• BIST 9374.2
  • Altın 2031.88
  • Dolar 31.0075
  • Euro 33.5663
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 11 °C
  • Antalya 16 °C

Yolculara dezenfekte otobüs

Yolculara dezenfekte otobüs
Mersin'de bir otobüs firması yolcu taşımacılığında ilk olarak bildirilen bir sistemle konuklarına steril ve rahat ortamda yolculuk imkanı sunuyor.

MERSİN -Mersin'de bir otobüs firması yolcu taşımacılığında ilk olarak bildirilen bir sistemle konuklarına steril ve rahat ortamda yolculuk imkanı sunuyor. Otobüsler seyahate çıkmadan 10 dakika önce Mikrozif AF adı verilen bir ilaçla ilaçlanarak mikroplardan arındırılıyor.

Mersin VİF Turizm Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Ağaçlı, Mezitli beldesindeki şirketin yönetim kurulu binasında yaptığı basın toplantısında amaçlarının insanlara en iyiyi sunmak olduğunu kaydetti.

Otobüslerdeki havasızlık ve kötü kokunun müşteriler olduğu kadar kendilerini de rahatsız ettiğini anlatan Ağaçlı, kötü kokuyu gidermek için sıkılan parfümlerin ise müşterileri rahatsız ettiği gibi havayı da temizlemediğini kaydetti.

Bulaşıcı hastalıklar AIDS ve Hepatit de dahil olmak üzere bir çok virüsü 30 saniye içinde yok eden, yolcuların 8 saat süreyle sağlıklı seyahat imkanı sunan Mikrozif AF adlı dezenfektan ilacını otobüslerde kullanmaya başladıklarını ifade eden Ağaçlı şöyle devam etti: "Araçlarımız seyahate çıkmadan önce söz konusu ilaçla dezenfekte edilmektedir. Önce havadaki sonra koltuk ve döşemeler ile sürekli temas halinde bulunduğumuz yastık ve başlıklardaki mikropların yok edilmesi sağlanmaktadır. İlk olarak Ramazan ayında denedik. Otobüslerimizde havanın temizlenmesi ve kötü kokunun gitmesi açısından önemli bir rahatlama oldu."

 OTOBÜSLE SEYAHAT EDERKEN İNTERNETTE GEZİNİN

Uzun süren otobüs yolculuklarında müşterilerin sıkılmasını önlemek ve işlerini bu boş zamanda halledebilmeleri için otobüslerde kablosuz internet bağlantısı imkanının sunduklarını ifade eden Ağaçlı, "Yolcularımız diz üstü bilgisayarları ile yolculukları boyunca internete sorunsuz olarak bağlanabiliyorlar. Müşterilerimiz yolculukları boyunca sıkılmadan seyahat edebiliyorlar." dedi.

 

Bu haber toplam 0 defa okunmuştur
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Türkiye Turizm | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.