• BIST 10471.32
  • Altın 2432.677
  • Dolar 32.5019
  • Euro 34.9628
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 25 °C
  • Antalya 26 °C

Tatlıses'in ilk oteli Seyrantepe'de

Tatlıses'in ilk oteli Seyrantepe'de
Bodrum ve Kuşadası'nda iki oteli olan İbrahim Tatlıses, İstanbul'daki ilk otelini Seyrantepe'de inşa edecek. 5 yıldızlı otelin inşaatı ise yıl sonu başlıyor.

İSTANBUL-Bodrum ve Kuşadası'nda iki oteli olan İbrahim Tatlıses, İstanbul'daki ilk otelini Seyrantepe'de inşa edecek. 5 yıldızlı otelin inşaatı ise yıl sonunda başlayacak.. 

Galatasaray'ın Ali Sami Yen projesi ile gündemden düşmeyen Seyrantepe, gelecek dönemde İbrahim Tatlıses'in bölgedeki yeni yatırımları ile adından söz ettirmeye devam edecek. Sabah Gazetesi'nin haberine göre Bodrum ve Kuşadası'nda iki oteli bulunan ünlü sanatçı, "10 yıllık muhitim" dediği Seyrantepe'de İstanbul'daki ilk otel projesini gerçekleştirecek. Seyrantepe'de toplam 1.5 dönüm arsaya sahip olan Tatlıses, 19 katlı bir otel inşa etmeyi planlıyor. Yaklaşık 15 milyon dolarlık bir yatırım olması düşünülen 5 yıldızlı otelde kaç oda olacağına ve ismine ise henüz karar verilmemiş.

 

PROJE TEKLİFİ SUNULDU

Seyrantepe'deki Tatlıses Kebap restoranının yakınında ve planlanan metro istasyonunu kuşbakışı görebileceği ifade edilen bir güzergâhta inşa edilmesi düşünülen otel için Turizm Bakanlığı'na proje teklifi sunuldu. Konuyla ilgili görüştüğümüz İbrahim Tatlıses, proje aşamasındaki otelin inşasına yıl sonunda başlayabileceklerini söyledi. "En az 12 katlı bir bina olacak" diyen Tatlıses, bölgedeki diğer otellerin kat yüksekliğine göre bir düzenleme yapılacağını ve zemin altında 3, yukarıda ise 16 kat olmak üzere toplam 19 katlı bir yapıya da izin verilmesinin mümkün olduğunu belirtti. Tatlıses, şöyle devam etti: "Eğer mümkün olursa ben 19 kat düşünüyorum. Şu anda otelin isminin ne olacağına ve yatak sayısına karar vermedik. Bodrum ve Kuşadası'nda zaten iki otelimiz var. İstanbul'daki ilk otel Seyrantepe'de olacak." Seyrantepe'nin kendisi için önemli bir bölge olduğunun da altını çizen ünlü sanatçı, "Şu anda Seyrantepe'de 5 parsel yerim var. En son satın almamı da 20 gün önce gerçekleştirdim.

 

YER BAKMAYA DEVAM EDİYOR

Toplam arsayı 1.5 dönüme çıkardık. İstanbul gibi bir şehirde, hem de şehir içinde bu büyüklükte bir yere sahip olmak önemli bir şey" diye konuştu. Tatlıses, bölgede arsa satın almalarına devam etmek için arayışlarının sürdüğünü belirterek, semtin girişinde bir yeri daha almayı düşündüğünü, bu girişimin sonucuna göre Seyrantepe'deki otelin ve semtteki şirketleri taşıyacağı yerin kesin kararını vereceğini söyledi. İbrahim Tatlıses'in sahip olduğu pek çok şirketin merkezi de Seyrantepe'de bulunuyor. Bu şirketler arasında Tatlıses Havacılık, Ses Ajans, Tatlıses Prodüksyon ve Tatlıses Turizm de var. 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.