• BIST 11058.97
  • Altın 2636.701
  • Dolar 33.0651
  • Euro 36.0704
  • İstanbul 34 °C
  • Ankara 32 °C
  • Antalya 35 °C

Erciyes'te yatak kapasitesi artıyor

Erciyes'te yatak kapasitesi artıyor
rkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde, Aksa Turizm A.Ş'nın yatırımlarıyla yatak kapasitesi yaklaşık 3 katına çıkıyor.

KAYSERİ- Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden Erciyes Kayak Merkezi'nde, yeni yatırımlarla birlikte yatak kapasitesi yaklaşık 3 katına çıkıyor. Antalya'da da oteli bulunan Aksa Turizm A.Ş., Erciyes Dağı'ndaki kamuya ait 3 tesisi, yeni konaklama merkezlerine dönüştürüyor.

Devlet Su İşleri, Karayolları, Bayındırlık ve İskan Müdürlüklerine ait 3 tesisi satın alan turizm şirketi, burada yaptıracağı 3 otelden 2'sini hizmete sundu.

Aksa Turizm A.Ş. Genel Müdürü Mehmet İnceoğlu, , Erciyes'in sahip olduğu zenginlikleri değerlendirmek, buradaki turizm potansiyelini artırmak ve mevcut turizm faaliyetlerini çeşitlendirmek üzere yeni yatırımlar yaptıklarını bildirdi.

Yaklaşık 25 milyon dolarlık yatırım yaparak kamuya ait 3 tesisi yeni konaklama merkezlerine dönüştürdüklerini ifade eden İnceoğlu, şu bilgileri verdi:

''Kış sporları için çok elverişli bir konumda bulunan Erciyes'teki yatırımlarımız kapsamında DSİ'ye ait binayı, 4 yıldızlı Mirada Del Lago oteline dönüştürdük. Kayak pistlerine 300 metre, şehir merkezine 25 kilometre ve havaalanına 28 kilometre uzaklıktaki tesisimiz, modern

dizayn edilmiş 105 odası ile 264 yatak kapasitesine sahip. Geçen ay hizmete giren tesisimizde 200 kişilik ana restoran, 80 kişilik alacart restoran, barlar, disko ve kafeler, kapalı yüzme havuzu, fitnes merkezi, sauna, hamam, masaj ve oyun salonu, misafirlerimizin farklı beklentilerine hizmet ediyor. Ayrıca projesi tamamlanmış olan baby lift, sömestr tatili döneminde hizmete girecek. Mekanik tesisimizin yapımı ise sezon sonunda başlayacak.''

       

Eski Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü tesisini dönüştürdükleri Mirada Del Monte adlı ikinci otellerinin de yılbaşı itibariyle hizmete başladığını belirten İnceoğlu, 180 yatak kapasiteli bu otellerinin ise ranza sistemli odaları ile daha çok öğrenci gruplarına yönelik hizmet

vereceğini bildirdi.

 

Eski Karayolları tesisini de üçüncü otel olarak planladıklarını hatırlatan İnceoğlu, burada ise inşaat çalışmalarının kısa sürede başlayacağını ifade etti. Üçüncü otelin daha çok SPA ve sağlık turizmi merkezi olarak faaliyet göstereceğini anlatan İnceoğlu, bu tesis ile ilgili proje çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

 

Erciyes Kayak Merkezi'deki konaklama tesislerinde yatak kapasitesinin 350-400 civarında olduğunu anımsatan İnceoğlu, şöyle devam etti:

''Hizmete giren 2 otelimiz ve kısa süre sonra hizmete girecek olan üçüncü tesisimiz ile birlikte Erciyes'teki yatak kapasitesi yaklaşık 3 katına çıkacak. 12 ay boyunca hizmet vermeyi hedefleyen Mirada Del Lago otelimiz, faaliyete sunacağımız toplantı salonları ile kongre turizmine de ev sahipliği yapacak. Konumu gereği göl kenarında bulunan tesisimiz bünyesinde, günü birlik misafirlerimiz için göl çevresinde mesire alanları da oluşturacağız. Kayak turizminin yanı sıra alternatif faaliyetlerle tesislerimizde yılın 12 ayı hizmet vermeyi planlıyoruz.''

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.