• BIST 1.507
  • Altın 404,116
  • Dolar 7,2291
  • Euro 8,7130
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 6 °C

Serdar Baş

Dr. Serdar M. BAŞ
İktisat Fakültesi mezunu olan Serdar M. BAŞ, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin, 80 li yılların sonunda hızla gelişen turizm sektörüne uzman yönetici yetiştirmek üzere açtığı Turizm İşletme İhtisası programının ilk mezunlarındandır (1987).
Üniversite öğrencisi olarak çalışmış olduğu Eska Turizm A.Ş’nin o yıllarda yatırımını tamamladığı Club Aldiana Side’de yöneticilik stajı ve daha sonra yatırımcı adına denetçilik yapmıştır.
1989 yılında doktora yapmak, İngilizcesini geliştirmek ve Almanca öğrenmek üzere Avusturya’ya giden Serdar M. BAŞ yaz tatilini değerlendirmek üzere Royal Caribbean Cruise Lines’in Miami çıkışlı gemilerin restoran departmanlarında görev almıştır. Avusturya’ya döndüğünde Türk Mutfağı ile ünlü, Restaurant Levante zincirinde Restoran Müdürlüğü yapmıştır.
1993 yılında Türkiye’ye döndü ve o yıllarda Alarko Grubunun sahibi olduğu Club Aldiana Fethiye ve Paradise Albeach Golf Hotel’ in Alarko Turizm Grubu adına denetlenmeleri görevini üstlendi. Club Aldiana Fethiye’de kısa süre İnsan Kaynakları Yöneticiliği yapan Serdar M. BAŞ, Alarko Grubu’nun tesisi işletme kararı almasından sonra Hillside Beach Club markasını oluşturup, geliştiren ekipte Genel Müdür Asistanlığı ve Vekilliği yaptı.
Serdar M. BAŞ öğrencilik yıllarından bu yana Otel Genel Müdürü olmayı hedefledi ve 1996 yılında Marco Polo Kemer’ in Genel Müdürlüğünü üstlenerek bu hedefe ulaştı. Aynı yıl tatil köylerinin organizasyon yapılarını inceleyen tezini vererek Yüksek Lisansını tamamladı. Cesar’s Belek, Lykia World, Club Hotel Sirene, Sun Zeynep, Keransaray Bodrum ve Divan Palmira otellerinin yöneticiliğini üstlendi.
Serdar M. BAŞ 2002 yılında Ecetaş A.Ş’de Turizm Yatırımları ve İşletmeleri Genel Müdürlüğü görevine başladı. 2003 yılında Ece Saray Fethiye Oteli’ni hizmete açtı. 2004 yılında Ece Marina Fethiye’yi hizmete açtı ve aynı yıl Butik Oteller ile Modern Sonrası Yönetim Teknikleri arasındaki ilişkileri inceleyen tezini tamamlayarak Doktor unvanını kazandı.
2008 yılı Ekim ayında Ecetaş A.Ş’ den ayrılan Serdar M. BAŞ, Mısır’da Premier Egypt Hotels’ e ait ve açılışı Ekim 2009 olarak planlanan Premier Le Reve Hotel & SPA’nın Genel Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
 

Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.