• BIST 7948.6
  • Altın 1887.908
  • Dolar 28.8471
  • Euro 31.4362
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 10 °C
  • Antalya 14 °C

Remzi Gür yeniden başkan

Remzi Gür yeniden başkan
Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan genel kurulunda işadamı Remzi Gür bir dönem daha başkanlığa seçildi.
Mustafa Köker-Türkiye Turizm

LONDRA- Türk-İngiliz Ticaret ve Sanayi Odası’nın genel kurulunda işadamı Remzi Gür bir dönem daha Oda’nın başkanlığına seçildi. Gür’ün yardımcılıklarına ise Harvey Marshall ile İbrahim Yazıcı getirildi.
Üyelerin oylarını “postal wote” sistemi ile kullandığı seçim sonuçları dün akşam Oda merkezinde düzenlenen genel kurulda açıklandı.
Buna göre, geçerli 69 geçerli oy Oda’nın 21 kişilik yönetim kurulunu belirledi.Seçim sonucuna göre yeni dönem yönetim kurulu Remzi Gür, Nazif Akpınar, Oktay Gökyıldırım, Hüseyin Aslan, Ziya Akşahin, Ragıp Balcıoğlu, Osman Battal, Altan Bodur, Ceyda Erem, Denis Gibson, Ravi Goonesena, , Harvey Marshall, Haluk Ogan, Ömer Özdilek, Hüseyin Özer, Zoeb Raniwala, Fatih Şener, Kaan Tokat, Ahmet Üstünsürmeli, David Walker ve İbrahim Yazıcı’dan oluştu.
Yönetim kurulu kendi arasında yaptığı toplantıda Başkanlığa bir dönem daha Remzi Gür’ü, iki başkan yardımcılığına ise Harvey Marshall ile İbrahim Yazıcı getirildi.

İKİ BÜYÜKELÇİ KATILDI
TBCCI’ın Genel Kurul toplantısına Londra’da bulunan İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Nick Baird ile Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Yiğit Alpogan da katılarak yeni yönetim kuruluna başarı dileğinde bulundu. İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Bird genel kurul önceyi yaptığı konuşmada, TBCCI’ın iki ülke ticaretine katkılarından övgüyle sözetti. Büyükelçi Alpogan da yeni yönetim kuruluna yeni dönemde başarı diledi.ÇABALARIMIZ DEVAM EDECEK

Bir dönem daha başkanlığı yürütecek olan İşadamı Remzi Gür üyelere teşekkür ederek, birlikte iki ülke ekonomisine katkıda bulunacak girişemleri sürdüreceklerini bildirdi. İngiltere ile Türkiye arasındaki ticaretin her geçen gün arttığını kaydeden Gür, İngiltere’nin vize kolaylığı sağlaması halinde Türkiye’nin bu ülkeye ticaretinin daha iyi noktalara geleceğine inandığını sözlerine ekledi.
Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.