• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C
  • Antalya 16 °C

Ataşehir'in son parseline talip yok

Ataşehir'in son parseline talip yok
Emlak Konut'un finans merkezine komşu son ticari parseli için dün açtığı ihaleye kimse girmedi. Şirket yeni ihalede fiyatı değiştirmeyecek..

İSTANBUL-Emlak Konut'un finans merkezine komşu son ticari parseli için dün açtığı ihaleye kimse girmedi. Şirket yeni ihalede fiyatı değiştirmeyecek..

Emlak Konut'un dün açık artırma usulü ile satışa çıkardığı İstanbul Ataşehir'deki ticari imarlı son arsasına talip çıkmadı. Şirketin Ataşehir'deki genel müdürlük binasında saat 11:00'de yapılan ihalede otel ve alışveriş merkezi (AVM) yatırımı yapmanın mümkün olduğu 11 bin 400 metrekarelik arsa için teklif gelmedi. 45 milyon YTL bedelle satışa çıkan arsa için teklif gelmemesine şaşırdıklarını ifade eden Emlak Konut Başkanvekili Vedat Demiröz, "Son haftalarda piyasalarda yaşanan dalgalanmaların yarattığı belirsizlik ortamı yatırımcıları beklemeye almış olabilir" dedi.

 

'PARASIYLA AL DEYİNCE ALMAZLAR'

İhaleden önce katılımcı olacağı yönünde bilgi veren bazı firmaların da teklif getirmemesi sonucunda bir süre daha açık satış yolunu izleyebileceklerini söyleyen Demiröz, fiyatta herhangi bir düşüş yapmayı düşünmediklerini kaydetti. "Bu parsel Fenerbahçe'nin spor tesisi yapacağı yerin tam yanında" diyen Demiröz, bölgede alışveriş merkezi yatırımı yapmayı planladığı bilinen Fenerbahçe Kulübü'nün ihaleye katılması için başkanvekili Nihat Özdemir'i de arayıp davet ettiğini belirtti. Demiröz, "Nihat Bey de ilgilendiklerini söylemişti. Fakat sanırım 'gelin ihaleye katılın, parasını verip alın' dediğimizde kimse bunu tercih etmiyor" dedi. Arsa için 2 emsale göre 23 bin metrekarelik inşaat izni var. 300 yataklı otel ve AVM yapmak mümkün. 300 yataklı otelin yüzde 60 dolulukla çalışması halinde 8 yılda yatırımı amorti edebileceği öngörülüyor.

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.