• BIST 9693.46
  • Altın 2498.932
  • Dolar 32.457
  • Euro 34.554
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 13 °C
  • Antalya 17 °C

Bodrum'a, Babil'in Asma Bahçesi

Bodrum'a, Babil'in Asma Bahçesi
Çakırlar Grubu, Bodrum’da 20 milyon dolara Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek 74 rezidans, 22 butik otel dairesi ve 28 göl villası inşa ediyor.

İSTANBUL- Çakırlar Şirketler Grubu, Bodrum’da 20 milyon dolarlık yatırımla ’Gardens of Babylon’ projesinde, Babil’in Asma Bahçeleri’nden esinlenerek 74 rezidans, 22 butik otel dairesi ve 28 göl villası inşa ediyor. Projenin 2009’da tamamlanması planlanıyor. Şirketin hedefi ise, bu projenin benzerlerini; İstanbul, Sırbistan Karadağ ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Fujiera bölgesinde de yapmak.

 

KONSEPT YENİ:
Çakırlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, bu konsepti zincir haline getirmek istediklerini belirterek, "Turizmi ’her şey dahil’ kıskacından çıkarmak istiyoruz. Bunun için Bodrum’da butik otel ve rezidans projesini birleştirdik. Amacımız burayı 12 ay yaşatmak" dedi. 2007 yılının başında yatırıma başlanan Gardens of Babylon Projesi’nin konseptinin belirlenmesinde arazinin eğiminin önemli bir etken olduğunu aktaran Çakır, "Yaptığımız araştırmalar sonucunda buna benzer bir konseptin Türkiye’de ve dünyada yapılmadığını gördük.

 

DÜNYANIN YEDİ HARİKASI CANLANACAK:
Özellikle arazideki eğimden dolayı Babil’in asma bahçeleri fikri doğdu. Araştırdık. Bu isim daha önce kullanılmamış. Bunun isim hakkını aldık" diye konuştu. Projede yer alan 22 butik otel dairesi de dünyanın 7 harikasından esinlenerek 7 farklı konseptte dekor edilecek. Projede, tüm odalar birbirinden farklı olmak üzere Osmanlı, Hint, Mısır gibi yedi çeşit kültürde dekore edilecek.

 

190 BİN EURO’DAN BAŞLIYOR:
40 dönüm üzerine kurulan Gardens of Babylon’da yeralan rezidansların fiyatları 190 bin Euro’dan başlıyor, 450 bin Euro’ya kadar çıkıyor. Projeden 6 Türk Milli Takım oyuncusu rezidans satın alırken, yabancı şirketlerin CEO’larıyla ile yıllık geliri 100 bin doların üzerindeki yöneticiler projenin ilk müşterileri arasında. Şu anda rezidansların yüzde 30’unun satıldığını anlatan Çakır, "Rezidansların yüzde 70’ini Türkler satın aldı. Satın alanlar arasında ünlü futbolcular var. Bunlardan birisi de milli futbolcu Fatih Tekke. Bunun yanında yabancılardan ise Rus ve ABD’liler de var" bilgisini verdi.

 

İKİNCİSİ İSTANBUL’A:
Çakırlar Şirketler Grubu, Gardens of Babylon’un ikincisini İstanbul’da yapacak. Recai Çakır, "Gardens of Babylon projesini ihraç etmek istiyoruz. Bunun yanında Sırbistan Karadağ’da bulunun Montenegro bölgesi de ilgimizi çekiyor. Çünkü burada Ruslar’ın ciddi yatırımları var. Katıldığımız bir fuarda bizden daire almak isteyen Rus -Alman ortaklı grup bizi buldu. Projeyi çok beğendi. Bu bölge için araştırma yapıyor" dedi. 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.