• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 2 °C
  • Antalya 10 °C

Paşayaylası Oteli açıldı

Paşayaylası Oteli açıldı
Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun yaptırdığı ancak işletilemediği için yıllardır atıl bekleyen Paşayaylası Oteli restore edilerek yeniden hizmete açıldı.

AYDIN- Eski valilerden merhum Recep Yazıcıoğlu'nun Paşa Yaylası'nda, Aydın İl Özel İdaresi'nin kaynaklarıyla yaptırdığı ancak işletilemediği için yıllardır atıl bekleyen Paşayaylası Oteli restore edilerek yeniden hizmete açıldı.

 

Belediye Memurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği -BELTES'ce işletilecek olan otelin açılış törenine Aydın Valisi Mustafa Malay, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hulusi Akşit, Kültür ve Turizm Müdürü Nuri Aktakka, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilal Çenet, Belediye Meclis Üyeleri ve davetliler katıldı.

 

Otelin açılışında konuşan Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Akdeniz İkliminin hakim olduğu Aydın'da yaz aylarını yaylada çam, ceviz ve ardıç ağaçlarının gölgesinde geçirmenin keyfinden söz ederek Paşayaylası'nda, 1200 metre yükseklikte kurulmuş otelle Aydınlıların ve belediye çalışanlarının bu keyfi çok daha iyi yaşayabileceğini belirtti.

 

13 oda ve 36 yatağı olan otelin çok güzel olduğunu belirterek hükümet ve özel İdare Yetkililerinden teleferik kurulmasını talep eden Belediye Başkanı Ortekin “Yıllar önce çalışkan, öngörülü, doğa sevdalısı Merhum Valimiz Recep Yazıcıoğlu tarafından İl Özel İdaremiz imkanları ile burada, halkın da ilgisini cezp etmek amaçlı bir tesisleşmeye gidilmiş, fakat yıllar içerisinde bu küçük de olsa ilginç tesisin istenilen biçimde faaliyet gösterebilmesi bir türlü sağlanamamıştır. Bu gün yeniden hizmete giren bu işletme bu bölgede doğruya ve güzele doğru yeniden atılan ilk adımdır. Dinlenmenin ötesinde doğa sporlarını da buradaki yaşamın içine katmak zorundayız. Bunu başaracağız. Doğayı, özellikle doğallığını en üst seviyede muhafaza ederek insanlarımızın hizmetine sunmaya devam edecek, bu nostaljik, paha biçilmez avantajımızı bilinen, tanınmış bir yaşam merkezi haline getireceğiz.” dedi.

13 odası ve 36 yatağı ve ayrıca 200 kişiye hizmet verebilecek kapasitede salonları olan otelin restorasyonu için toplam 491 bin 775 YTL harcandığını Bildiren Başkan Ortekin “2005 yılının sonunda belediyemize devredilen Otel Tesisleri yenileme ve onarım giderleri olarak 227 bin 500 YTL, tefriş ve düzenleme için de 264 bin 275 YTL olmak üzere toplam 491 bin 775 YTL sarf edilmiştir. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından otelin açılışı protokol üyelerince gerçekleştirildi.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.