• BIST 8093.54
  • Altın 1904.232
  • Dolar 28.8788
  • Euro 31.8219
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C
  • Antalya 13 °C

Polatoğlu doktor mağduru

Polatoğlu doktor mağduru
Barracuda Turizm’in sahibi Cem Polatoğlu, yapılan yanlış teşhis sonucu çektiği sıkıntılar üzerin www.doktormagdurlari.com adlı internet sitesi açtı.

İSTANBUL- Geçtiğimiz günlerde İstanbul’un önemli hastanelerinden birinde ameliyat olanTürk turizminin önemli isimlerinden Barracuda Turizm’in sahibi Cem Polatoğlu, yapılan yanlış teşhis sonucu çektiği sıkıntılar üzerin www.doktormagdurlari.com  adlı internet sitesi açtı.
www.turkiyeturizm.com olarak Cem Polatoğlu'nun haklı mücadelesine katılıyor ve herzaman yanında olduğumuzu belirtiyoruz.


HASTA TİCARİ META MI?


Babasının doktor , TCDD eski Başhekim Yardımcısı olduğunu  hatırlatan ve tüm sağlık sektörünü kötülemek gibi bir amaçlarının olmadığını belirten Cem Polatoğlu internet sitesi hakkında yaptığı açıklamada “Hastayı ‘Ticari Meta’  olarak gören bu zihniyetin mağdurları olan bizler, bir çatı altında birleşmeye, mağduriyetlerimize çare aramaya kararlıyız.  Amacımız ‘başka testilerin kırılmasına’ mani olabilmektir” dedi.

Bir mağdur olarak www.doktormagdurlari.com  adlı siteyi kurduğunu belirten  Cem Polatoğlu her meslekte olduğu gibi doktorluk mesleğinde de çürük yumurtalar ın varolacağını belirterek, “ Ancak hipokrat yeminli doktorların, iç disiplin mekanizmasını daha çok çalıştırmaları, münferit olayları da halı altına süpürmemeleri gerekmektedir” dedi.


İNTERNET SİTESİNİN AMACI

Cem Polatoğlu, 
www.doktormagdurlari.com  adlı internet sitesi hakkında şöyle dedi:


Son yıllarda ülkemizdeki özel sağlık kuruluşları sayısı mantar gibi artmış, kimileri ise bunu sağlık sektörünün gelişimine yormuştur.  Ancak tesadüf, şudur ki; arz-talep dengesinin üzerinde açılan bu özel hastaneler; gereksiz tetkikler (MR, Tomografi, Anjio ve diğer testler), gereksiz ameliyatlar ve buna paralel olarak her geçen gün artan yanlış ameliyat şikayetlerine yol açmıştır. Öyle ki; bazı özel hastanelerdeki bazı doktorlar prim sistemine göre, yani yaptığı iş başına (parça başı) para almaya zorlanmıştır.


 500 KİŞİ MUAYENE YERİNE AYNI PARAYA BİR KİŞİYİ AMELİYAT

Evinin kirasını, çocuğunun kolejini, Jipini, tatilin taksitini tek maaşla karşılayamayan ‘tüccar bazlı’ doktora,  ‘100 YTL'ye muayene mi?’ yoksa  “50.000 YTL'ye ameliyat mı?” ikileminde kalmıştır. Aynı rakama 500 kişiyi muayene etmek yerine bir kişiyi ameliyat etmek daha mantıklı gelmeye başlamıştır. Hele cebinden para çıkmayacak sigortalı "hastayı" ikna mekanizması varsa, bu durum çok daha kolay işlemektedir.


BAŞKA TESTİLER KIRILMASIN!

Hastayı ‘Ticari Meta’  olarak gören bu zihniyetin mağdurları olan bizler, bir çatı altında birleşmeye, mağduriyetlerimize çare aramaya kararlıyız. Amacımız "başka testilerin kırılmasına" mani olabilmektir.

Amacımız,  özel sağlık sektörünün gelişirken, basamaklarında  biz mağdurların sayısının artmamasıdır. Kontrolsüz sigorta sistemi yerine;  ilim, yetenek ve teknolojinin öncelikli olacağı bir sağlık sistemine katkıda bulunmaktır.

 

Yaşadığınız olayları lütfen bize yazınız.
Sitemizde sadece isim ve iletişim detaylarını bildiren mağdurlara yer verilecektir.


Cem Polatoğlu - 0212 212 3030 - 0532 214 6136

cem@doktormagdurlari.com

 

Mağdur: Cem Polatoğlu

Hastane: A.

Doktor: H. B.

Şikayet detayi için tıklayınız
http://www.doktormagdurlari.com/

info@doktormagdurlari.com
http://www.doktormagdurlari.com/magdurlar/cem%20polatoglu.htm

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.