• BIST 8093.54
  • Altın 1902.889
  • Dolar 28.9016
  • Euro 31.816
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 6 °C
  • Antalya 13 °C

Özbuldu:TUREB ile ilgimiz yok

Özbuldu:TUREB ile ilgimiz yok
Turist Rehberleri Birliği Yürütme Kurulu Başkanı Osman Özbuldu, TUREB Ödüllerinin Turist Rehberleri Birliği ile bağlantısının olmadığını açıkladı.

ANTALYA- Turist Rehberleri Birliği Yürütme Kurulu Başkanı Osman Özbuldu, İstanbul’da  ber yıl önce TUREB derneği adıyla kurulan kuruluşun TUREB- Turist Rehberleri Birliği Ödülleri adı altında düzenlediği törenin Turist Rehberleri Birliği ile bağlantısının olmadığını açıkladı.
TUREB derneğinin, dernek adı altında kurulduğunu ve Turist Rehberleri Birliği’ni temsil etmediğini  belirten Osman Özbuldu 1998 yılında kurulan ve 2007 yılında genel kurulunu yapan Turist rehberleri Birliği’ne bağlı kuruluşları şöyle açıkladı:
Antalya Turist Rehberleri Esnaf Odası , İzmir Turist Rehberleri Esnaf Odası, İstanbul Turist Rehberleri Esnaf Odası , Kapadokya Turist Rehberleri Derneği,  Antalya Turist Rehberleri Birliği Derneği, Marmaris Turist Rehberleri Derneği, Gaziantep Turist Rehberleri Derneği, Çince Turist Rehberleri Derneği, Çukurova Turist Rehberleri Derneği.


Turist Rehberleri Birliği Yürütme Kurulu Başkanı Osman Özbuldu’nun açıklaması şöyle:

11 ŞUBAT 2008

BASIN AÇIKLAMASI

 

Değerli Basın Mensupları;

 

1998 yılından bu yana Turist Rehberleri Birliği çatısı altında toplanan bizler her yıl 21 Şubat Dünya Rehberler Günü dolayısıyla turizm sektörünün duayenlerine, emekçilerine, Türk turizminin gelişmesi ve ilerlemesi için çalışan kurum ve kişilere şükranlarımızı sunmak için TUREB ödülleri adı altında bir organizasyon düzenlemekteyiz.

 

2008 yılında Turist Rehberleri Birliği olarak ödül töreni düzenlemek yerine daha değişik bir organizasyon yapmayı uygun gördük. Bu organizasyon daha sonra sizlere ayrıntılı olarak duyurulacaktır.

 

Ancak,  İstanbul'da Turist Rehberleri Birliği Derneği adı altında yaklaşık bir yıl önce kurulan bir dernek de TUREB – Turist Rehberleri Birliği Ödülleri adı altında bir tören düzenlemektedir.  Bu etkinlik ile Turist Rehberleri Birliğimizin bir bağlantısı bulunmamaktadır.

 

İlk olarak 1998 yılında kurulan ve en son olarak  2007 yılında Genel Kurulu gerçekleştirilen Turist Rehberleri Birliği'ne bağlı olan kurumların isimleri aşağıdaki gibidir;

Antalya Turist Rehberleri Esnaf Odası, İzmir Turist Rehberleri Esnaf Odası, İstanbul Turist Rehberleri Esnaf Odası, Kapadokya Turist Rehberleri Derneği, Antalya Turist Rehberleri Birliği Derneği, Marmaris Turist Rehberleri Derneği, Gaziantep Turist Rehberleri Derneği, Çince Turist Rehberleri Derneği, Çukurova Turist Rehberleri Derneği.

 

Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla

 Osman ÖZBULDU

Turist Rehberleri Birliği Yürütme Kurulu Başkanı

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.