• BIST 10676.65
  • Altın 2420.719
  • Dolar 32.1917
  • Euro 34.9268
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 13 °C
  • Antalya 20 °C

Kaan Terzioğlu - GM

Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı.

Geçtiğimiz günlerde, Kaan Terzioğlu'nun Turkcell'deki CEO'luk görevinden ayrıldığını ve vekaleten Murat Erkan‘ın getirildiğini sizlerle paylaşmıştık. Kaan Terzioğlu'nun yeni şirketi ise yapay zeka alanında faaliyet gösteren FastForward.ai oldu.

Kaan Terzioğlu, FastForward'ın Danışma Kurulu'nda görev alıyor. Şirketin Danışma Kurulu'nda karşımıza çıkan diğer isimler ise Evernote'un kurucusu Phil Libin ve Nexit Ventures'ın ortaklarından Markku Mäkeläinen olarak karşımıza çıkıyor. 2016 yılında kurulan FastForward, ilk ve tek yatırımını ise 2017 yılında, General Catalyst ve Phil Libin'in CEO'su ile kurucu ortaklarından olduğu All Turtles'tan aldı.

Kaan Terzioğlu yapay zekada

Romeo Ganescu ve Augie K Fabela II tarafından hayata geçirilen FastForward, operatörlerin zamanlarının yüzde 85'ini online olarak harcadıkları ön ödemeli müşterileriyle bağlantı kurmalarını sağlıyor. Platform, mobil operatörlerin mevcut arka uç sistemleriyle çalışıyor ve Facebook Messenger, Instagram, Viber, Twitter ve diğer sosyal medya kanallarındaki abonelerle etkileşime giriyor. Şirketin genel merkezinin California'da bulunduğunu da hatırlatalım.

kaan-terzioglu.jpgKaan Terzioğlu, Turkcell'deki görevinden ayrılırken şu ifadeleri kullanmıştı:

Turkcell’de görev yaptığım 4 yıla yakın dönem boyunca, Türkiye’nin lider mobil operatörünü dünyanın ilk dijital operatörüne dönüştürdük ve Telekom sektöründe örnek gösterilen bir firma haline geldik. Bu dönemde, ülkemize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize değer yaratmak için onlarca yıllık iş tecrübesine sahip profesyonellerimizden, iş hayatına yeni atılan Genç Yeteneklerimize kadar bir takım olarak durmadan çalıştık. Bu güçlü takımın daha yeni rekorlara ve başarılara imza atacağına inancım tamdır.

Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.