• BIST 8334.94
  • Altın 1629.728
  • Dolar 27.3788
  • Euro 28.9506
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 25 °C
  • Antalya 26 °C

100. Yıl Kompleksi Koçoğlu'nun

100. Yıl Kompleksi Koçoğlu'nun
Antalya Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi ve Stat Projesi ihalesini, 11 milyon 111 bin 111 YTL artı KDV'ye Koçoğlu ve Gen Yapı Turizm ortak grubu kazandı.

ANTALYA -Antalya Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi ve Stat Projesi ihalesini, 11 milyon 111 bin 111 YTL artı KDV teklif veren Koçoğlu ve Gen Yapı İnşaat Turizm ortak girişim grubu kazandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ihaleyi onaylarsa, spor kompleksi ve stadyum 18 ayda bitirilecek. Bilinoiği gibi ihaleyi daha önce Rixos otellerinin sahibi Fekkah Kamince kazanmış ve kamuoyu baskısı sonucu çekilmişti.

Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi'nin bulunduğu 246 dönümlük alana 30 bin kişilik stadyum ile 10 bin kişi kapasiteli spor salonunun yapılmasına ilişkin ihale, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleşti. İhale komisyonunun bulunduğu toplantının başkanlığını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Deveci yaptı. İhale öncesinde 4 firma dosya almıştı ancak ihaleye 2 firma katıldı. İhalede ilk teklif zarfını 505 bin YTL artı KDV ile Gök-An İnşaat Turizm Şirketi verdi. İkinci teklif zarfını Koçoğlu ve Gen Yapı İnşaat ortak girişimi sundu. Zarflar açıldıktan sonra Gök-An İnşaat Turizm Şirketi sözlü artırmaya geçmeden ihaleden çekildi.

 İşleyişle ilgili bilgi veren Deveci, ihaleyi alan firmanın öncelikle, Yüzüncü Yıl'da bulunan yüzme havuzuyla Dilek Sabancı Kapalı Spor Salonu'nu, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden Zeytinköy'de kiralanan arsaya yapacağını söyledi. Zeytinköy'deki inşaatların tamamlanmasıyla birlikte bitme aşamasına gelince Yüzüncü Yıl'daki yüzme havuzu ve spor salonu yıkılacak. Daha sonra, Yüzüncü Yıl'a 30 bin kişilik stadyum ile 10 bin kişilik kapalı spor salonu inşaatı başlayacak. Deveci, şartnamede belirtilen ilgili madde gereğince 40 bin metrekarelik Antalya Devlet Hastanesi de cephesi olan parsel mülkiyetinin de ihaleyi alan firmaya devredileceğini bildirdi.

 

 

Gen Yapı İnşaat Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Gencer, ihalenin Antalya'ya ve Antalyaspor'a hayırlı olmasını diledi. İhalenin henüz onaylanmadığını belirten Gencer, "Hukuki sorunlar bizi ilgilendirmez. Bu kadar büyük teklif vermemiz ciddi olduğumuzun göstergesidir." dedi.

 

Antalya'daki Yüzüncü Yıl Spor Kompleksi ve Stat İhalesi daha önce Sembol İnşaat Turizm Yatırım ile BF Global Şrt. ortak girişim grubunun ihale bedeli ile vergi, resim ve harçları gereken sürede yatırmadığı gerekçesiyle iptal edilmişti.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.