç yalnız bırakmadı,


TUROFED Genel Kurulu'nda bu kadar otelci arasında ekipmancı olmasa olmaz. Nitekim Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Elektrolüx Genel Müdürü Semih Orcan birlikteydiler.ALTİD eski Başkanı Müfit Kaptanoğlu, ALTİD Başkanı Gülçin Güner, Sidi Tuder Başkanı Cengiz Haydar Barut, Alanya Belediye Başkanı Hasan Sipahoğlu. Bu başkanların hepsinin bir tek hedefleri var. Bulundukları bölgede turizmi en iyi seviyeye ulaştırmak.Yıl boyu ana işlerini unutup turizm için çalışıyorlar ve kutlanmaları gerekiyor.


TYD Başkanı ve Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman, Sunexpress Yurtiçi Satış Müdürü Emre Bahtoğlu'na "Siz uçak koydukça biz para kazanıyoruz. Bol bol uçun" dedi.


TROFED galasına kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, eşi Gülten Günay ile KKTC Ekonomi ve Turizm Bakanı Erdoğan Şanlıdağ katıldı. Böylesine önemli bir galaya Kayı Tur yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRSAb 2. Başkanı'nın uygun olmayan kıyafetle katılması turizmciler arasında tepki aldı. Hatta daha ileri gidenler "Aramızda para toplayıp takım elbise alalım" dediler. Öte yandan TÜRSAB başkanı Başaran Ulusoy ve zarif eşi geceye çok uygun ve şık kıyafetlerle katıldılar. TÜROFED Başkanı Ahmet Barut ise her zamanki gibi kendine yakışan şık bir kıyafet seçmişti.


Feriye'nin işletmecisi Vedat Başaran, Turizm ve Tanıtma Genel Müdür yardımcısı Levent Demirel, Daire Başkanı Raci Karaca ve TOBB Turizm Koordinatörü Hüsnü Gümüş'ü görünce Türk mutfağının tanıtımı üzerine bir çok projeyi sıraladı. Levent Demirel ise "Sen hazırla biz bakanlık olarak sana destek verelim" dedi.


Kadıköy Zümrüt Oteli'nin sahibi Sertip Akşahin, TUROB Başkan Yardımcısı Osman Öztürk ve Erdim Oteli'nin sahibi Dr. Ali Erdim'le aynı masayı paylaştı. Sertip Akşahin 31 Ocak'ta Büyük Kulüp'te düzenlediği ve Kültür ve Turizm bakanı EArtuğrul Günay'ın katılacağı İstanbul Anadolu Yakası Turizm Buluşması toplantısının heyecanını yaşıyordu.


Medya masasının fotoğrafını Sunexpress yurtiçi Satış Müdürü Emre Bahtoğlu çekti. Sol tarafta biraz kayma olmuş, o kadar olur... Dünya'dan Leyla gözlerini kapatmış. Ekonomist'ten Levent Gökmen, Turizm Dünyası'ndan Ali Sancar, TRT Turizm Radyosu'ndan Muhammet, Turizm Aktüel'den hHsan Arslan, Türkiye Turizm'den Özkan Altıntaş medya masasındaydılar.


Kaktüslü masada iki genel müdür yardımcısı... Birisi President Otel'in Erhan çakay, diğeri Papillon'un Mehmet yılmaz... "İkimizde kaktüsü çok severiz" dediler.


Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.