• BIST 103.024
  • Altın 371,652
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C

Emin Çakmak: Türsab başkanlarına "onursal" ünvanı verilmeli

Emin Çakmak: Türsab başkanlarına "onursal" ünvanı verilmeli
Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak Türsab Kongresinde konuşmasının kısıtlanması nedeniyle yeni yönetimi tebrik ederken görüşlerini bildirdi.

İSTANBUL- Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak Türsab Kongresinde konuşmasının kısıtlanması nedeniyle “Türsab’ımızın genel kurul değerlendirmesi ve tebrik mesajim hakkında” başlıklı yazıda yeni yönetimi kutlarken “Sadece Ulusoy değil Türsab’ta görev yapmış tüm eski Türsab başkanlarına onursal ünvan verilmesinin bir vefa örneği olmasını söylemiştim. Kaybettiklerimizi de anmak için fırsatlar yaratılmalıdır. Gelecekte görevden ayrılarak yerine yenilerinin geleceği bugünkü başkanlara da aynı şekilde vefa örneği gösterilmeldir. Çünkü Türsab’ta göreve talip olmak ve görev almak büyük bir fedakarlıktır. Bir çok sivil toplum kuruluşunda bu böyle yapılmaktadır. Türsab’ta Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından biridir. Kim görev alırsa alsın ona bir teşekkürü fazla görmeyelim”dedi.
Emin Çakmak’ın yeni yönetimi kutlama mesajı şöyle:
 

emin-cakmak-kongre.jpgDeğerli Meslektaşlarım,

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen 23.Genel Kurulumuz, birliğimize ve ülkemize hayırlı olsun. Demokrasi, muhalefet ve en önemlisi de kazanan TÜRSAB olmuştur, muhalefetten kimin kazanmış olduğu çok da önemli değildir.

2013 yılından bu yana vermiş olduğumuz 5 yıllık mücadele sonucu, 18 yıllık kesintisiz yönetimde kalan yönetimi emekliye ayırmış olduk. Bu başarı tüm muhalefet gruplarının ortak başarısıdır.

24 Şubat Cumartesi, tarafımca verilmiş olan ve diğer muhalif adaylarca da desteklenen, Yönetim ve Denetim Kurulu ibra gizli oylaması önergesi, genel kurul delegelerimizce kabul edilmiş ve gizli oylama sonucu %67 lik bir oranla geçmiş dönem Denetim ve Yönetim Kurulu ibra edilmemiştir.

Üyelerimizle, geçmiş dönemin incelenmesi ve çıkan sonuçların paylaşılmasının yolunu açmış bulunuyoruz.

TÜRSAB’da yönetim değişmiştir ancak sorun ve sıkıntılar kısa sürede değişmeyecektir. Kronikleşmiş sorunların çözülmesi için gece gündüz demeden yoğun mesailer harcanacak, derin sorunlar çözümlenmeye çalışılacaktır. Yardım istenilmesi halinde TÜRSAB HEPİMİZİN GRUBU seçilen Yönetime bilgi ve proje desteğinde bulunacaktır.

emin-cakmak-kongre-001.jpgHoşgörülü, şeffaf, adil, kurumsal, kucaklayıcı bir Yönetim temennimizdir.

Yönetim ve Denetim Kurulunun TÜRSAB’ın, TÜRSAB Vakfımızın, TÜRSAV’ın sahibi veya ortağı olduğu tüm iktisadi işletmelerimizin idari kararlarının, hesaplarının, Genel Kurulca İbra edilmemenin getirdiği yasal zorunluluk ve sorumluluk çerçevesinde ilgili kurumlar ve bağımsız Denetleme Kurullarına incelettirmelerini ve akçeli işlerde kusurlu tasarruflar varsa bu kusurluluğun son 18 yıl içinde hangi yıllara kadar uzandığının ve hangi sorumluların kusurlulukta payları bulunduğunu Genel Kurul Üyelerinin bilgilerine yazılı olarak sunmasını bekliyoruz.

Dün seçim sonuçları belli olunca, 2013 ve 2015 genel kurullarında olduğu gibi kaybeden taraf olarak diğer kaybedenler gibi yapmadık. Yine centilmence divanın kapanışına kadar salonda kaldık. Divan kapanışı öncesi her zaman olduğu gibi bu dönemde kapanış konuşmamı yaparak seçilen yönetimi tebrik ettim ve “Çok iyi çalıştınız ve kazandınız.” Dedim. Bizlere her daim olduğu gibi bu dönemde de yıkıcı eleştiriler değil yapıcı eleştiriler yapacağız. Bize oy veren meslektaşlarımız namına, hesap sormaya devam edeceğimizi ve üyemizin menfaatine olacak tüm projelerinizde 2015-2017 döneminde yaptığımız gibi muhalefet olarak desteklerimizi vererek projelerin gerçekleşmesi için gerekeni yapacağımızı ifade ettim.

emin-cakmak-kongre-002.jpgAncak üzülerek söylemem gerekiyor ki, seçilmiş bir başkanın kapanış konuşmasında, teşekkür edip kucaklayıcı ve hoşgörülü olması gerekirken, “Sen 950 sene daha müzmin başkan adayı olarak devem etmek istiyorsan devam edebilirsin.” diye parmak sallamasını yadırgadım ve yakıştıramadım. Seçim zaferinin sarhoşluğunun vermiş olduğu heyecandan olsa gerek. Umarım bu tavırları, üyelerine ve muhalefete karşı devam etmez, ederse de kendisinin bileceği bir husustur.

Üzüldüğüm bir diğer husus ise genel kurul kapanış konuşmamda, ömrünün 18 yılı kesintisiz TÜRSAB’a iyi veya kötü hizmet etmiş bir başkanın “onursal başkanlık” unvanının verilmesi önerisine seçimi kazanan gruptan büyük tepki gelmiş olması ve yine seçilen başkanın kapanış konuşmasında bu önerinin yerinin genel kurul olmadığı ve böyle bir öneriyi yapmanın bize düşmediğini ifade etmesidir, halbuki genel kurulumuzda böyle bir öneriyi her bir üyemizin bile yapma hakkı vardır, en çok oy alan grup yapar diye bir kural yoktur.

Malumlarınız üzere ben, Başkan Başaran Ulusoy’a, muhalefet yaparken bu arkadaşlar, onun yol arkadaşlarıydı. Bu arkadaşların yapması gerekirken, bizlerin gündeme getirmemizden bile büyük rahatsızlık duymuş olmalarını da vefasızlık olarak addediyorum.

emin-cakmak-kongre-003.jpgBenim şahsi görüşüm ve kanaatim, TÜRSABIMIZA 3 dönem hizmet etmiş tüm geçmiş dönem başkanlarına “onursa başkanlık” verilmesi yerinde olur, en azından vermiş oldukları hizmet karşılığı geçmiş başkanlarımızın bu unvan la onurlandırılması hepimizin vefa borcu olduğunu düşünüyorum ve bize de bu yakışır.

Seçilen yeni başkan Cumartesi, konuşmasında KGF’dan kefilsiz ve teminatsız acentalarımıza kredi sağlayacağının sözünü vermiştir. En acil ele alınması gereken husus ve tutulması gereken taahhüt budur.. Çünkü Anadolu’daki meslektaşlarımızın artık dayanacak gücü kalmamıştır ve bıçak kemiğe değil iliğe dayanmıştır..

emin-cakmak-kongre-004.jpgDaha evvel bu platformlarda çok yazıldı çizildi. Seçilmeleri halinde “UÇAK BİLETİ” satışlarında haksız rekabeti bitireceklerini ifade etmişlerdi. Bu hususun da acilen çözülmesi gereken hususlardan biri olduğunu hatırlatmak isterim.

Yeni seçilen yönetime tekrar başarılar diliyor, kaybeden diğer başkan adayı Çetin Gürcün ve listesine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Geçmiş tüm dönemlerde birliğimize hizmet etmiş, başta başkanlara, YK, DK, DK, komite üyelerine, BYK Başkan ve üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, sağ olanlara sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum.

Saygı ve sevgilerimi sunar esenlikler dilerim.

Emin ÇAKMAK

Türsab Hepimizin Platformu Kurucu Başkanı

Tel:0530-3914119

www.tursabhepimizin.org

Bu haber toplam 2248 defa okunmuştur
Etiketler: ,
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.