• BIST 1.477
 • Altın 416,291
 • Dolar 7,2364
 • Euro 8,8534
 • İstanbul 11 °C
 • Ankara 9 °C

OnurAir ve TatilBudur.com İstanbul-Ohrid uçuşu başladı

OnurAir ve TatilBudur.com İstanbul-Ohrid uçuşu başladı
Türkiye’den ilk kez Onur Air ile direkt uçuşlarda bilet fiyatları vergiler dahil 64 Avrodan başlıyor. TatilBudur.com iile Ohrid turları 249 Avrodan fiyatlarla satışa sunuldu.

ÖZKAN ALTINTAŞ- TÜRKİYE TURİZM
OHRİD / MAKEDONYA-
Türkiye’nin önemli tur operatörlerinden tatilbudur.com, Onur Air işbirliğinde Makedonya ile Türkiye arasında Yunanistan’dan geçişi engelleyen Schengen vivesi sorununu havadan çözerek, köklü geçmişimiz olan toprakları Türk halkına açtılar. Böylece Türkiye’nin 6 şehri Onur Air ile Ohrid’e bağlanırken, tur operatörü tatilbudur.com’da uygun fiyatlarla 15 Nisan ile 21 Ekim arasında düzenlediği haftlık turlarla Türk halkına vizesiz gidilen Makedonya başta olmak üzere, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan’Ia açtı.

onurair-ve-tatilbudur.com-ohri-.jpgBöylece Onur Air 15 Nisan itibariyle İstanbul-Ohrid uçuşlarına başladı. Türkiye’den ilk kez düzenlenen direkt uçuşlarda bilet fiyatları vergiler dahil 64 Avrodan başlıyor. TatilBudur.com işbirliğiyle, bir haftalık Ohrid turları da 249 Avrodan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

ohrid.jpg

onurair-ve-tatilbudur.com-ohri--001.jpgOHRİD HAVALİMANINDA UÇAK SU SIKILARAK KARŞILANDI
Gazeteci ve turizmcilerin oluşan ilk seferini yapan Onur Air uçağı Ohrid Aziz Paul Havalimanı’nda geleneğe uygun olarak su sıkılarak karşılandı.

ohrid-003.jpgTAV tarafından işletilen havalimanında Madonya’nın otantik giysili hostesleri üzerinde Türkiye ve Makedonya bayrakları süslü lokumlar ile uçak motifleri süslü kekler ikram ettiler.

ohri-tatilbudur.com.jpg
ohrid-004.jpgHEP BİRLİKTE PASTA KESTİLER
Havalimanındaki törene katılan Makedonya Ulaştırma Bakanı. Ohrid Belediye Başkanı, Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Sinisha İvankoviç, TatilBudur.com CEO’su Cenk Angın, TatilBudur.com Genel Müdürü Yardımcısı Mustafa Kemal Çubuk, TatilBudur.com Pazarlama Müdürü Yekta Yenilmez, TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy, TatilBudur.com Yurtdışı Turlar Sorumlusu Cihan Saray, Onur Air Kurumsal İletişim Müdürü Rauf Gerz, BTB Tour Genel Müdürü Seyfettin Kurtiş ile konuklar katıldı.
Törende hep birlikte üzerinde İstanbul ve Ohru görünteleri ile Onur Air, TatilBudur.com, TAV logolarının bulunduğu pasta kesildi.

ohri-basin-grubu-001.jpg
KÜLTÜRLER BİRLİKTE YAŞANACAK
Makedonya yönetiminden konuşmacılar Türkiye ve Makedonya’nan geçmişten gelen derin ilişkileri olan toplumlar oldukları belirtilerek “Artık her Türk vatandaşı uygun fiyatlarla istediği zaman Makedonya’ya ziyaret edebilecek. İki ülke halkı ortak kültürlerini yeniden birlikte yaşama fırsatı bulacaklar” dediler.

ohri.jpg

ohri-basin-grubu.jpg
Ohri yolcusu Gazeteci grubu Atatürk Havalimanında

alper-ersoy-001.jpgCENK ANGIN: TÜRKLERE VIZESIZ SEYAHAT SUNUYORUZ
TatilBudur.com CEO’su Cenk Angın“TatilBudur.com olarak 20. yılımızda sektöre ivme kazandıracak bir ilke ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İstanbul–Ohrid seferi, Türkiye’den Ohrid’e ticari anlamda yapılan ilk uçuş olması bakımından başta ülkemiz olmak üzere TAV, Onur Air ve bizler açısından son derece önemli bir projedir. Bu proje ile Balkanlara en çok Türk turist taşıyan tur operatörü olmayı hedefliyoruz. Yılda 23 sefer ile 22 adet haftalık tur düzenleyeceğiz. Bu uçuşlarla birlikte Türk turistlerin vizesiz olarak Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan ve Kosova olmak üzere altı ülkeye ekonomik fiyatlarla seyahat edebilmesini ve tatil yapabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

alper-ersoy.jpgALPER ERSOY: OHRID’E DE DIREKT UÇUŞLAR BAŞLATTIK
TAV Makedonya Genel Müdürü Alper Ersoy “TAV olarak Üsküp ve Ohrid havalimanlarını 2010’da devraldık. Yürüttüğümüz tanıtım çalışmaları ve işbirlikleriyle o dönem Ohrid’de 36 bin olan yolcu sayısını 2017 itibariyle 155 bine çıkarttık. Hollanda, Belçika, İngiltere, İsrail, Polonya ve Sırbistan’dan sezonluk direk uçuşlarımız varken, bu sene Onur Air uçuşlarına ilaveten Estonya’dan da sezonluk uçuşlarımız olacak. Türkiye, Makedonya’ya en çok turist gönderen ülke konumunda bulunuyor. İki ülke arasında derin tarihsel ve kültürel bağlar var. Üsküp’e İstanbul’dan haftada 19 uçuş yapılırken, Onur Air ve TatilBudur.com’un girişimiyle ilk kez Ohrid’e de direkt uçuşlar başladı ve bundan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

ohrid-006.jpg
Gece düzenlenen gala gecesi eğlenceli geçti

ohrid-007.jpg

ohrid-008.jpgOHRİD UNESCO’NUN KORUMASI ALTINDA

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ohrid Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlar ilk defa Onur Air tarafından başlatıldı. Makedonya’nın 1979’daUNESCO koruması altındaki dünyaca ünlü turizm merkezi Ohrid’e uçuşlar her pazar günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan saat 13:40’ta, Ohrid’den İstanbul’a ise saat 15:00’da gerçekleşiyor. Uçuşlar, Onur Air’in Airbus A320 uçaklarıyla düzenleniyor.

TÜRKIYE’NIN 6 ŞEHRI OHRID’E BAĞLANDI
Onur Air yolcuları İstanbul-Ohrid arasında direkt uçabilmenin yanı sıra Türkiye’de Adana, Alanya-Gazipaşa, Antalya, Çanakkale, İzmir ve Trabzon olmak üzere 6 şehre uygun fiyatlarla bağlantılı uçabiliyor.

Makedonya’da yaşayan yolcuların yanı sıra, ülke sınırına çok yakın olan Arnavutluk’un yolcularına da hitap edecek uçuşların biletleri Onur Air’in web sitesi www.onurair.com, 0850 210 66 87 numaralı Onur Air Çağrı Merkezi ve yetkili satış acentelerinden satın alınabiliyor

1997’den bu yana geniş bir ürün ve hizmet yelpazesiyle hizmet veren TatilBudur.com’un düzenlediği 7 gece-8 günlük Ohrid turları da 249 Avrodan başlıyor.

ohrid-002.jpgohrid-005.jpgAVRUPA’NIN İNCİSİ OHRİD GÖLÜ
Ohrid gölü dünyanın en eski göllerinden biri ve Avrupa’nın dördüncü büyük gölü ve Avrupa’nın sayılı temiz su rezervlerinden bir tanesi. UNESCO tarafından koruma altında olan Ohrid, özgün mimarisi ve el sanatlarıyla öne çıkan, farklı kültürlerin yüzyıllardır uyum içinde yaşadığı kültürel açıdan zengin bir kent olarak tanınıyor.

Muhteşem doğası ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan şehir, Avrupa’nın en derin ve en eski krater gölü olan Ohrid Gölü’ne (Lake Ohrid) ev sahipliği yapıyor.

Balkan coğrafyasındaki ünlü turizm noktaları arasında öne çıkan Eski Şehir (Old Town) bölgesi, etkileyici kültürel ve tarihi dokusu ile Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alıyor.

Kiril alfabesinin doğduğu yer olarak da adından söz ettiren şehirde, Kiril harfleri ile yazılmış çok sayıda esere rastlamak da mümkün.

Küçük ve sevimli bir yerleşim yeri olarak nitelendirilen şehirde, yılın her gününü temsil eden 365 tane kilise inşa edilmiş. Günümüzde bunların sadece 40 tanesi ayakta kalmış.

ohrid-kagit.jpg
ohrid-kagit-001.jpgGünümüzde eski usul baskı tekniklerine de rastlanan bir şehir olan Ohrid’te, bu baskı çeşidini görmek için kağıt üretim atölyesini ziyaret edebiliyorsunuz.
Safranbolu evlerini andiron evlerinbulunduğu tarihi şehirde TV’De gösterilen “Elveda Rumeli” filmi çekilmişti.

Ohrid’e Nasıl Gidilir

Karayolu ile ortalama 10 saat süren Makedonya seyahati sırasında yollarda zaman kaybetmek istemeyenler, Türkiye’den yaklaşık 880 kilometre uzaklıkta bulunan bu şehre direkt ve aktarmalı uçuş seçenekleriyle de seyahat edebilir. Artık Onur Air’in başlattığı İstanbul-Ohri sefereriyle yaklaşık bir saatte bu güzel şehre varılıyor. Ohrid Havalimanı ya da Aziz Paul Havalimanı olarak anılan havalimanından şehir merkezine gitmek içinse taksi, araç kiralama, shuttle araçları ve otobüs gibi çeşitli ulaşım seçenekleri mevcut. Havalimanı şehir merkezine 9, Üsküp’e ise 145 kilometre mesafede konumlanıyor.

ohrid-009.jpgOhrid gece hayatı

Renkli ve hareketli bir eğlence anlayışının hüküm sürdüğü şehirde, hemen hemen her zevke uygun gece kulüpleri, bar ve restoranlar göze çarpıyor. Şehrin eğlence merkezi olarak bilinen Kliment Ohridski Caddesi üzerindeki pek çok mekan şehre gelen turistlerle dolup taşıyor. Geç saatlerde başlayan gece hayatı gece belli bir saatten sonra sakinleşmeye başlıyor. Bu hareketlilik haftasonları ve yaz döneminde daha yoğun bir şekilde hissedebiliyor. Göl kıyısı çevresinde kurulan şehir, gezilip görülecek büyüleyici noktaları ile göz alıyor. Siz de unutulmaz bir Makedonya yolculuğuna çıkmadan önce tatilbudur.com’un uygun fiyatlı turlarını incelemeyi ihmal etmeyin. Yeni açılan bu seferlerle ve visesiz girilen ülke ile Türkiye’de bu yıl Ohri yılı olabilir.

Bu haber toplam 18272 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.