• BIST 9152.36
  • Altın 2045.345
  • Dolar 31.2162
  • Euro 33.9016
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 3 °C
  • Antalya 12 °C

GTO'da otelcilerin sorunları

GTO'da otelcilerin sorunları
Gaziantep'te faaliyet gösteren otellerin temsilcileri, Gaziantep Ticaret Odası -GTO'da bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdı.

GAZİANTEP -Gaziantep’teki otellerin temsilcileri, Gaziantep Ticaret Odası’nda bir araya gelerek sorunlarını masaya yatırdı. Toplantıda, kalifiye eleman sıkıntısının giderilmesi için eğitim programlarına ağırlık verileceği bildirildi.

Gaziantep'te faaliyet gösteren otellerin temsilcileri, Gaziantep Ticaret Odası -GTO'da bir araya gelerek sektörün sorunlarını masaya yatırdı.

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünal Özdil'in başkanlığında, Kültür ve Turizm İl Müdürü Salih Efiloğlu'nun da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda bir araya gelen sektör temsilcileri, sorunların çözümüne ilişkin görüşlerini paylaştı.

Toplantıda söz alan sektör temsilcileri ortak sorun olarak kalifiye eleman temininde yaşanılan sıkıntıyı dile getirirken sorunu çözmek üzere atılması gereken adımlar tartışıldı.

GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünal Özdil, sektörde yaşanan bu sıkıntının giderilebilmesi için, oda olarak diğer sektörlerde olduğu gibi otelcilik sektörü için de kalifiye eleman yetiştirilmesine yönelik eğitim programları gerçekleştirebileceklerini ifade etti.

Özdil, oda olarak mesleki eğitime büyük önem verdiklerini belirterek "Şunu iyi biliyoruz ki kaliteli ürün ve hizmetleri seri şekilde üretip pazarlayabilmek, iyi yetişmiş kalifiye işçilerle üretim yapmaya bağlıdır" dedi.

GTO'nun misyonu gereği işletmeleri her zaman kaliteli, farklı mal ve hizmeti istikrarlı bir şekilde üretip pazarlamaya teşvik ettiğini ifade eden Özdil şöyle konuştu:

"Gittikçe artan uluslararası çaptaki yoğun rekabet bunu gerektirmektedir. Kaliteli ürün ve hizmet ancak kalifiye elemanlarla üretilebilir. İşgücü kalitesini artırmaya yönelik her çalışma bu sebeplerden dolayı bize göre çok önemli ve tüm kesimlerin katkı sağlaması gereken bir çalışmadır. Biz, oda olarak bu tür projelere, özellikle de mesleki eğitim çalışmalarına destek olmaya hazırız. Otelcilik sektörünün ihtiyacı olan kalifiye eleman sıkıntısının giderilmesi için de gerekli eğitim programlarını yürütmeye hazırız."

2008 yılında Gaziantep'te gerçekleştirilecek olan fuar ile diğer ulusal ve uluslararası etkinliklerin tanıtıldığı toplantıda, otel yöneticilerine 13-17'ta İstanbul'da gerçekleştirilecek olan İstanbul Uluslararası EMİT Turizm Fuarı'na katılmaları konusunda da çağrı yapıldı.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.