• BIST 10471.32
  • Altın 2446.35
  • Dolar 32.8093
  • Euro 35.1341
  • İstanbul 29 °C
  • Ankara 28 °C
  • Antalya 29 °C

Mehmet Ersoy - ETS Tur Başkanı

Kültür ve Turizm Bakanı, ETS'nin sahibi Mehmet Ersoy

09.07.2018 21:38

ETS Turizm’in sahibi Mehmet Ersoy oldu. Böylece turizm sektöründen daha önce gelen Bahattin Yücel’den sonra bir turizmci daha Kültür ve Turizm Bakanı olarak kabinede yer aldı

ANKARA- Gözler yeni kabine için Külliye'ye çevrildi ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanı, Türsab seçimlerinde geçtiğimiz dönemde Türsab Yeniden hareketinin kurucusu olarak görev alan, ancak bu dönemdeki Değişim Hareketi içinde yer almayan ETS Turizm’in sahibi Mehmet Ersoy oldu.

Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanı, ETS'nin sahibi Mehmet Ersoy

Turizm Bakanı Mehmet Ersoy kimdir?

Mehmet Ersoy, ünlü turizm firması ETS turun kurucusudur. Firma 1991 yılında kurulmuştur. Evli ve bir çocuk babasıdır. İşte yeni Turizm Bakanı Mehmet Ersoy hakkında merak edilenler...

Mehmet Ersoy kimdir?
Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibidir.  Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy’dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir. Mehmet Ersoy’un eşinin ismi ise Pervin Ersoy, oğlunun adı Mehmet Reşat'tır.
1968 yılında İstanbul'da doğan Ersoy lise öğrenciliği yıllarında okul turları düzenleyerek turizm sektörüne atıldı. İkiz kardeşi Murat Ersoy'la birlikte 1991 yılında ETS Tur'u kuran Mehmet Ersoy İstanbul Üniversitesi'nde İngilizce İşletme bölümünü okudu. 2017'de online rezervasyon platformunu hayata geçiren Ersoy, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.Ersoy kardeşler yıllar içerisinde ETS Tur'u Türkiye'nin en büyük turizm şirketlerinden biri haline getirdi.
Mehmet Ersoy, Alman Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitiren Mehmet Ersoy, ilk olarak ETS Tur’u kurdu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde etkili oldular. Mehmet Ersoy, 2012 yılında cruise sektörüne yatırım yaparak, Türkiye'nin tek cruise gemisi işletmecisi oldu. 2017'de online rezervasyon platformunu hayata geçirerek, dünyanın dört bir köşesinden 200 bine yakın tesis için rezervasyon hizmeti sağlamaya başladı.

Mehmet Ersoy ile eşinin bir çocukları bulunuyor. Mehmet Ersoy ikiz kardeşi Murat Ersoy ile geçtiğiz yıllarda yollarını ayırdı. Atlasjet ve Voyage Turizm’in kontrolü Murat Ersoy’a geçerken Mehmet Ersoy’da ise ETS Tur ve Max royal otelleri kalmıştı.

Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy medyanın eski yüzlerinden biri. Show TV kanalında uzun yıllar çalışan Pervin Ersoy, Günaydın Türkiye programını sunmuştu. Pervin Ersoy verdiği bir röportajda kendisini şu şekilde anlatıyor:

“İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Halka İlişkiler masterı yaptım sonrasında. Ama tüm üniversite sezonu boyunca çalışma hayatım vardı. Birçok televizyon kanalı ile çalıştım. Yıllarca Show TV’de çalıştım.Orada Günaydın Türkiye adlı bir programım vardı.Yıllarca o programı yürüttüm. Çocuklara yönelik Street Fighter adlı bir programım vardı o programı sundum. Daha sonrasında kendi işim olan halkla ilişkiler işimi yapmak istedim. Daha sonra eşimin firması ETS Tur ile çalışmaya başladım. Halen daha eşimle birlikte iş hayatında beraberiz.”

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.