• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 3 °C
  • Antalya 12 °C

2009 hedefimiz Türkiye

2009 hedefimiz Türkiye
Properties'in CEO'su Riddoch, 2009'da Türkiye'ye geleceklerini belirterek, "Türkler de Dubai'deki fırsatların peşine düşsün" dedi.

DUBAİ- Ortadoğu'nun en büyük özel inşaat şirketi Damac Properties'in CEO'su Riddoch, 2009'da Türkiye'ye geleceklerini belirterek, "Türkler de Dubai'deki fırsatların peşine düşsün" dedi..

Lüksün merkezi olarak lanse edilen Dubai, şubat ayında gerçekleştirilecek benzeri görülmemiş bir kampanya ile tüm dünyanın ilgi odağı olacak. Ortadoğu'nun en büyük özel inşaat şirketi Damac Properties, Dubai Alışveriş Festivali'nde şubat ayı boyunca 18 projesinden ev ya da ofis alan herkese BMW veya Bentley marka otomobil hediye edecek. Ayrıca her 205 bin dolarlık alışveriş karşılığında verilecek kuponlarla çekilişe katılacak yatırımcılar Eclipse özel jet ve Karayipler'de özel ada kazanma fırsatı yakalayacak.

 

'GELİN, YATIRIM YAPIN, ŞAŞIRIN'

Bugüne dek düzenlenen en büyük kampanyaya imza attıklarını ve toplam değeri 30 milyon doların üzerinde hediye dağıtacaklarını ifade eden Damac Properties'in CEO'su Peter Riddoch, "Dubai'de gayrimenkul yatırımı yapılabilecek büyük potansiyel var. Yıllık kira gelirleri yüzde 15-20 arasında ve yüzde 70'e kadar çıkabiliyor. Türklerin de bu potansiyelin peşine düşeceklerini ve avantajlardan faydalanacaklarını düşünüyorum" dedi. Riddoch, Dubai'den ev veya ofis almak isteyen Türklere mesaj vermeyi de ihmal etmedi: Gelin ve şaşırın!

 

'AB ÜYELİĞİ İLGİYİ ARTIRIYOR'

Dubai dışında Abu Dabi, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, Mısır ve daha pek çok ülkede yatırımları olduğunu belirten Riddoch, "İlgilendiğimiz diğer ülkeler arasında Türkiye de var. Bu yıl içinde, gelecek yıl ile ilgili ciddi açıklamalar duyacaksınız" diye konuştu. Riddoch, planlanan yatırım miktarı ile ilgili bilgi vermek istemediklerini kaydederek. sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye'nin konumu benzersiz; uluslararası yatırımcılar için parlak bir ülke. Dubai ile de pek çok konuda benzerlik gösteriyor. Müşteri profilleri hemen hemen aynı. Türkiye ekonomisi de Dubai gibi yükselişte. Hükümetler ve halk da sektöre destekçi. AB'ye üye olma çalışmaları değişik dinamikleri beraberinde getiriyor. Bu da yatırımcı açısından odukça ilgi çekici bir olgu."

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.