• BIST 4.874,34
  • Altın 1048.892
  • Dolar 18.6189
  • Euro 19.311
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 4 °C
  • Antalya 11 °C

Dünya Göz'de hedef 25 bin hasta

Dünya Göz'de hedef 25 bin hasta
Dünyagöz, tedavi amaçlı olarak getirdiği yıllık ortalama 15 bin yabancı hasta sayısını yakın gelecekte 25 bin seviyesine çıkartmayı hedefliyor.

İSTANBUL- Dünyagöz, tedavi amaçlı olarak getirdiği yıllık ortalama 15 bin yabancı hasta sayısını yakın gelecekte 25 bin seviyesine çıkartmayı hedefliyor. Levent, Feneryolu, Ataköy, Gaziosmanpaşa, Maltepe, Altunizade, hastaneleri ve Berlin ile Amsterdam’daki kliniklerden sonra Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın hizmete açtığı Etiler’deki yedi yıldızlı otel konforuna sahip hastanesi ile kapalı alan olarak yaklaşık 60 bin metrekareye ulaşan grubun son 11 yıl içerisinde 93 ayrı ülkeden 1 milyondan fazla hastayı tedavi ettiği açıklandı.

 

Şubat ayı içinde İstanbul Beylikdüzü hastesinin açılmasından sonra, gelecek dönem de yapımı devam eden Ankara, İzmir, Bursa İzmit ve Antalya şubelerinin hizmete gireceğini açıklayan Dünyagöz Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, ekonomide süren istikrar nedeniyle yatırımları daha güvenle gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Kapıcıoğlu, gözde halen 19 branşta full-time olmak üzere 120 hekim ve 1.000 personel ile ayda 30 bin muayene, 2.500 lazer ve 3.500 dolayında da göz ve büyük göz ameliyatı gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu:

 

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

 

"Geçtiğimiz aylar içinde Credit Suisse, grubumuzun uluslarası prestiji ve güvenilirliği nedeniyle çok kısa sayılabilecek bir süre içinde kredi verdi. Biz de bu krediyi doğrudan yatırıma çevirdik ve ülkemize değeri yaklaşık 40 milyon dolar olan dünyanın en gelişmiş teknolojiye göz hastanelerinden birini kazandırdık. Uluslararası VİP hastalara da hizmet verebilecek kapasitede ve akıllı bina konumundaki Etiler Dünyagöz’ün özellikle sağlık turizmi konusunda önemli bir ivme kazanacağımıza inanıyoruz. Ancak bu arada, yurtdışı yatırımlarına da devam ediyoruz. Halen ön hazırlıklarını sürdürdüğümüz Avrupa, Balkanlar, Türki cumhuriyetler ve Kuzey Afrika’da da klinikleri açarak toplam 32 şube ile dünyanın en büyük göz hastaneleri zinciri durumuna geleceğiz ama bizim asıl hedefimiz tüm dünyada göz sağlığında akla ilk gelen marka olmaktır."

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2006 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.