• BIST 8095.88
  • Altın 1873.926
  • Dolar 28.931
  • Euro 31.7112
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 4 °C
  • Antalya 14 °C

Thomas Cook'a altın anahtar

Thomas Cook'a altın anahtar
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Antalya'ya 1 milyon turist getiren tur operatörü Thomas Cook'a kentin altın anahtarını verdi

ANTALYA-Antalya'ya 1 milyon turist getiren tur operatörü Thomas Cook'a kentin altın anahtarı verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya ve yöresine 1 milyon 50 bin turist getiren tur operatörü Thomas Cook şirketinin üst düzey yöneticisi Manny Fontela Novoa'ya şehrin altın anahtarını verdi.

Novoa ise karşılık olarak Türel'e onur ödülü takdim etti.

Tur operatörü Thomas Cook, geleneksel tanıtım fuarının dördüncüsünü Antalya Belek'te hizmet veren Susesi otelde gerçekleştirdi.

Yaklaşık 3 bin acentenin katılımıyla gerçekleşen iki aşamalı fuarın son gecesinde gala yemeği verildi.


Kapanış törenine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz'in en temiz sahillerine sahip olduğunu belirttiği Antalya'nın doğal güzellikleri ve iklimiyle çekim merkezi olduğunu söyledi.

Antalya'nın doğal güzelliklerinin yanı sıra halen ayakta kalabilen tarihi zenginliğinin turistleri cezbettiğini ifade eden Türel "Ekonomisinin temelleri turizme dayalı olan sAntalya Türk turizminin amiral gemisidir. Antalya, çok yüksek kalite standartlarında hizmet sunan yaklaşık 600 bin yataklık kapasitesiyle Akdeniz çanağında turizm sektörünün liderliğine oynuyor." dedi.

Kentin turizmde mesafe kat etmesinde tur operatörlerinin büyük katkısı olduğunu kaydeden Türel, özellikle Thomas Cook şirketiyle Antalya arasında güçlü bir bağ olduğunu ifade etti.

Özel tatillerinde de Antalya'yı tercih eden Manny Fontela Novoa'yı bu nedenle fahri hemşehri ilan ettiğini söyleyen Türel kendisine şehrin altın anahtarını hediye etti.

Büyük anlam taşıdığını ifade ettiği anahtarın sahibi olan Novoa'yı, aynı zamanda şehrin sembolik yöneticisi ilan eden Türel, anahtarı turizm kenti için yapılanların ve yapılacakların nişanı olarak kabul etmelerini istedi.

Türel orijinali müzede sergilenen altın anahtarı başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere üç kişiye daha vermişti.

Thomas Cook'un CEO'su Novoa ise altın anahtarın karşılığında Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e üstünde 'Onur' yazan onur ödülü takdim etti.

Antalya'nın denizi, kumu ve güneşinin de ötesinde en çok insanını sevdiklerini dile getiren Novoa, burada olmaktan mutluluk duyduklarını kaydetti.

Tören Thomas Cook şirketiyle en fazla iş bağlantısı yapan acentelere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.